Planuoja didinti stipendijas jauniesiems pedagogams

Naujų mokytojų į rajoną pritraukimo problema kursto diskusijas ne tik ugdymo įstaigose, bet ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos komitetuose. Tarybos ketvirtadienį laukia sprendimas, ar didinti stipendijas pedagogikos studijas pasirinkusiems studentams.
Keturiuose rajono Tarybos komitetų posėdžiuose, kurie vyko praėjusią savaitę, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius pristatė, kaip keistųsi sprendimas „Dėl Klaipėdos rajono pedagogų rengimo, perkvalifikavimo, jaunųjų pedagogų pritraukimo ir mokytojo profesijos prestižo didinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Pakeitime numatyta, kad Savivaldybės stipendijų skyrimo studentams, pasirinkusiems pedagogines, švietimo pagalbos mokiniui studijų programas, suma siektų 300 eurų, o studentams, pasirinkusiems matematikos, informacinių technologijų ir gamtos mokslų (biologija, chemija, fizika) studijų programas, 500 eurų ne daugiau kaip 10 mėn. per metus. Studentai, baigę studijas, turėtų laikotarpį, kurį Savivaldybė finansavo studijas, atidirbti rajono ugdymo įstaigoje.
Taip pat 300 eurų stipendijos būtų skiriamos ir aukštųjų mokyklų studentams, kurie studijų metu pasirinko persikvalifikuoti į pedagoginę specialybę. Ši stipendija būtų finansuojama ne daugiau kaip 10 mėnesių per metus sudarant Dvišalę finansavimo sutartį dirbti rajono ugdymo įstaigoje laikotarpį, kurį Savivaldybė finansavo studijas.
Dar vienas pokytis – 1 000 eurų persikėlimo, įsikūrimo išlaidų vienkartinė išmoka nebebūtų skiriama tik dirbti pradedantiems mokytojams, ją galėtų gauti visi į rajoną persikėlę dirbti pedagogai.
Taryboje priėmus tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimą, keistųsi ir studijų finansavimas. Štai mokytojams, siekiantiems persikvalifikuoti, pedagogo kvalifikacijai įgyti būtų finansuojama 80 proc. studijų kainos. Tiek pat būtų finansuojamos ir studijos mokyklų darbuotojams, nedėstantiems mokykloje ir siekiantiems įgyti pedagogo profesiją. O 100 proc. studijos būtų finansuojamos mokytojams, švietimo pagalbos mokiniui specialistams, siekiantiems įgyti papildomo mokomojo dalyko specializaciją. Tiesa, jie, pasirašę sutartį, taip pat turėtų tam tikrą laiką atidirbti mokykloje.
Tarybos nariai komitetuose dėl minėto projekto pakeitimo aktyviai diskutavo. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė Lina Daujotytė-Kasperavičienė klausė, ar mokytojų prestižo didinimas lygus mokytojų pritraukimui. „Kodėl mes negalvojame apie esamus mokytojus: jų darbo sąlygas, išlaikymą, jų psichinę, emocinę sveikatą, nes tai irgi įeina į prestižo sąvoką? Du dalykai yra labai svarbūs prestižui didinti: nauji mokytojai, jų pritraukimas ir esamų mokytojų išlaikymas, apie tai nekalbame, nors tai yra labai svarbu“, – komentavo L. Daujotytė-Kasperavičienė.
Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas A. Petravičius akcentavo, kad šiuo metu situacija sudėtinga: kyla diskusijų dėl gyvenimo įgūdžių programos, kituose rajonuose planuojami įspėjamieji streikai. „Mąstome kai kuriose mokyklose atlikti psichologinį klimato vertinimą, nes gauname nusiskundimų, tačiau tai kasdieniai darbai, neįtraukti į šį pakeitimą“, – teigė A. Petravičius.
Minėto komiteto narys Vaclovas Dačkauskas atkreipė dėmesį į tai, jog kol kas vienkartine 1 000 eurų persikėlimo į rajoną išmoka nepasinaudojo nė vienas pedagogas. „1 000 eurų yra labai menka suma, net kompiuterio nenusipirksi, reikia didesnės išmokos, pavyzdžiui, 5 000 eurų“, – kalbėjo V. Dačkauskas.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių