Lietuvos pašto realybė: mažėja laiškų – nėra ir pašto dėžutės

Asociatyvi nuotr.

Lietuvos pašto paslaugos vis labiau tolsta nuo vietos gyventojų – stacionarių paštų kaimiškose teritorijose beveik nebėra, juos pakeitė mobilieji paštininkai, kuriuos reikia išsikviesti patiems ir taikytis prie tam tikro laiko. Be to, praėjusį rudenį daug kur nukabintos net pašto dėžutės. „Bangos“ skaitytoja Danutė redakcijai skundėsi, jog Agluonėnų gyvenvietėje panaikinus pašto skyrių nebeliko ir pašto dėžutės, tad nebesą galimybės išsiųsti laiškų.


Pasak Lietuvos pašto atstovės Monikos Pulokės, geltonoji laiškų dėžutė Agluonėnų seniūnijoje nukabinta dar praėjusių metų rugsėjį. Tokie pokyčiai vykdomi visoje Lietuvoje esą dėl pasikeitusių siuntimo tendencijų ir įstatymų. „Laiškų kiekiai kasmet mažėja, o siuntų (siunčiamų daiktų) kiekis nuolat auga. Tai lemia ir mažėjantį geltonųjų pašto dėžučių poreikį – į daugelį jų įmetamas vos vienas kitas laiškas. Dėl šios priežasties mažiname šių dėžučių skaičių“, – teigia M. Pulokė. Geltonųjų pašto dėžučių mažinimo procesas vykdomas laikantis veiklą reglamentuojančių įstatymų, kuriuose numatyta, kad miesto teritorijoje pašto dėžutė turi būti įrengta prie kiekvieno pašto skyriaus, o kaimo vietovėje pašto dėžučių skaičius priklauso nuo gyventojų skaičiaus – 300 gyventojų lygu viena dėžutė. Lietuvos pašto atstovė akcentuoja, jeigu kaimo vietovę aptarnauja mobilusis laiškininkas, pašto dėžutė nėra būtina. Vis dėlto vieni gyventojai su šia situacija susitaiko, o kiti – ne. Štai Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė teigia, jog agluonėniškė kreipėsi, kad nebėra pašto dėžutės. Seniūnė planuoja teikti prašymą Lietuvos paštui, kad grąžintų pašto dėžutę Agluonėnams. „Kad ir vienas žmogus teprašo, būtina rašyti, jog pašto dėžutė vėl atsirastų. Tik reikia vietą surasti, kur ją pakabinti. Greičiausiai kabinsime prie seniūnijos pastato, kad ir ne visai patogu, ne centre, bet kad būtų. Labai mažai kas laiškus besiunčia, bet, aišku, laukti, kol mobilusis paštininkas atvažiuos ir stovėti nėra labai malonu, ypač, kai blogas oras“, – akcentuoja L. Tučienė. Ji pridūrė, kad prašymą Lietuvos paštui planuoja siųsti artimiausiu metu. Dar rudenį moteris iš Veiviržėnų seniūnijos redakcijai pasipiktinusi pasakojo, kad ėjusi kelis kilometrus iki miestelio norėdama išsiųsti laišką, tačiau Veiviržėnuose tuokart geltonosios pašto dėžutės jau neberado. „Turėjome įprotį susirašinėti su seserimi jau daugelį metų. Negi Lietuvos paštas taip nuskurdo, kad nė pašto dėžutės išlaikyti nebegali? Stacionarius paštus sunaikino, tai dar ir įprastas paslaugas nuo žmonių atitolino“, – su nuoskauda kalbėjo veiviržėniškė. Pasak Veiviržėnų seniūnijos seniūnės Editos Sluckienės, pastaruoju metu dėl pašto dėžutės skundų nebėra, sustoja mobilusis paštininkas, kuris paima laiškus. „Jei laiškai įmetami į seniūnijos pašto dėžutę, perduodame juos paštininkui“, – teigia E. Sluckienė.
Nusprendžiau atlikti mažą tyrimą. Paskambinus numeriu 1842, kuriuo galima išsikviesti mobilųjį laiškininką, pirmiausia atsiliepė automatinis atsakiklis, kuris supažindino, kad pokalbis bus įrašomas, ir įspėjo, jog viena minutė kainuoja 0,09 Eur. Po to tenka pasirinkti paslaugą ir tik tada sujungiama su Lietuvos pašto darbuotoja. Toks technologinis procesas vyresnio amžiaus žmogui gali būti ganėtinai sudėtingas ir nesuprantamas. Atsiliepusi Lietuvos pašto darbuotoja bendravo maloniai, ir suradusi, kuriam pašto skyriui priklausau, patvirtino, kad galiu išsikviesti laiškininką į namus ir perduoti laišką bei gauti kitas norimas paslaugas: užsisakyti laikraštį, sumokėti mokesčius ir kt. Tik perspėjo: reikia dieną prieš susitarti laiką ir nurodyti tikslų adresą. Toks skambutis truko kiek daugiau nei keturias minutes ir kainavo 0,36 Eur. Lietuvos pašto atstovė M. Pulokė: „Informuojame, kad mobilusis laiškininkas, kaip ir iki šiol, turi pastovėjimo vietą Agluonėnų seniūnijoje, kur gyventojai gali ateiti ir išsiųsti laiškus. Mobilusis laiškininkas aptarnavimo vietoje klientų laukia antradieniais–šeštadieniais, 11.00–11.15 val. Taip pat primename, kad norėdami išsiųsti laišką gyventojai nemokamai mobilųjį laiškininką gali išsikviesti ir į namus (mokama už telefono skambutį). Laiškininką išsikviesti galima telefonu 1842.“

Parengė
Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content