Lietuvos startuolis

Humoreska

Klaipėdą pasiekė džiugi žinia. Šiemet jau šeštą kartą vykusiuose geriausių Lietuvos startuolių rinkimuose metų startuolio vardą nominacijoje „Metų išeitinė“ pelnė mūsų rajono atstovas. Jis maloniai sutiko atvykti redakcijon ir pasidalint savo pinigais, atsiprašau, mintimis apie netikėtai ištikusią sėkmę ir ateities planus. Jį pakalbino specialusis korespondentas.

– Pripažinkite, iki šiol niekam nežinomas valdininkėlis, galima sakyti, per naktį tapote Lietuvos įžymybe. Sakykite, prašau, koks jausmas apima matant, kaip feisbukas lūžta nuo komentarų?

– Gal daug kam pasirodysiu nekuklus, bet aš savimi didžiuojuosi. Šiais laikais, kai dauguma dejuoja dėl mažų atlyginimų ar pensijų, bando pragyventi iš pašalpų, aš, kažkada irgi susidūręs su sunkumais – buvo iškritusi danties plomba, nepalūžau, ieškojau išeities ir radau išeitinę.

– Kalbate apie išeitinę kompensaciją, nutraukiant darbo sutartį. Visi stebisi, kad ji neadekvačiai didelė, gal galėtumėte paaiškinti, kaip čia gavosi?

– Naivuoliai, aš juk ne iš alaus baro, o iš darbo išėjau.

– Nuostabu. Ką veikiate dabar?

– Konsultuoju norinčiuosius taip pat sėkmingai pasitraukti iš darbo rinkos. Vienkartinis mokestis – šimtas eurų, pinigai į priekį.

– Ir ką jūs patariate tiems besidomintiems?

– Sakau: „Ne tau, Martynai, mėlynas dangus“.

– Fantastika. Ir ką jie į tai, ar nesupyksta, vis dėlto – šimtas eurų?

– Priešingai, atsiprašinėja: „Kaip aš, kvailys, pats nesusiprotėjau“.

– Kokie Jūsų ateities planai?

– Mano gyvenimo kredo – „Kas vakar buvo rekordas, šiandien – norma“. Tad bandysiu vėl kur nors įsidarbinti, kad galėčiau po metų kitų pagerinti savo pasiekimą.

– Turėsite stipriai padirbėti.

– Tai jūs – korespondentai, ūkininkai, gamyklų darbininkai ir statybininkai, turėsite padirbėti ir sąžiningai mokesčius mokėti. Negi tamsta nesupranti, kad tokios išeitinės iš dangaus nekrenta, jos iš biudžeto semiasi.

– Ar jums neatrodo, kad savotiškai mus, dirbančiuosius, apvagiate?

– Ką čia nusišneki, argi čia vagystė? Antrasis mano gyvenimo kredo – „Jeigu vogti, tai – milijoną“. Ir aplamai man pats įkyrėjai, noriu išeiti.

– Eikite.

– Ir išeisiu. Kur išeitinė?

Algimantas VAŠKYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių