Pasisekė

Humoreska

Gyveno kartą toks Petras, tikras nesėkmių asorti. Visą gyvenimą jį persekiojo bėdos, traumos, praradimai ir nesusipratimai. Galų gale neteko darbo, pabėgo žmona, užmiršo vaikai. Lyg to būtų maža, dar ir varganą butą apvogė. Vargšas nebežinojo, ko griebtis, tad stvėrėsi už galvos, ta arčiausiai buvo, ir nežinia, kiek laiko taip prasėdėjo. Slinko atmintyje tik juodos spalvos, kai staiga sušmėžavo ir du sėkmės atvejai. Tas išskirtines dienas dienoraštyje buvo aprašęs. Nusprendė paskaitęs pralinksmėti, tad puolė ieškoti. Deja, ir tą pavogė. Šita netektis galutinai palaužė Petrą. Be žmonos, be pinigų ir be dienoraščio su dviem šviesiais intarpais gyvenimas tapo beprasmis.

„Pasiimsiu virvę ir nutrauksiu gyvenimo siūlą“, – tarė sau.

Pasakė ir pats sukluso: „Kokia nesąmonė – virvė už tris eurus stipresnė už gyvenimo siūlą. Kodėl niekas nesako „gyvenimo virvė“? Todėl, kad šūdą tu ją nutrauksi, neapsimoka nė pradėti, tik apsijuoksi. Ir kaip atsisveikinti su šiuo man priešišku pasauliu?“

Galybė klausimų įstūmė aklavietėn, tad nutarė pasikonsultuoti su psichologu.

Tas pasitaikė kaip reta jautrus, klausydamas Petro išpažinties porą kartų net apsiašarojo.

– Jūsų situacija labai sudėtinga, nors tikslą turite aiškų, kas tikrai pagirtina, – atsiliepė jis į pagalbos prašymą. – Turi būti kažkoks būtent jums parankus būdas jį pasiekti. Manau, kad aš padėsiu jį rasti.

– Kada? – viltis sužibo Petro akyse.

– Kito seanso metu. O dabar, prašau, susimokėkite už šią valandą. Iš jūsų – du šimtai eurų.

– Aš tik tiek ir teturiu ir tai mano paskutiniai pinigai.

– Deja, pone, mano toks darbas, – ramiai paaiškino psichologas, – aš negaliu priimti vien tik jūsų skausmą, man tai būtų nepakeliama, reikalinga ir atsvara.

– Jūs mane pribaigėte. Jau žinau, ką ir kaip daryti, ko aš čia ir varginausi, – įraudęs Petras pakilo nuo fotelio, – sudie po visam. Be reikalo čia apsilankiau, turėjau žinoti, kad nesiseks.

– Drįsčiau paprieštarauti, – užginčijo psichologas. – Manau, kad jums kaip tik pradėjo sektis – atsisakęs antro seanso, sutaupėte du šimtus.

Algimantas VAŠKYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių