Nepaisant kelionės pagal kino filmo scenarijų, A. Sorokinas medžios 12 val. bėgimo rekordą

„Viskas klostėsi kaip filme – ne koviniame, o komedijoje“, – nusijuokė ultra bėgikas, pasaulio 12 bei 24 valandų bėgimo rekordininkas Aleksandras Sorokinas, prisiminęs kelionę į Izraelį, kur ketvirtadienį (sausio 6 d.) „Spartanion“ varžybose bandys gerinti savo paties 12 val. bėgimo rekordą.

Patvirtinimą, kad galės dalyvauti varžybose, bėgikas gavo dieną prieš skrydį.

„Izraelis labai griežtai laikosi karantino, todėl jau kurį laiką nežinojau, ar būsiu įleistas į šalį, todėl sulaukęs patvirtinimo apsidžiaugiau, susikroviau daiktus, pasiruošiau kelionei ir vakare pajaučiau, kad kažkas negerai su skrandžiu, pradėjo, liaudiškai tariant, sukti… Žodžiu, apsinuodijau. Visą naktį nemiegojau. Palengvėjo tik likus valandai iki kelionės į oro uostą. Drebančiomis rankomis susikroviau paskutinius daiktus“, – pasakojo A. Sorokinas.

Tačiau nuotykiai tuo nesibaigė: kieme pasitiko plikledis. Tik per vargus pavyko išvažiuoti iš kiemo.

„Truputį susivėlinome. Tačiau atvykus į oro uostą nuotykiai nesibaigė. Pasirodo, mano COVID-19 testas neįtiko. Privalėjau darytis testą iš naujo oro uoste. Puoliau į paniką. Nebėgau į testavimo punktą likus valandai iki skrydžio. Pavyko, tačiau papildomai turėjau dar susimokėti už bagažą. Vėl panika. Susimokėjau… Į lėktuvą įlipau paskutinis. Atsisėdau, atsidusau ir pagalvojau „Bus gerai, jei pavyks nuvykti į Izraelį“, – antradienio popietę jau šypsojosi viską prisiminęs bėgikas.

Dabar bėgikas izoliuojasi viename iš Tel Avivo viešbučių. Sulaukus neigiamo COVID-19 testo rezultato jam bus leista išeiti iš viešbučio, kuris yra 6 km atstumu nuo parko, kuriame vyks varžybos.

„Jau spėjau prasibėgti viešbutyje ant bėgtakio. Tikiu, kad per porą parų man pavyks atsigauti po apsinuodijimo, – sakė A.Sorokinas. – Jau šiandien kūnas labai gerai reagavo į krūvį. Ar jaudinuosi? Galiu pasakyti tik tiek, kad mano tikslas nesikeičia – rekordas. Žinau, kad man dažnai taip būna – gyvenimas smūgiuoja prieš pat varžybas. Gal juokingai nuskambės, bet kuo blogiau prieš startą, tuo rezultatas geresnis. Tikiuosi, taip bus ir šįkart. Jaučiuosi stiprus. Tikrai duočiau malkų pavasariniam sau. Dabar tikrai esu stipresnis.“

Priminsime, kad A. Sorokinui priklauso 12 val. bėgimo pasaulio rekordas – 170,309 km.

Kiek anksčiau bėgikas buvo užsiminęs, kad dabartinis tikslas – apie 175 kilometrai.

„Jaudulys, žinoma, yra. Be to, vakar visų negandų buvau morališkai sužlugdytas, bet tikiuosi, kad sulauksiu super kompensacijos – buvo duobė, o dabar turėtų viskas sprogti. Nors dabar, kaip visada, galvoje sukasi mintis, kad kažkaip ne taip. Tai yra natūralu, prieš varžybas visada jautiesi silpnas, nepasiruošęs. Baimių būna įvairių, tačiau jos visos dingsta po starto šūvio“, sakė A. Sorokinas.

Ketvirtadienį 12 valandų bėgimas prasidės 10 val. ir baigsis 22 val. Rezultatus tiesiogiai stebėti bus galima oficialioje varžybų svetainėje: https://spartanion.com/

Mantas Stankevičius

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių