Kultūros sektorius pasirengęs padėti atvykstantiems Ukrainos žmonėms

Asociatyvi nuotr.

Kultūros ministras Simonas Kairys dėkoja šalies kultūros įstaigoms, geranoriškai atveriančioms savo duris laikinai Lietuvoje prieglobstį randantiems ukrainiečiams.

„Labai svarbu, kad nuo karo baisumų bėgantiems Ukrainos žmonėms sudarytume sąlygas nemokamai apsilankyti mūsų kultūros įstaigose, kur jie galėtų susigrąžinti psichologinę pusiausvyrą, pasisemti dvasinės ramybės, pažinti juos priimančios Lietuvos ir abi šalis siejančią bendrą kultūrą ir istoriją, dalyvauti kultūrinėse ir edukacinėse veiklose. Labai vertiname, kad į tokias iniciatyvas jau įsitraukė ir šiuo metu įsitraukinėja šalies muziejai, bibliotekos, kultūros centrai ir kitos kultūros įstaigos. Neabejojame, kad sulig kiekviena diena jų daugės. Dėkojame visiems, svetingai priimantiems ukrainiečius, ir raginame prisijungti dar ieškančius galimybių tai padaryti“, – sako kultūros ministras. S. Kairys teigia neabejojantis, kad tiek valstybinės, tiek nevyriausybinės, tiek ir privačios kultūros įstaigos bendromis pastangomis sudarys tinkamas sąlygas atvykstančių ukrainiečių kultūriniam gyvenimui ir veikloms. Pasak ministro, įvairūs Ukrainos palaikymui skirti koncertai ir kiti renginiai – taip pat labai svarbi parama nuo Putino režimo agresijos besiginančiai šaliai.

Šiuo metu jau sudarytos galimybės ukrainiečiams nemokamai lankytis Kultūros ministerijai pavaldžiuose muziejuose, dalyvauti ekskursijose, edukacijose ir kitose pažintinėse veiklose. Viešosios bibliotekos taip pat teikia nemokamas paslaugas prieglobstį Lietuvoje radusiems Ukrainos gyventojams. Bibliotekose nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais. Pagal poreikį bibliotekos, bendradarbiaudamos su kitomis įstaigomis, organizuos lietuvių kalbos pradmenų mokymus. Kultūros centrai visoje Lietuvoje taip pat yra pasiruošę teikti visą įmanoma pagalbą Ukrainos žmonėms. Prie šių iniciatyvų ketina prisijungti ir šalies scenos meno įstaigos.

Lietuvos kultūros, meno įstaigos, NVO sektorius taip pat pasiruošę bendradarbiauti su Ukrainos meno, kultūros žmonėmis, įdarbinant juos ar įgyvendinant bendrus projektus.

Nuolat atnaujinama informacija apie kultūros sektoriaus pasirengimą nemokamai teikti paslaugas Ukrainos žmonėms, Ukrainai skirtus paramos koncertus, Ukrainos menininkų ir kultūros darbuotojų įsidarbinimo ir dalyvavimo projektuose galimybes bei kontaktinė informacija skelbiama čia.

Kultūros ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių