• 25 gegužės, 2022
|

LR Prezidento veto – įžvalgus ir savalaikis

Šių metų spalio 19 dieną LR Seimas priėmė Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamų ligų ir kontrolės įstatymo nr. I-553 11, 18, 37 ir 40 straipsnių pakeitimus. Pagal juos, nepasiskiepiję asmenys, kurie turi reguliariai tikrintis sveikatą dėl užkrečiamos ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, nebus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.

Šiuos įstatymo straipsnių pakeitimus vakar, lapkričio 3 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ vienareikšmiškai pritaria įžvalgiam Jo Ekscelencijos LR Prezidento šiam svarbiam sprendimui, užkertant kelią į LR Konstitucijos garantuojamų laisvių varžymą. Lietuvos piliečiai neturi jausti baimės ar prievartos, kai šie turi kitokių įsitikinimų dėl skiepų saugumo ir nauda, kai aplinkui skleidžiama informacija yra labai sunku pasitikėti.

Dabar, kai yra labai sunkus laikotarpis, kai visuomenė yra susiskaldžiusi ir joje vyrauja neapykanta, nepasitikėjimas, aukšto pavojaus lygio skurdas, sprendimas vetuoti šių įstatymo straipsnių pakeitimus yra labai savalaikis ir Lietuvos gyventojams suprantamas sprendimas.

LPS „Sandrauga“ vardu, sutinkame ir pritariame Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos teiginiui, kad „Ekstremalios situacijos metu valstybė privalo pasirūpinti žmonių sveikatos apsaugą ir visų trijų pandemijos valdymo dalių – vakcinavimo, testavimo ir gydymo – prieinamumą“. Sprendimas nebefinansuoti testavimo dėl užkrečiamos ligos būtų tik pabloginę esamą pandeminę situaciją ir rizikuojama žmonių gyvybėmis, kuriems testavimas iš savų lėšų būtų padidinęs skurdo lygį. Valstybė turi rasti būdą, kaip žmones paskatinti skiepytis, o ne skatinti prievartą ir taip sudėtingoje situacijoje.

Keisčiausia yra tai, kad partija, kuri propaguoja laisvę į pasirinkimus, reiškia norą įtvirtinti prievartą kaip skiepų skatinimo priemonę. Tačiau visi puikiai supranta, kad prievarta pasiekti visuomenės sąmoningumą – labai sudėtinga.

Lietuvos Respublikos Prezidentas – nėra vienas. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, jos nariai, palaiko Jo Ekscelencijos Gitano Nausėdos ryžtingą ir laiku priimtą sprendimą vetuoti minėto įstatymo straipsnių pakeitimus. Priimant tokius svarbius sprendimus, LR Seimas turi žiūrėti į situaciją įvairiapusiškai, atsižvelgti į visus – tiek darbdavių, tiek darbuotojų – argumentus, kurių net nesvarstė.

Tuo pačiu, ši valstybės institucija negali vykdyti akivaizdaus visuomenės skaldymo. Valdantieji įsijautė į diktatūrai būdingą ideologiją, kai labiau orientuojamasi į sankcijas ir draudimus, o ne pozityvių rezultatų siekimo visuomenei. Negalime pamiršti, kad valstybė turi gerbti savo piliečių laisves, o ne juos spausti ar kitaip diskriminuoti.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių