Pirkti ar nuomotis: koks pasirinkimas atves ūkį į pelną?

Traktoriai ir kita žemės ūkio technika pagreitina darbus ūkyje, tačiau ne kiekvienas ūkininkas gali sau leisti šią prekę. Kombainai ir kita žemės ūkio technika taip pat nepigi. Tačiau žemės ūkio technika yra aktuali kiekvienam ūkininkui, todėl įsigyti traktorių ar kitą įrankį, padedantį kasant žemę, itin svarbu. Ar finansiškai įmanoma įsigyti naują žemės ūkio techniką? Gal protingiau būtų pirkti naudotą techniką ar nuomotis?

Kaip nuspręsti, kokią įrangą ūkiui įsigyti?

Dideli žemės plotai reikalauja kruopštaus, nuolatinio darbo. Kokybiška įranga yra pagrindinis įrankis, užtikrinantis be rūpesčių, pelningesnį ir kokybiškesnį darbą. Įvairios prastovos dėl blogų oro sąlygų ar techninių gedimų pareikalaus daug streso ir papildomų didelių finansinių išlaidų. Taigi investuodami į kokybišką įrangą tiesiogiai investuojate į kokybišką darbą ir greitesnius rezultatus. Jei reguliariai prižiūrite nedidelį žemės plotą, kuriam nereikia itin galingos specializuotos technikos – naudota žemės ūkio technika yra ekonomiškai patrauklesnis ir protingesnis sprendimas. Naudota žemės ūkio technika yra pigesnė, tačiau ją rinktis reikėtų labai atsakingai. Jei neturite reikiamų žinių, turėtumėte pasikonsultuoti su savo srities ekspertu. Ekspertas apžiūrės Jus dominantį įrenginį, įvertins technines charakteristikas, vidinių dalių nusidėvėjimą, padės išvengti brangiai kainuojančių klaidų. Dažnai pasitaiko, kad mažiau patyrę žemės ūkio atstovai įsigyja mažiau naudotą, bet nekokybišką žemės ūkio techniką. Patikimi įrangos gamintojai yra pagrindiniai kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis įrangą. Geros prekės ženklo naudota įranga visada yra saugesnė nei nežinomo ar abejotino prekės ženklo naudota įranga, dėl to užsukite į audrokesta.lt.

Ar galima pasirinkti nuomą, jei norisi kokybiško darbo?

Žemės ūkio technikos nuoma yra gera idėja, jei tiksliai nežinote, kurio ūkio technikos gamintojo norite įsigyti. Išbandyti prieš perkant visada pravartu, nes reikia ne tik, kad traktorius kokybiškai veiktų, bet kad ir ūkininkui būtų patogu su įranga dirbti. Išsinuomoję techniką galėsite patys išbandyti technikos funkcionalumą ir palyginti ją su kitais žemės ūkio darbams patogiais įrankiais. Traktoriai, kombainai ir kita žemės ūkio technika yra naudingi, bet reiklūs darbo įrankiai. Nauja, kokybiška įranga – brangus malonumas, tačiau neabejotinai užtikrinantis produktyvesnį darbą, komfortą darbo metu ir garantuotą ilgaamžiškumą. Tikėtina, kad įsigiję naują žemės ūkio techniką pasieksite kokybiškų, ilgalaikių rezultatų, todėl investuoti tikrai verta. Juk investicija, kuri atsiperka, visada yra gera investicija.

Kokios kainos galima tikėtis?

Jei žemės ūkis nėra aktuali sritis, natūralu, kad net neįsivaizduojama, kiek kainuoja ūkinė transporto priemonė. Šiandien traktorius galima parduoti ne tik už dešimtis tūkstančių eurų, bet kartais net už šimtus tūkstančių eurų. Nors tai skamba gana skaudžiai ir ne kiekvienas ūkininkas gali tai sau leisti, iš tikrųjų tai yra investicija. Dėl technologijų darbą galima atlikti efektyviau. Kainoms įtaką daro ir vis kokybiškesnis pasirinkimas. Kiekvienas gamintojas turi savo kainodarą. Natūralu, kad kuo garsesnis vardas, tuo brangesnis jo produktas. Nes tai taip pat yra apie kokybę, o tai labai svarbu šioje srityje. Taip pat kainai didelę įtaką turi galia ir visos kitos techninės charakteristikos, tačiau šią vietą dažniausiai lemia asmeniniai poreikiai, o ne kaina.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių