Muzikos mokyklai – naujas rūbas

Daug metų remonto laukusi Gargždų muzikos mokykla pagaliau sulaukė savo eilės. Keičiama asbestinė stogo danga, pertinkuotas fasadas, įrengiama lengvų konstrukcijų nuovaža, pagaminta patogi rūbinė lankytojų poreikiams pastatą prikels naujam gyvenimui. Manoma, jog bus atsisakyta ir daug metų mokyklą „puošusios“ sovietinės simbolikos.

Fasadas – tamsiai rudas

Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė džiaugiasi pokyčiais: „Jau seniai apie juos svajojome, tad labai smagu, kad darbai prasidėjo. Dar kai direktoriumi dirbo Vidutis Normantas, turėjome ateities viziją apie įrengtą trečiąjį aukštą mansardos tipo. Tačiau pastatą įvertinę specialistai paaiškino, jog tai labai daug kainuotų, nes senoji pastato konstrukcija nepajėgi atlaikyti trečiąjį aukštą. Tad teko atsisakyti šios idėjos.“

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausiosios specialistės Aldonos Balčikonienės, stogą planuojama pakeisti dar iki naujų metų. Fasado dažymas liks pavasariui. Tai visuomeninės paskirties pastatas, tad numatyta tamsiai ruda spalva. Kol kas dar nėra išspręstas pastato apšvietimo klausimas, tačiau planuojama tam lėšų prašyti po Naujųjų metų.

Sovietinės simbolikos atsisakys?

Daug diskusijų kelia ant pastato išlikusi sovietinė simbolika. „Mes jos net nebepastebime, tačiau atsigirstame įvairių svarstymų. Vieni sako, jog reikia išsaugoti praeities reliktą, o kiti ragina atsisakyti sovietinio palikimo. Kaip nuspręs vyr. rajono architektas, taip ir bus – nesiginčysime“, – šypsodamasi sakė direktorė D. Ruškytė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius „Bangai“ sakė pasiūlęs atsisakyti šios simbolikos. „Susirinkimų įstatyme yra numatyta draudžiama sovietinė simbolika (pjautuvo ženklas). Savivaldybės aikštėje vyksta įvairūs renginiai, mitingai, susirinkimai ir pan. Be to, Muzikos mokyklos pastatas nėra registruota kultūros vertybė, o čia vykdoma veikla nesusijusi su darbo liaudį atstovaujančia ar vienijančia organizacija“, – argumentus dėstė vyr. architektas, tačiau jis akcentavo, jog kol kas nėra priimtas galutinis sprendimas. „Dar galima įsivaizduoti, kas būtų, jeigu šiame pastate dirbtų Savivaldybės taryba. Nemanau, kad ši simbolika būtų išsaugota“, – svarstė jis.

Veiviržėnuose kvepia pabaigtuvėmis

Intensyvūs remonto darbai – ir Veiviržėnų gimnazijos buvusio bendrabučio patalpose, kurios ilgalaikės nuomos pagrindu priklauso Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriui. Ten, anot D. Ruškytės, buvo antisanitarinės sąlygos, todėl viską sutvarkyti reikėjo iš pagrindų. Atliekamas kapitalinis remontas, kuris jau persirito į antrąją pusę. Jau užsakyti baldai, laukiama naujų muzikos instrumentų (akordeonų (3 vnt.), trimito, kanklių (2 vnt.), kompiuterio su priedais. Tikimasi, kad kalėdinis koncertas jau tikrai vyks naujoje salėje.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Šatkus informavo, jog projektui „Gargždų muzikos mokyklos infrastruktūros tobulinimas“ skirtas finansavimas iš ES struktūrinių fondų lėšų. Numatyta, jog ES finansuoja per 132 tūkst. Eur, o pati Savivaldybė turi prisidėti ne mažesne kaip per 23 tūkst. Eur suma (15 proc. projekto vertės). Bendras projekto biudžetas 155 469,97 Eur. Tiksli projekto vertė paaiškės atlikus visus projekto veiklų pirkimus.

Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė A. Balčikonienė pridūrė, jog rangovai objektuose skiriasi. Gargždų muzikos mokyklos stogo keitimo, fasado, nuovažos darbais, drabužine rūpinasi UAB „Ranstata“ ir UAB „Žibai“, o Veiviržėnuose rangos darbai patikėti UAB „Toplita“.

Agnė ADOMAITĖ

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių