Kur surasti miškų supirkėjus?

Miškai yra žemės plaučiai, dėl to juos turime saugoti ir tausoti, tinkamai jais rūpintis. Daugelis žemės savininkų gauna tik dalį tikrosios medienos vertės, nes nežino, ką turi ir kaip ją parduoti. Medienos pardavimas gali būti naudingas, jei suprantate su tuo susijusius veiksmus.

Miškų supirkėjų pagalba yra neįkainojama

Pirmas žingsnis parduodant medieną – pasirinkti profesionalų supirkėją. Daugelis žemės savininkų dažnai klausia, kodėl jiems turėtų padėti supirkėjas, kuris padėtų parduoti medieną. Atsakymas gana paprastas: kaip ir jūsų finansų planuotojas, padedantis užtikrinti, kad jūsų išėjimo į pensiją ir nekilnojamojo turto tikslai būtų pasiekti, ir jūsų šeimos gydytojas, kuris paskirs tinkamą priežiūrą, kad užtikrintų jūsų ilgalaikę sveikatą, profesionalus supirkėjas padeda užtikrinti, kad jūsų medienos pardavimas būtų finansiškai naudingas ir ekologiškai sėkmingas.

Į ką kreiptis, jei norite parduoti mišką?

Yra du pagrindiniai profesionalių supirkėjų tipai: valstybiniai ir privatūs. Valstybiniai supirkėjai dirba valstybinėje arba federalinėje agentūroje. Jie gali atsakyti į klausimus apie miškų tvarkymą ir padėti parengti miškotvarkos planą. Tačiau žemės savininkams dažnai tenka laukti jų pagalbos, o pagalbos, kurią jie gali suteikti, rūšis gali būti ribota. Privatūs konsultuojantys supirkėjai teikia greitą paslaugą už tam tikrą mokestį. Jie dirba siekdami gauti geriausią jūsų medienos vertę. Supirkėjai visuomet suranda tinkamą kompromisą tarp jų ir pardavėjo, bei užtikrina, jog mediena bus naudojama tinkamai.

Ar reikia pardavimo plano?

Pardavimo planas yra reikalingas tuomet, kai norisi aiškumo viso proceso metu. Mišką galima parduoti įvairiai: nusistatykite visus tikslus ir siekius, ką norite pakeisti. Nors medienos pardavimo planas nebūtinas, jį turėdami galėsite geriau prižiūrėti savo žemę. Planas padės geriau suprasti miško nuosavybės priežastis. Šis geresnis supratimas padės nustatyti aiškius tikslus ir uždavinius bei tai, kaip jūs ir jūsų miško supirkėjas galite naudoti kirtimą kaip įrankį šiems tikslams pasiekti. Jūsų tikslas gali apimti kai kuriuos iš šių tikslų: miško perpildymo mažinimas, laukinių gyvūnų buveinių kūrimas, apleistos ar nualintos miško dalies atnaujinimas, pažeistų medžių gelbėjimas, bendros miško sveikatos ir gyvybingumo gerinimas, rekreacinės veiklos zonų plėtra ir vaizdų ir takų kūrimas.

Apsispręskite, ką tiksliai norite parduoti

Kitas medienos pardavimo žingsnis yra nuspręsti, ką parduoti. Medžiai, kuriuos reikia kirsti, turėtų būti parenkami remiantis profesionalaus miškininko patarimu, siekiant užtikrinti, kad kirtimas atitiktų jūsų tikslus ir išlaikytų energingą, sveiką ir produktyvią miško būklę. Reikalingas kirtimo tipas ir intensyvumas priklausys nuo jūsų tikslų ir medienos sklypo tipo bei būklės. Medžiai, atrinkti kirsti, turi būti aiškiai pažymėti, kad juos būtų lengva atpažinti. Miškininkas pavienius kirstinus medžius paprastai pažymi medžių ženklinimo dažais dviejose medžio vietose: vienoje vietoje maždaug krūtinės aukštyje, o kitą – ant galimo kelmo žemės lygyje. Ši antroji vieta veikia kaip kokybės kontrolė, užtikrinanti, kad būtų kertami tik pažymėti medžiai. Aukštos kokybės faneruotės medžiai dažnai taip pat yra sunumeruoti. Kad kirtėjas lengvai matytų pjaunamus medžius, dauguma miškininkų pažymės priešingas medžio puses, kai kurie netgi nupieš žiedą visiškai aplink medį. Kirtėjai gali išvengti medžių, kurie turi būti laikomi, jei jie gali lengvai atpažinti medžius, kuriuos reikia kirsti bet kuria kryptimi.

Visą laiką įsitraukite į medienos pardavimą. Taip darydami geriau susipažinsite su medienos rinkodara ir medienos ruošos operacijomis, žiniomis, kurios jums gali praversti ateityje. Be to, dalyvaudami būsite užtikrinti, kad operacija vyksta pagal jūsų supratimą ir sutarties sąlygas. Miškų supirkimas pietų Lietuvoje teisingomis kainomis, įmonėje „Taurus miškas“.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių