• 29 rugsėjo, 2021
|

Pandemija nesustabdė UAB „Mida LT“ plėtros: investicijos didžiausios per dešimtmetį

Gargždų pramonės rajone veikianti UAB „Mida LT“ – viena iš rinkos lyderių tiek ritininių stogo dangų, tiek ir bituminių čerpių gamybos srityje. Karantino apynasris nesustabdė ambicingų bendrovės planų. Lyginant praėjusių metų pirmąjį pusmetį su šių – fiksuojamas apie 50 proc. pajamų augimas. UAB „Mida LT“ nepraslydo pro akis ir Klaipėdos rajono merui Broniui Markauskui, jis šiemet bendrovei skyrė apdovanojimą už socialiai atsakingą veiklą, atliepiančią ne tik darbuotojų, bet ir tų, kuriems reikia pagalbos, poreikius.

Su UAB „Mida LT“ generaliniu direktoriumi Andriumi JAKU kalbamės apie nūdienos iššūkius verslui bei planus ateičiai.

UAB „Mida LT“ generalinis direktorius A. Jakas, po šių metų pavasarį vykusių mero B. Markausko apdovanojimų, kuomet „Midai LT“ verslo kategorijoje atiteko socialiai atsakingos bendrovės įvertinimas.

Lietuvoje lieka tik apie 10 proc.

– UAB „Mida LT“ generaliniu direktoriumi dirbate nuo 2019-ųjų metų. Koks buvo Jūsų profesinis kelias iki šios pozicijos?

– Dar 2004 m., tik baigęs Kauno technologijos universitetą, savo karjerą UAB „Mida LT“ pradėjau kaip inžinierius energetikas. Vėliau dirbau vyriausiojo inžinieriaus pavaduotoju, po to metus vyriausiuoju inžinieriumi. O nuo 2019 m., kaip ir minėjote, einu generalinio direktoriaus pareigas.

– Koronaviruso pandemija verslui pastaraisiais metais tapo kone didžiausiu išbandymu. Kaip su iškilusiomis grėsmėmis, karantinais sekėsi susidoroti UAB „Mida LT“?

– Karantinas iki šiol kelia dvejopus jausmus. Kai tik prasidėjo karantinas, buvome pristabdę gamybą, stebėjome kas bus, kokie produktai bus reikalingi. Tačiau ir laikinai pristabdžius gamybą darbas nuotoliniu būdu vyko pilnu pajėgumu. Rengėme labai daug nuotolinių susirinkimų, pasitarimų, kurių metu sprendėme, kaip ir ką turime daryti, kad nesustotume, kad galėtume patenkinti klientų poreikius. Dabar matome – susiklosčiusioje situacijoje sugebėjome mobilizuoti pajėgas, pavyko prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos, įsibėgėti, o įsibėgėję didiname tempus iki pat šiol. Nežadame sustoti. Galime pasidžiaugti, kad praėjusieji metai UAB „Mida LT“ buvo rekordiniai, lyginant praėjusių metų pirmąjį pusmetį su šių metų – fiksuojamas apie 50 proc. pajamų augimas. Šiuo metu mes sparčiai augame ir plečiamės. Produkciją pardavinėjame visame pasaulyje, tiek Europoje, tiek Pietų Amerikoje, tiek Indijoje.

Pasiskiepijusiems – premijos

– Šiuo metu Lietuvoje sergančiųjų COVID-19 kreivė vėl kyla į viršų. Tiek Vyriausybė, tiek Klaipėdos rajono savivaldybė ragina verslą skatinti darbuotojus skiepytis, kad karantinas vėl neįšaldytų ekonomikos. Kokias skatinimo priemones taiko UAB „Mida LT“?

– Žinoma, su nerimu laukiame rudens. Situacija išties blogėja, dėl to mes elgiamės atsakingai. Esame nusistatę tvarką, pagal kurią kiekvienas pasiskiepijęs mūsų darbuotojas yra paskatinamas vienkartine motyvacine 150 Eur premija. Dėl to sujudimas tikrai juntamas, ir manome, kad didžioji dalis darbuotojų pasiskiepys. Kol kas sunku nuspėti, kokia situacija bus rudenį ar žiemą, bet neatmetu ir tokio scenarijaus, kad galime sulaukti ir momento, kai į UAB „Mida LT“ teritoriją įsileisim tik tuos žmones, kurie bus pasiskiepiję ar turės galimybių pasą.

Imunizacijos procentas bendrovėje (iki skatinimo tvarkos pasitvirtinimo) siekė apie 60. Laimei per karantinus didelių protrūkių pavyko išvengti. Galintieji atlikti savo funkcijas namuose dirbo nuotoliniu būdu. Dirbantieji gamyboje buvo aprūpinti visomis apsaugos priemonėmis, instruktuoti dėl saugių atstumų laikymosi, darbą organizavome taip, kad darbuotojai iš skirtingų pamainų bei padalinių tarpusavyje kontaktuotų kuo mažiau.

Įsigijome specialų dezinfekavimo aparatą, skirtą patalpoms dezinfekuoti. Manau, kad ši visa prevencinių priemonių visuma ir padėjo mums išvengti didelių COVID-19 židinių. Buvo atvejis, kai nepavyko nustatyti galimų kontaktų, tad savaitei sustabdėme gamybą. Aišku, mes, kaip verslas, nukentėjome, bet mūsų prioritetas – sveikata ir sveikas darbuotojas.

Kviečia į komandą

– UAB „Mida LT“ šiuo metu dirba per 80 darbuotojų, ar pakanka kvalifikuotos darbo jėgos?

– Mes plečiamės ir šiuo metu ieškome papildomų darbuotojų tiek administracijoje, tiek gamyboje, nes apimtis didiname tiek šiemet, tiek kitąmet planuojame gamybos ir pardavimų augimą. Tad kviečiu ambicingus ir norinčius dirbti darbuotojus prisijungti prie mūsų puikios komandos! Darbuotojų randame, nes siūlome tikrai konkurencingą atlyginimą bei platų socialinį paketą, kuris taip pat yra didelis priedas kiekvienam mūsų darbuotojui.

Šiuo metu UAB „Mida LT“ dirba per 80 darbuotojų, prie kolektyvo kviečiama prisijungti ir daugiau narių: tiek administracijoje, tiek gamyboje.

Aišku, norėtume ir valstybės pagalbos. Ką turiu omenyje? Nedarbo lygis Lietuvoje šiuo metu yra gana didelis, bet tuo pačiu ir išmokos, kurias gauna darbo ieškantys žmonės, yra labai didelės. Tad pasitaiko daug tokių atvejų, jog žmogus geriau sėdi namuose ir gauna išmoką, dar kelias dienas kur nors nelegaliai padirba ir susirenka tą patį atlyginimą. Kenčia ir valstybė, ir verslas, juk kažkas ir tas pačias išmokas turi uždirbti…

Didžioji dalis UAB „Mida LT“ darbuotojų yra iš Klaipėdos rajono, tačiau yra važiuojančiųjų ir iš uostamiesčio bei aplinkinių rajonų.

– Klaipėdos rajono meras B. Markauskas šiemet jums įteikė socialiai atsakingo verslo nominaciją, papasakokite apie vykdytas socialines akcijas?

–Tai viso mūsų puikaus kolektyvo iniciatyva, idėjos. Mąstėme, ką šįkart galime padaryti kitaip nei iki šiol darydavome. Tad prisiminėme buvusius UAB „Mida LT“ darbuotojus, jiems įteikėme simbolinius rinkinius, apsaugančius nuo COVID-19. Patys darbuotojai suaukojo pinigus, už kuriuos, buvo nupirktas ir įteiktas kompiuteris berniukui, kuris prasidėjus karantinui ir nuotoliniam mokymui neturėjo jo. Taip pat dar vieną kompiuterį padovanojo mūsų darbuotoja šeimai, kuriai jo labai reikėjo dėl atžalų mokymosi. Taip pat šįkart nusprendėme atsigręžti į tuos, kurie augina ir prižiūri vaikus su negalia, žinoma, pirmiausia – į mamas ir padovanoti joms išvyką – edukacinę programą, pabėgimą nuo kasdienybės.

Įgyvendina ekologiškus sprendimus

–Ar tiesa, kad UAB „Mida LT“ pasirinko žaliojo kurso kryptį ir generuoja ekologiškas idėjas, tausoja gamtos resursus?

– Mums rūpi, kokioje aplinkoje gyvename. Praėjusiais metais įgyvendinome didelį projektą kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Pamatėme, kad mūsų gamyboje susidarantis šalutinis produktas – atraižos – gali būti sėkmingai panaudojamas kelių tiesimui. Tai ir įgyvendiname, pritaikome jas antriniam panaudojimui.

Gamyboje taip pat žengiame pažangos keliu. Nuolat tobuliname ir atnaujiname įrangą. Senus dyzelinius krautuvus pakeitėme į žymiai ekologiškesnius dujinius. Sumažinome ir atnaujinome savo automobilių parką. Esant poreikiui darbuotojai po teritoriją važinėja dviračiais ar elektriniais paspirtukais. Mūsų investicijos per praėjusius metus buvo didžiausios per paskutiniuosius 10 metų. Investicijas dar šiais metais bei ateityje – tik didės. Tai darome siekdami sumažinti darbo krūvį darbuotojams, padidinti našumą, sumažinti energetinius išteklius. Pavyzdžiui, siekdami patenkinti išaugusius klientų poreikius ir palengvinti darbą darbuotojams, įdiegėme šiuolaikinius IT sprendimus, kurie padeda aptarnauti per 40 procentų didesnį klientų srautą.

– Nekilnojamojo turto, statybų kaštai vis dar auga. Ar Jūsų produkcija taip pat neišvengė brangimo?

– Deja, taip. Ir tam yra kelios priežastys: pirmiausia brango žaliavos, iš kurių gaminame produkciją, antra – brango transporto paslaugos.

Agnė ADOMAITĖ

A.VALAIČIO ir autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių