Miesto šventė ir konkūrai garsina ir garsins Priekulės vardą

Priekulėje, Vingio parke, vyko prakilni Priekulės miesto ir žirginio sporto šventė. Pasakišką atmosferą kūrė ir šventę puošė Klaipėdos Pilies teatro aktoriai, kūrę gyvą instaliaciją, taip pat vyko iškilmingas Lietuvos šaulių sąjungos renginys. Pievoje buvo kepami čirviniai blynai, vaišinama kafija – kaip įprasta Mažojoje Lietuvoje, vyko daug edukacijų ir etnopramogų. Parke skambėjo ukulelė, žiūrovus žavėjo žirgų konkūrai, rungtasi ir kitose sporto varžytuvėse. Vakarop apdovanota gražiausiai pasipuošusi „Skrybėlėtų damų ir džentelmenų“ konkurso pora, o šventinę dieną užbaigė smagus vakaro koncertas. Sekmadienį paaiškėjo konkūrų varžybų „Edmundo Klimovo taurės 2022“ nugalėtoja – ja tapo Gaudenė Janavičiūtė, žirgas Žigoleta.


Iškilminga šaulių priesaika
Penktadienį moksline konferencija prasidėjusi šventė šeštadienį prasmingai tęsėsi šv. Mišiomis – klebonas Viktoras Ačas Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje aukojo mišias. Vėliau įspūdingai į Vingio parką žygiavo Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės ir jaunieji Priekulės šauliai. Tradiciškai prieš konkūrų varžybų pradžią vyko vėliavos pakėlimo ceremonija. Ją pakėlė daugkartinis Lietuvos jojimo konkūrų čempionas, geriausias Lietuvos žirginio sporto sąjungos sportininkas, treneris Zigmantas Šarka. Šventės atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, žirginio sporto klubo „Priekulės žirgai“ vadovė Vanda Klimovienė, Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.

„Rengdami Priekulės miesto ir žirginio sporto šventę kartu augome ir tobulėjome. Kultūros centro kolektyvas ir toliau stengsis, kad šventė garsintų Priekulės miesto vardą“, – įsitikinusi direktorė R. Steponavičienė.


Vingio parke, Priekulėje, miesto ir žirginio sporto šventėje taip pat vyko iškilmingos Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės Jaunųjų šaulių pasižadėjimo Lietuvos valstybei, taip pat šaulių priesaikos Lietuvos valstybei ceremonijos. Po jų – Palangos, generolo Jono Žemaičio 306 šaulių kuopos choro koncertas. Tai buvo taip pat ir šaulių 3-iosios rinktinės sąskrydis. Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės 33 kuopos vadas Gražvydas Petrauskas atskleidė, kad tai jau tradicija tapęs kasmetinis renginys – Vingio parke Priekulėje visoms kuopoms susitikti, parungtyniauti, pabūti kartu ir gerai praleisti laiką. „Sąskrydis jau 3 kartą iš eilės rengiamas Priekulėje. Čia labai stipri ir iniciatyvi šaulių kuopa, turinti labai aktyvius vadus, prisidedanti prie visuomeninės veiklos. O ir vieta nereali – parkas, daug vietos“, ‒ pasidžiaugė šaulių 33 kuopos vadas G. Petrauskas.
Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė V. Riaukienė, Seimo narė, šaulė Ligita Girskienė, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas atsargos majoras Židrūnas Šadauskis, Priekulės seniūnijos seniūnė D. Bliūdžiuvienė. Palaiminimą prisiekusiems šauliams suteikė kariuomenės kapelionas kunigas Remigijus Monstvilas.


Rezultatyvios bendros pastangos
„Be galo džiaugiuosi, kad suspėjome paruošti visas Vingio parko erdves ir jose galėjo vykti atrakcijos“, ‒ šventėje pakalbinta „Bangai“ sakė Priekulės seniūnijos seniūnė D. Bliūdžiuvienė. Ji pasidžiaugė, kad šventė pritraukia nemažai miesto svečių, taip pat, kad ją papildo į Priekulės miesto šventę atvykstantys šauliai. Pasak seniūnės, priekuliškiai jaučiasi saugūs, kad Priekulėje gyvuoja šaulių 311-oji „Vėtros“ kuopa. Seniūnė atskleidė, kad šiais metais kiek kitaip parinktos erdvės, pavyzdžiui, dauboje įsikūrė karuselės, batutai. „Puošėme miestelį ir parką kiek galėjome, integravome erdves. Parinktos atributikos detalės, kurios pagyvintų, papuoštų šventę. Beje, dekoracijoms panaudota mediena – iš paties Priekulės Vingio parko medžių, išvirtusių po audrų“, ‒ paminėjo D. Bliūdžiuvienė. Ji dėkojo Priekulės seniūnijos komandai, Priekulės kultūros centrui ir žirginio sporto atstovams, kad visi atsakingai dirbo savo srityse ir sukūrė nuostabią šventę.

Vingio parke vyko šaulių 3-iosios rinktinės sąskrydis.

Šventės dalyviams netrūko įvairiausių edukacijų, etnopramogų, vaikai galėjo piešti ir spalvinti.
Praūžė ukulelių festivalis su muzikos pedagogu Linu Švirinu. Vietoje sukurta daina apie tai, kaip Priekulėlėje skamba ukulelė.
Tradiciškai Priekulės Vingio parke surengtas 28-osios Edmundo Klimovo taurei laimėti jojimo varžybos. Jų nugalėtoja tapo G. Janavičiūtė su žirgu Žigoleta, 2 vieta – Stasys Jasas, žirgas Quadro, 3 vieta – Stasys Jasas jaunesnysis, žirgas Sirija.

Vingio parke skambėjo ukulelės festivalis.

Pagrindinė Priekulės miesto ir žirginio sporto šventės Edmundo Klimovo taurei laimėti rėmėja – Klaipėdos rajono savivaldybė. Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė sakė, kad iš biudžeto šventei skirta 21 tūkst. Eur, o šventę rėmė net per 30 rėmėjų. Dėkodama visiems part­neriams ir gausiems rėmėjams direktorė akcentavo, kad ypatingą šventę sukūrė būtent dėl visų geranoriškumo. „Kartu augome ir tobulėjome. Kultūros centro kolektyvas ir toliau stengsis, kad šventė garsintų Priekulės miesto vardą“, – įsitikinusi direktorė R. Steponavičienė.


Monika CALZONAITĖ
Autorės ir A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių