Patirti išbandymai sustiprino „Žaislynėlio“ šeimą

Kiekvieną šeštadienį Gargždų turguje galite sutikti Kalėdų Senelį! Tai turgaus teritorijoje veikiančios parduotuvės „Žaislynėlis“ dovana miestelėnams ir miesto svečiams. Parduotuvės šeimininkai endriejaviškiai Roberta ir Mindaugas Jokšai prekiauja naudotais ir naujais žaislais. Jų verslas dar jaunas, tačiau jau patyrė daug išbandymų: ne tik pandemijos sunkumus, bet teko akistata susidurti ir su Robertos sveikatos problemomis. Sutuoktiniai vieningai tvirtina – tai tik dar labiau sustiprino jų šeimą.

„Žaislynėlio“ šeimininkai Roberta ir Mindaugas įsitikinę, kad užklupus negandoms svarbiausia išmokti vienas kitu pasitikėti ir tikėti.


Atidarymą apkartino liga
Anksčiau Mindaugas ėjo privačiame versle vadybininko pareigas, net nebūtų pagalvojęs, kad kažkada prekiaus žaislais. Iš Anglijos patikimų tiekėjų gaunami naudoti žaislai buvo žmonos Robertos veikla. „Man visada patiko žaislų pasaulis. Ten tiek įdomybių, kad net laiko nuovoką prarandi! Be to, mano mama visą gyvenimą kuo nors prekiavo, tai veikiausiai ir aš tą prekybininkės geną paveldėjau. Prekyba naudotais žaislais iš pradžių buvo papildoma mano veikla šalia pagrindinio darbo – siuvykloje dirbau gravere. Žaislams skirdavau savaitgalius, tačiau žaislų paklausa vis didėjo, ypač per karantiną. Net nepajutome, kai atėjo ta diena, kad žaislai užkariavo mūsų namus. Nori nenori reikėjo galvoti apie specialias daiktų laikymo patalpas“, – prisimena Roberta. Anot pašnekovės, jos mama kaip tik tuo metu uždarė savo drabužių parduotuvę ir pasiūlė patalpas jiems.


Mindaugas prisimena, kaip anuomet rengė patalpas, jau ruošėsi parduotuvės atidarymui, o žmona netikėtai nualpo. „Pradėjome aiškintis, kas atsitiko. Tyrimas parodė, kad galvoje – auglys, būtina operacija. Likau vienas viskuo rūpintis: ir namais, ir verslu, ir vaikais. Mūsų mažajai mergaitei Rugilei tuomet buvo dar tik 2 metukai, tad išties teko suktis. Sūnus Tautvydas padėjo, kiek galėjo. Dabar jam 12 metų. Pravertė vadybininko patirtis, juk visokių situacijų yra buvę, išmoksti žmogus laviruoti. Sunkumai mums duodami ne tam, kad palūžtume, o tam, kad sustiprėtume“, – neabejoja Mindaugas.

Apima tris veiklas
Po operacijos dar reikėjo laiko atsigauti sanatorijoje, namuose. Praėjo metai, kol Roberta galėjo bent iš dalies grįžti į ankstesnį ritmą. „Per tą laiką teko daug išgyventi. Atidarėme parduotuvę buvusiose mamos patalpose, tačiau ne viskas klojosi, kaip planavome. Užsidarėme. Tačiau prekiavome žaislais internetu per feisbuko platformą, vežiojome žmonėms į namus, taip pat prekiavome turguose. Sukaupėme ir nuolatinių klientų ratą, kurie vis teiravosi, kur prapuolėte, grįžkite“, – prisimena Mindaugas. Anot jo, pasitaikius progai jie nusipirko kioskelį Gargždų turgaus teritorijoje, kur šiuo metu ir veikia „Žaislynėlis“.


Šeimininkų veikla apima tris sritis: prekyba feisbuke (kiekvieną penktadienį vyksta ir gyvos transliacijos), važinėjimas per turgavietes ir prekyba fizinėje parduotuvėje. „Važiuojame į Švėkšnos, Dituvos, Rietavo turgus, kur daug žmonių. „Žmona šiuo metu dirba iš namų: rūšiuoja žaislus, nustato jų vertę, tvarko feisbuko puslapį ir pan. O aš – parduotuvėje ir turgavietėse. Veiklos tiek, kad dviese vos spėjame suktis. Mano iniciatyva parduotuvėje atsirado ir naujų žaislų, kurie ypač paklausūs prieš didžiąsias metų šventes. Tačiau, žinoma, su didžiaisiais prekybos centrais sunku konkuruoti“, – atvirai „Bangai“ kalbėjo Mindaugas. „Žaislynėlyje“ galima įsigyti ir karnavalinių kostiumų.

„Žaislynėlyje“ šiuo metu prieškalėdinės nuotaikos: daugybė žaislų – pagal kiekvieno poreikius.

„Rimto“ darbo nebeieškojo
Roberta pasakojo, kad laikotarpis, kai jai teko susitvarkyti sveikatos bėdas, buvo išties kupinas iššūkių: „Prisipažinsiu, pradžioje vyru nepasitikėjau, nemaniau, kad jis susitvarkys su žaislų verslu. Esu perfekcionistė, visada linkusi galvoti, kad aš geriau žinau, geriau moku ir geriau padarau. Viskas turi būti pagal mano tvarką. Tačiau vyras pateikė tokį pavyzdį: įsivaizduok, jog tave, kuri nieko nesusigaudo apie automobilių dalis, paprašo dirbti parduotuvėje ir nieko nepaaiškina! Sukis, kaip moki. Tada nusiraminau, o dabar suprantu, kad šis išbandymas tik dar labiau sustiprino mūsų šeimą.“
Sutuoktiniai planavo, kad Robertai pasveikus vyras ieškos jau kito „rimto“ darbo, tačiau iki šiol sukasi žaislų versle ir kol kas neketina nieko keisti. Priešingai – dar labiau vystyti „Žaislynėlį“ ir džiuginti vaikus. Pora kartas nuo karto surengia ir labdaringų akcijų – padalija žaislų veltui.

Agnė ADOMAITĖ
Asm. archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių