• 28 lapkričio, 2021
|

„Liaudies aludės“ savininkai: „Siekėme įkurti darbo vietą neįgaliajam“

Savo verslą sukūrusi D. Civinskienė ateityje planuoja prekiauti ir karštais užkandžiais.

Karantino nepabūgę Danguolė ir Ričardas Civinskai atidarė „Liaudies aludę“ suburti žmonėms. Tris mėnesius trukęs įkūrimo periodas džiugina – savaitę gyvuojantis verslas jau turi nuolatinių klientų, besimėgaujančių gira ar Pasvalio alumi.

Gargždų stoties pastato nuomojamose patalpose įkurti aludę D. ir R. Civinskai nutarė prasidėjus karantinui. „Kadangi turiu 60 proc. neįgalumą, dažnai ignoruoja kiti darbdaviai, niekas nenori įdarbinti, o ir sveikata kartais neleidžia dirbti nuolatiniu ritmu. Nenorėjau būti Užimtumo tarnyboje ir reikalauti pašalpų, tad man kilo idėja atidaryti aludę. Be to, 22 metus dirbu viešojo maitinimo sektoriuje, tad patirties netrūksta“, – apie sumanymą pačiai kurti smulkųjį verslą pasakoja verslininkė.

Aludę pasirinko įkurti neatsitiktinai, o siekdama sukurti vietą, kur miestiečiai ar svečiai galėtų karštą vasaros dieną užeiti atsigaivinti, pabendrauti su draugais. „Liaudies aludė“ – pavadinimas paprastiems žmonėms, kurie grįžta po darbų, nenori eiti su darbine apranga į barą. Be to, Pasvalio alumi Gargžduose niekas neprekiauja“, – akcentuoja D. Civinskienė.

„Liaudies aludės“ lentynose rikiuojasi įvairių rūšių šviesus, tamsus, nefiltruotas, porteris, medaus alus ir gira. „Padarytas įvažiavimas, susisiekimas puikus, patogu einantiesiems pro šalį. Taip pat žmonės, laukiantys autobuso karštą vasaros dieną, gali atsigerti šaltos giros. Turime lauke ir pavėsinių“, – teigia verslininkė.

Paklausta, ar nepabūgo karantino laikotarpiu įkurti verslą, D. Civinskienė teigia, jog rizika visada yra: „Investavome daug lėšų, bet jei nerizikuosi – nesužinosi, gali, aišku, ir antra banga karantino užeiti, tačiau į viską žvelgiame pozityviai.“

Verslininkė pasakoja, jog jei ateityje prireiks darbuotojų, yra suinteresuoti samdyti negalią turintį žmogų, jog integruotųsi į visuomenę ir darbo rinką, jaustųsi visavertiškas. Vėliau, jei bus poreikis, pasiūlys ir karštų užkandžių.

„Liaudies aludė“ lankytojų laukia I–VI 10–20 val. ir VII 10–15 val. adresu: Klaipėdos g. 35.

Dana LIEPAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių