• 9 gruodžio, 2021
|

Noro švęsti šventes karantinas nesumažino

Karantino ribojimai – ne kliūtis mėgstantiesiems linksmintis. Švenčių šventimas nusikėlė į pogrindį. Apie tai, kad žmonės nepaisydami pavojaus nei sveikatai, nei savo piniginei slapta būriavosi ir šventė, liudija ne tik matyti maisto prekių, svaigalų parduotuvėse prikrauti vežimėliai, bet ir pernelyg nesmukusi prekyba gėlėmis bei konditerijos gaminiais. Anot Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Astos Kažukauskienės, policija iškvietimų dėl galimai švenčiamų švenčių sulaukdavo iki 20 per mėnesį.

Gardumynai ir gėlės išliko populiarūs

Gargžduose sėkmingą veiklą vystančių „Desertų namų“ konditerė ir įkūrėja Ieva Mažeikienė teigia, jog žmonės šventes tikrai šventė, bet jos buvo mažesnės. „Mažesnės tos šventės – ir desertų kiekiai, tortai mažesni užsakomi. Bet užsakymų turime ir tai labai džiugina. Didžiosios šventės – Kalėdos, Velykos, taip pat Kovo 8-oji ir panašios, buvo daug užsakymų“, – kalbėjo I. Mažeikienė.

Anot gėlių salono „Pas Virginiją“ savininkės Virginijos Ruškienės, karantino metu išaugo užsakymų su pristatymu į namus. Žmonės socialiniame tinklalapyje „Facebook“ išsirinkę norimą gėlių puokštę ir atlikę pinigų pervedimą per elektroninę bankininkystę tuo pačiu pasirinkdavo pristatymo į namus paslaugą, o ne atsiėmimą vietoje. V. Ruškienė pamini, jog lyginant šių metų karantininę pavasario prekybą su praėjusių metų, žmonės daug labiau užsako puokštes. „Praeitais metais per Velykas buvome užsidarę, gėles veltui galėjome dalint, niekas neatėjo, o dabar žymiai daugiau žmonių“, – pastebėjo V. Ruškienė.

Renkasi praktiškesnę aprangą

Vasario mėnesį leidus dirbti parduotuvėms, turinčioms įėjimą iš lauko, duris Gargžduose vėl atvėrė ir rūbų parduotuvė „Fifita“. Jos savininkė Milda Šakurskienė teigia, jog pastebėjo, kad ženkliai sumažėjo didelių švenčių, bet moterys tikrai vis dar puošiasi. „Mūsų parduotuvėje tapo įprasta, kad visada teiraujamės klienčių, ar reikia pagalbos. Didžioji dalis pirkėjų džiaugiasi, kad padedame išsirinkti tiek tinkamus dydžius, tiek pagal figūrą tinkančius modelius. Klientės nebeieško labai puošnių suknelių, renkasi praktiškesnius modelius, kad tiktų ir kasdienai“, – sakė M. Šakurskienė.

Išsirinkus naują suknelę norisi, kad ir veidas, ir plaukai taip pat būtų gražūs. Anot „NP beauty lounge“ įkūrėjos bei vizažistės Neringos Kundrotaitės-Burbienės, makiažų užklausų sumažėjo, o užsirašiusios, būna, kad atšaukia dėl šventėms taikomų apribojimų. Taip pat pasitaiko, kad nuotakos savo vizitą perkelia kitiems metams, nes laukia karantino suvaržymų pabaigos. Pasak N. Kundrotaitės-Burbienės, kuri taip pat antakių ir blakstienų meistrė, atvykusios klientės kartais prasitaria, jog gražinasi asmeninei šventei. „Gimtadieniai, pasakoja, minimi kukliai, artimųjų rate, bet puošiasi visos. Susitvarkyti antakius ar blakstienas prieš šventes labai įprasta ir karantino metu“, – patirtimi dalijosi grožio paslaugų meistrė.

Reagavo į visus pranešimus

Klaipėdos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko Andriaus Burbos duomenimis, nuo 2020 metų gruodžio mėnesio pradžios pranešimų apie galimai vykstančias šventes privačiose erdvėse gaunama iki 20 per mėnesį. Anot A. Burbos, į juos būdavo reaguojama – kai kuriais atvejais informacija nepasitvirtindavo. Tarp Klaipėdos rajone užfiksuotų neleistinų susibūrimų privačiose erdvėse yra vaikų gimtadienio šventė, kurioje linksminosi 3 šeimų ūkių nariai, vakarėlis pirtyje, kur pramogavo 10 į Klaipėdos rajoną atvykusių uostamiesčio gyventojų, nors judėjimas tarp savivaldybių tuo metu buvo ribojamas. Patruliuojantys pareigūnai, išgirdę triukšmą privataus namo kieme ir patikrinę, rado kubile besimaudančią 10 asmenų iš skirtingų namų ūkių grupę.

Nuo 2020 m. gruodžio Klaipėdos rajone buvo surašyta daugiau nei 350 protokolų už įvairius karantino reikalavimų pažeidimus – judėjimo tarp savivaldybių ribojimo pažeidimus, kaukių nedėvėjimą, neleistinus susibūrimus viešose ir privačiose erdvėse ir kt.

Neda PRATAPAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių