„Lavango Engineering LT“ atidarė antrą gamybos cechą

Gegužės 26 dieną Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kviestiniams svečiams duris atvėrė naujos statybos „Lavango Engineering LT“ gamybos cechas, kuris 2000-iais kvadratinių metrų išplėtė bendrovės gamybos patalpas. Atidarymo renginyje sveikinimo žodžius tarė bendrovės direktorius Jevgenijus Sakovskis, įmonės įkūrėjas ir pagrindinis akcininkas Vygandas Srėbalius, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vyresnysis brolis Benediktas Sigitas Jurčys.
Maisto pramonės įrenginius tarptautinėms rinkoms gaminanti lietuvių įmonė „Lavango Engineering LT“ 2021-aisiais metais padidino pajamas 124 proc. iki 8,3 mln. Eur. Ženklią dalį prekių ir paslaugų įmonė eksportuoja 20 rinkų Europoje ir Azijoje. Naujai atidarytas cechas užtikrina dvigubai didesnius pajėgumus ir augimą Vakarų Europoje bei padės artimiausiu metu papildyti savo eksporto šalių sąrašą. Vykdomoje gamyklos veikloje įgyvendinama energijos efektyvumo ir tvarumo praktika – jau dabar naudojama 100 proc. žalia elektros energija. Naujajame surinkimo ceche padidintas įrenginių gamybos įrangos kiekis ir įvairovė. Padidinti ir esminiams gamybos darbams reikalingi plotai, įrengti suvirinimo pusautomačiai, praplėstos suvirinimo darbų vietos. Visos darbų zonos gamybos procesas pagrįstas LEAN metodika.
Pasak bendrovės vadovo J. Sakovskio, tai mažiausiai dėl dviejų priežasčių svarbus įvykis bendrovei. „Visų pirma tai reiškia, kad galime jungti dar aukštesnę pavarą plėtodami savo tarptautinę veiklą – planuojame, jog dėl naujo mūsų gamybinio potencialo iki 2025 m. mūsų apyvarta išaugs du su puse karto ir sieks 20 mln. eurų. Antra – žengėme dar vieną žingsnį ne tik link modernios, bet ir tvarios gamybos, o tai mums, kaip atsakingai pramonės įmonei, suvokiančiai globalius iššūkius, yra svarbu“, – teigė bendrovės vadovas ir dėkojo Klaipėdos miesto savivaldybei, LEZ administracijai, įmonės įkūrėjui ir visam kolektyvui už pagalbą kilus iššūkiams.
Klaipėdos meras V. Grub­liauskas pasidžiaugė, kad tokios įmonės ir toliau plečiasi būtent uostamiestyje ir sveikino su nuostabiu skrydžiu nuo idėjos iki rezultato. „Džiugu, kad taikomos tvarumo praktikos ir iš esamos erdvės išspaudžiamas maksimumas. Tai šiuolaikiškas požiūris, kuris yra tvarios ir tikros ateities garantas“, – teigė V. Grubliauskas. Į naujojo cecho statybas investuota daugiau nei 2 mln. Eur, daugiausia jų prireikė naujam vamzdžių ir profilių pjovimo lazeriui, kuris pasižymi tikslumu ir greičiu. Statybos rangos ir priežiūros darbus „Lavango Engineering LT“ patikėjo UAB „EDM statyba“. Pasak „Lavango Engineering LT“ atstovų, užbaigusi naują pastatą bendrovė perplanavo ir visą jos gamybos procesą: pirmajame gamybos ceche nuo šiol bus tęsiami paruošiamieji darbai, tuo tarpu naujajame ceche vyks įrenginių surinkimas, pakavimas ir paruošimas transportuoti. Todėl naujose patalpose buvo sumontuoti suvirinimo įrenginiai ir praplėstos suvirintojų darbo vietos, įrengtos specialios paskirties kameros stiklavimo darbams, plotas elektroinstaliacijai, surinkimui bei galutiniam produktų testavimui ir kokybės kontrolei, pakavimui, sandėliavimui ir pakrovimui į autotransportą bei jūrinius konteinerius.
Renginio metu kviestiniai svečiai turėjo galimybę stebėti oro akrobatikos pasirodymą, iš arčiau susipažinti su įmonės veikla.


Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių