• 10 rugpjūčio, 2022
|

Meilės priesaika ant Minijos kranto

Svajojantieji apie vestuves gamtoje vis dažniau renkasi Lankupiuose įsikūrusią kaimo turizmo sodybą „Brastadvaris“. Ypatingą gyvenimo įvykį įteisinti, amžiną meilę prisiekti jaukioje, uždaroje erdvėje ant Minijos kranto šiemet pasirengusios 6 jaunavedžių poros. Verslininkas Saulius Valiulis džiaugėsi neapsirikęs šioje vietoje įsigydamas sodybą, kurią pavertė vienu gražiausiu Lankupių kaimo kampeliu.

„Brastadvaris“ atkėlė vartus

Klaipėdiškis verslininkas S. Valiulis, aistros žvejybai vedinas, prieš 8 metus atklydo į Lankupių kaimą ir su meškere įsitaisęs prie upės, negyvenamoje senoviškoje sodyboje ant Minijos kranto, ėmė dairytis. „Ji buvo gyvenvietėje, bet tuo pačiu nuošaliai. Apačioje sruveno upė – įstabus vaizdas. Ir puikus privažiavimas – asfaltuotas kelias veda“, – žaibiškai įvertinęs privalumus kaimo turizmui, ją netrukus įsigijo.

Saulius pasakojo, kad statyti pradėjęs krizės metais. Statybų verslą plėtojęs klaipėdiškis prisipažino tuomet buvo pritrūkęs darbo. Tai ir paskatino statyti kaimo turizmo sodybą, juolab kad pasisekė gauti europinę paramą – 690 tūkst. litų.

Saulius pasakojo, kad statyti pradėjęs krizės metais. Statybų verslą plėtojęs klaipėdiškis prisipažino tuomet buvo pritrūkęs darbo. Tai ir paskatino statyti kaimo turizmo sodybą, juolab kad pasisekė gauti europinę paramą – 690 tūkst. litų.

Prieš 3 metus „Brastadvaris“ atkėlė vartus. Vietoj sukrypusios dviejų galų trobos, tvarto ir klėties – modernių pastatų kompleksas. Ištaigingiausias – dviaukštis provanso stiliaus statinys. Jame prašmatni pokylių salė, kurioje vyrauja balta spalva. Čia įrengta virtuvė, atitinkanti europietiškus reikalavimus, taip pat komfortiški miegamieji. Kitame pastate – vien tik miegamieji.

Specialistams padedant, išmoningai suformuotas reljefas, poilsio zonos. Iš akmenimis grįstos terasos akmeniniai laipteliai veda prie vandens. Ant Minijos kranto akmenimis grįsta apvali aikštelė, kurios viduryje – širdies motyvas. Čia vyksta santuokos ceremonija. Beje, nereikia jaudintis, kad iškilmingiausią momentą gali sugadinti lietus. Tokiu atveju gelbsti šalia esanti originali pavėsinė.

Pasirinkimu nenusivylė

Gražiame, uždarame gamtos kampelyje įsikūręs „Brastadvaris“ kasmet populiarėja. Jaunos poros renkasi šią vietelę santuokos ceremonijai ir švenčia vestuves. Tačiau S. Valiulis pastebėjo, kad čia registruoti santuoką gali tik jaunieji, gyvenamąją vietą deklaravę Klaipėdos rajone. O kiti atvyksta tik švęsti – vilniečiai, kauniečiai, šiauliečiai, tauragiškiai, šilutiškiai. Verslininkas sakė, kad jau turi daug užsakymų šiems metams. Pasak jo, vestuvių daugiausia, tačiau čia vyksta ir kiti pokyliai.

S. Valiulis atsisakė statybų ir abu su žmona Estera sėkmingai plėtoja šį verslą. Statybininko profesija praverčia ir dabar: jis rūpinasi pastatais, gražina aplinką, o žmona rūpinasi pobūvių organizavimu. Iki šiol „Brastadvaris“, dirbęs nuo gegužės iki spalio mėnesio, šiemet nebus uždarytas ir šaltuoju metų laiku – planuojama dirbti visus metus. Iki šiol tik savaitgaliais nuomoję patalpas pobūviams, šią vasarą savininkai ketina darbo dienomis nuomoti turistams, kurie čia mėgautųsi gamtos malonumais, būtų valgydinami sodyboje paruoštu maistu.

Verslininkas patenkintas nepadaręs klaidos, įsigydamas šią sodybą. Jis džiaugiasi, kad lankupiškiai draugiški, kaimyniški žmonės – niekas neprieštaravęs ir netrukdęs pradėti verslo. Sužinojęs, kad yra nepatenkintų dėl fejerverkų, juos uždraudęs, ir viskas nurimę. Klaipėdiškis S. Valiulis, neatsisakydamas pagelbėti, kai lankupiškiams iškyla problemų, pelnė gyventojų pasitikėjimą.


  • Pernai iš 32 ne rajono Civilinės metrikacijos skyriuje susituokusių jaunavedžių porų 4 pasirinko „Brastadvarį“. Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje gauti 46 prašymai tuoktis kitose vietose, iš jų 6 – „Brastadvaryje“. Pasak skyriaus vyriausiosios specialistės Ramintos Jurgulienės, čia tuoktis nusprendę jaunieji iš kitų savivaldybių deklaruoja gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone. „Brastadvaryje“ jauki uždara erdvė ant Minijos kranto labai tinka vestuvių ceremonijai“, – sakė R. Jurgulienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių