Palangoje ims kilti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras

Neilgai trukus Palangoje ims kilti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras – jau paskelbtas konkursas rangos darbams, pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 27 d., o nugalėtoją tikimasi paskelbti rugsėjį.

Modernus bei jaunimo poreikiams pritaikytas Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras iškils prie Savivaldybės, Vytauto g. 110 esančio pastato vietoje. ”Šis projektas yra labai svarbus kurorto jaunimui – Palangos jaunuoliai turės puikias sąlygas susiburti bei užsiimti patinkančia ir prasminga veikla“, – pabrėžė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.  

Šiuo metu kurorto jaunuoliai laisvalaikį leidžia jiems skirtoje Jaunimo erdvėje „Be stogo“, kuri visiems norintiems atvira kiekvieną dieną iki vėlaus vakaro – priklausomai nuo numatytų veiklų, net iki 23 valandos. „Atvira jaunimo erdvė skirta visiems 14–29 metų jaunuoliams, norintiems įdomiai ir saugiai praleisti laisvalaikį, bendrauti, susipažinti, užsiimti įvairiomis veiklomis, sužinoti naujų įdomių dalykų. Ji taip pat yra prieglobstis įvairioms jaunimo organizacijoms, čia didelis dėmesys skiriamas savanorystės populiarinimui, aktualios jaunimui informacijos teikimui“, – sakė Laura Janušienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė.

Jau šiandien atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ laukiami ne tik palangiškiai, bet ir jaunuoliais iš kitų šalies miestų. Tikimasi, kad atsiradus Jaunimo užimtumui ir savanorystės centrui, veikla dar daugiau plėsis, bus įgyvendinama daugiau iniciatyvų. „Svarbiausias mūsų tikslas – suteikti galimybę jaunimui saugiai pabūti, praleisti laisvalaikį. Ne mažiau svarbu palaikyti jaunimo iniciatyvas, padėti aktyviems jaunuoliams vykdyti projektinę veiklą, o mažiau aktyvius – sudominti, įtraukti į vykdomas veiklas, rengti susitikimus su nevyriausybinėmis organizacijomis, skatinti jaunuolių pilietiškumą“, – pabrėžė jaunimo reikalų koordinatorė.

Šiandien, matant augantį lankytojų skaičių akivaizdu, kad esama jaunimo erdvė „Be stogo“ kurorto jaunuoliams tampa per maža – pasak L. Janušienės, lankytojų skaičius, palyginti su pirmaisiais veiklos metais, yra išaugęs tris kartus, tad naujojo Jaunimo užimtumo ir savanorystės centro kurorto jaunuoliai labai laukia.

Beje, Palanga yra pirmoji savivaldybė, ne pritaikanti esamą pastatą jaunuolių poreikiams, o atvirkščiai – atsižvelgdama į esamus jaunimo poreikius suprojektavusi ir statanti naują pastatą, prie kurio koncepcijos kūrimo prisidėjo ir patys jaunuoliai. Naujajame Jaunimo užimtumo ir savanorystės centre ir šalia jo numatyta įrengti aktyvaus poilsio zonas, darbo vietas nevyriausybinėms organizacijoms, patalpą konferencijoms bei seminarams organizuoti. Jaunimo užimtumo ir savanorystės centre taip pat bus organizuojamas Palangos bendruomenės narių užimtumas, telkiami savanoriai ir skatinama savanorystė, vykdoma projektinė veikla, jaunuoliai ir bendruomenė bus konsultuojami bei informuojami įvairiais jiems aktualiais klausimais.

Pasak kurorto vadovo Š. Vaitkaus, labai svarbu yra tai, kad Jaunimo užimtumo ir savanorystės centre bus laukiami ne tik jaunuoliai, bet ir visi nevyriausybinių organizacijų nariai, senjorai. „Neabejojame, kad iniciatyvus bei aktyvus jaunimas padės vyresnio amžiaus palangiškiams atlikti jiems svarbias operacijas internetu, pagal galimybes pamokys juos naudotis kitomis informacinėmis technologijomis, taip pat – supažindins su savanorystės galimybėmis bei apmokys norinčius savanoriauti, įtrauks į projektinę veiklą“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Palangos miesto savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių