Lietuvoje vasarą filmuoto prabangaus serialo „Sisi“ premjera – antrąją Kalėdų dieną

Šių metų vasarą tam tikros vietovės Lietuvoje virto kostiuminės televizijos dramos apie Austrijos imperatorienę Elžbietą „Sisi“ filmavimo aikštele. Laukiamo naujojo serialo premjera įvyks antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., „Epic Drama“ kanale.

Lietuvoje serialo filmavimai vyko įvairiose vietose: Vilniaus universitete, Filharmonijoje, Užutrakio dvare, taip pat Trakų pilyje, Pažaislio ir Rokiškio dvaruose. Didžiausios ir pavojingiausios mūšio scenos buvo filmuojamos Vievyje.

Šešių dalių serialas taip pat buvo filmuojamas Latvijoje: Rygos kino studijoje, lietuviams gerai žinomoje Rundalės pilyje, Rygos senamiestyje bei Rygos operoje.

„Karališkos tematikos serialai istoriškai dažniausiai filmuojami Vengrijoje ir Čekijoje. „Sisi“ – vienas pirmųjų Baltijos šalyse filmuotų serialų apie Vakarų Europos karalius“, – sako Tomas Makaras, vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ atstovas „Sisi“ gamybai Baltijos šalyse.

Antrasis sezonas bus filmuojamas Lietuvoje

Filmuojant serialą Baltijos šalyse tarptautinėje komandoje dirbo per 100 lietuvių. Tarp jų buvo ir keletas lietuvių aktorių. Komandoje lietuviai buvo atsakingi už žirgus, specialiuosius efektus, taip pat pagrindinis serialo kostiumų dailininkas buvo lietuvių kilmės Algirdas Garbačiauskas. Antrajame sezone jį pakeis kostiumų dailininkė Daiva Petrulytė, taip pat prisidėjusi ir prie pirmojo sezono kostiumų gamybos.

„Antrajam sezonui žalia šviesa buvo uždegta jau spalio mėnesį po to, kai pirmosios dvi serialo serijos buvo pristatytos Kanų festivalyje. Serialas vėl bus filmuojamas Lietuvoje ir Latvijoje, taip pat šiek tiek ir Estijoje. Filmavimo darbus ketiname pradėti balandžio mėnesį“, – komentuoja T. Makaras.

Pasak jo, tai itin prabangus serialas – vien filmuojant trečdalį serialo Lietuvoje buvo išleista 3 milijonai eurų. Serialas susilaukė daug susidomėjimo – jis jau parduotas daugiau nei šimtame šalių. 

Šiuolaikiškai atgaivinta liūdnai pagarsėjusi istorija

Šiame prabangiame seriale šiuolaikiškai pažvelgiama į jaunos merginos Sisi gyvenimą, kuri tapo Habsburgų imperijos imperatoriene. Jos vaidmenį naujai interpretuoja kylanti šveicarų kilmės amerikiečių aktorė Dominique Devenport. 

Seriale pasakojama, kaip pirmoji Europos superžvaigždė Sisi įžengia į naują erą – nerūpestinga paauglė iki ausų įsimyli galingą ir geidžiamą vyrą, imperatorių Francą, kurį įkūnija vokiečių aktorius Jannikas Schümannas. Tačiau jis turi tamsią ir pavojingą pusę: meilę, kuriai nebuvo lemta būti. Sisi turi rinktis ir priima iššūkį. Tai brendimo istorija, kurioje ji tampa savimi pasitikinčia, modernia moterimi, gebančia priimti sudėtingus sprendimus, susidoroti su netektimi ir galiausiai atlikti savarankišką imperatorienės vaidmenį.

Šios karališkosios poros santykių centre – Sisi, vadinama gražiausia moterimi Europoje, kovoja prieš griežtą, net žiaurų dvaro režimą ir už savo idealus. Tuo tarpu Francas, jos gyvenimo meilė, yra vyras, kurio emocijas ir jausmus slopina griežto ir žiauraus Austrijos-Vengrijos imperijos valdovo įvaizdis.

„Kai galvoju apie Sisi, mintyse matau ne žmogų, o statulą, išaukštintą ir apipintą mitais. Džiaugiuosi galimybe suteikti jai savo veidą ir balsą bei parodyti ją kaip žmogų: jauną moterį su didelėmis svajonėmis ir jausmais, kovojančią už savo vertybes“, – apie savo naująjį vaidmenį kalba D. Devenport.

Jannikas Schümannas apie savo vaidmenį sako: „Man ypač įdomus Franzo vaidmuo – tai sudėtingo charakterio personažas. Išlaikyti pusiausvyrą tarp bejausmio ir niūraus, iš vienos pusės, ir mielo bei nekalto, iš kitos, laikau didžiausiu aktoriniu iššūkiu.“

„Sisi“ – tai šiuolaikiškai atgaivinta liūdnai pagarsėjusi Habsburgų imperijos imperatorienės ir jaunų karalaičių, besiblaškančių tarp asmeninių troškimų ir politinių suvaržymų, galios ir pažeidžiamumo, brendimo istorija.

Premjera nuo gruodžio 26 d., sekmadieniais 22.00 val., tik per „Epic Drama“.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių