Pokyčiai rajono policijoje: nuo pastato iki atlyginimų

R. Stasiulaitienės teigimu, pažeidėjai modernėja, tobulėja – negali atsilikti ir pareigūnai. „Policija tampa mobilesnė, greitesnė, įgyja daugiau žinių ir kompetencijų“, – teigė RPK vadovė.Klaipėdos AVP komisariato Klaipėdos RPK netradiciškai pristatė savo veiklos rezultatus rajono Savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje, kur pakvietė visuomenės atstovus. Čia vyko interaktyvi diskusija. Gyventojai galėjo klausimus siųsti iš anksto arba transliacijos metu. Šis renginys buvo transliuojamas į kaimo bibliotekas.

Daugėja sukčiavimų elektroninėje erdvėje

Rajono PK ketvirtus metus moderniai pateikia savo veiklos ataskaitą, kviesdamas gyventojus pasakyti savo nuomonę, aptarti, kaip gerinti viešąjį saugumą. Praėjusią savaitę Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje susirinko Klaipėdos AVPK atstovai, rajono PK pareigūnai ir Gargždų bendruomenės nariai.

Pakalbį-diskusiją moderavo Živilė Markutė-Armalienė.

„Norime spręsti problemas čia ir dabar, o jeigu neįmanoma – vėliau“, – kalbėjo RPK viršininkė Rasa Stasiulaitienė.

Klaipėdos AVPK viršininko pavaduotojo Raimondo Vaitkevičiaus teigimu, prevencinės priemonės padeda mažinti teisės pažeidimus. Pernai sumažėjo turtinių nusikaltimų, plėšimų, tačiau daugėja sukčiavimų elektroninėje erdvėje. „Sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų, bet daugėja susijusių su narkotinių medžiagų platinimu, kontrabanda, tebesitęsia kova su šešėline ekonomika, nes verslininkai stengiasi nuslėpti mokesčius nuo valstybės“, – kalbėjo R. Vaitkevičius.

Policijos veiklos pristatyme dalyvavo rajono Savivaldybės vicemerė V. Riaukienė. Klaipėdos AVPK viršininko pavaduotojo R. Vaitkevičiaus teigimu, prevencinės priemonės padeda mažinti teisės pažeidimus.Smurtas artimoje aplinkoje – dažniausiai registruojamos nusikalstamos veikos. Visgi taikant prevencines priemones šių sumažėjo.

Pernai apskrities keliuose sumažėjo žuvusiųjų. Įsigyti 4 mobilūs greičio matuokliai irgi turės įtakos mažinant KET pažeidimus.

Pasak R. Vaitkevičiaus, gerėja pareigūnų darbo sąlygos: įdiegta automatinė protokolų rašymo sistema. Pernai gauta naujų automobilių. „Perėmėme du laivus – tenka užtikrinti viešąją tvarką ir vandenyse. Gatvėse, keliuose tai padaryti padeda riedžiai, triračiai“, – dėstė pareigūnas.

Moderni ir mobili

Praėjusieji RPK – pokyčių metai. Pareigūnai įsikūrė naujose moderniose patalpose Klaipėdos g. 80, Gargžduose. Čia tinkamos darbo sąlygos, patogiau ir gyventojams. Pasikeitė automobiliai, uniformos, atlyginimai.

R. Stasiulaitienės teigimu, pažeidėjai modernėja, tobulėja – negali atsilikti ir pareigūnai. „Policija tampa mobilesnė, greitesnė, įgyja daugiau žinių ir kompetencijų“, – teigė RPK vadovė.

R. Vaitkevičius antrino, jog investicijų didinimą pajuto rajono policijoje dirbantys pareigūnai. Todėl pastebimi veiklos pokyčiai: pareigūnai iš kabinetų išėjo į gatves. „Atnaujintas automobilių parkas. Automobilyje pareigūnai vykdo funkcijas, nes gali prisijungti prie duomenų bazės, – dėstė R. Vaitkevičius. – Policijos reforma pasiteisino, nors būgštauta, kad griūva, bus nesaugu gat­vėse. Ogi nusikalstamų veikų mažėja.“

„Pareigūnams reforma nebaisi – jie „pagavo“ tempą, nes susiduria su informacijos srautu, kurį tenka suvokti, apdoroti. Reikia tapti universaliems ir spręsti įvairias problemas“, – kalbėjo R. Stasiulaitienė. Ji akcentavo, kad policijoje dirba tie, kurie sugebėjo prisitaikyti.

Klaipėdos AVP komisariato Klaipėdos RPK netradiciškai pristatė savo veiklos rezultatus rajono Savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje, kur pakvietė visuomenės atstovus.Rūpestis nepilnamečių tėvams

Gyventojai norėjo sužinoti, ar RPK geidžiama darbo vieta. Pasak R. Stasiulaitienės, pernai iš komisariato išėjo 3 pareigūnai (du į aukštesnes pareigas), o atėjo 17. Taigi pajėgos komisariate sustiprėjo. Padidintas Reagavimo būrys – daugiau patruliuojančiųjų rajone.

„Beje, 65 proc. darbuotojų – moterys, bet vyrų daugėja, formuojami mišrūs ekipažai“, – sakė komisariato vadovė. Ji pranešė džiugią žinią, jog pareigūnų šeimose gimė du sūnūs.

Anksčiau policijai buvo priekaištaujama dėl reagavimo. „Reagavimas – vienas iš policijos prioritetų: žmonės tikisi, kad pareigūnai atvyks operatyviai, todėl pajėgos buvo perskirstytos. Tačiau be dėmesio neliko ir kitos nusikalstamos veikos – mažėja vagysčių, plėšimų, turtinių nusikaltimų. Vagysčių tyrimas gerėja“, – tvirtino R. Vaitkevičius.

Gyventojai susidomėję nepilnamečių kontrole, ar nebus vėl įvesta nepilnamečių reikalų inspektoriaus pareigybė?

Pasak R. Stasiulaitienės, pernai viešojoje erdvėje pasklidus apie paauglių nusikaltimus, nuspręsta imtis nepilnamečių kontrolės. Atlikus specialias priemones, užregistruoti 44 pažeidimai ir neblaivūs nepilnamečiai perduoti tėvams. „Tai jiems pamoka, kad reikia rūpintis, ką veikia vaikai, iki vėlumos negrįžtantys namo, – kalbėjo pareigūnė. – Nepilnamečių kontrolė sutelkta socialinių darbuotojų rankose. Jiems siūlome bendradarbiauti su policija.“ R. Vaitkevičius antrino, jog esmė ne pareigybių pavadinime, o funkcijų vykdyme.

Gargždiškė Kvietinių gatvės gyventoja dėkojo, kad čia pradėjus lankytis policijai pasijuto saugiau.

Renginyje dalyvavusi rajono Savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė padėkojo policijos pareigūnams už atsakingą darbą, už tai, kad žmonės jaučiasi saugūs, už prevencinį darbą su jaunimu.


PAREIGŪNAI ATSAKĖ Į GYVENTOJŲ KLAUSIMUS

  • Ar keliuose atsiras ženklai, informuojantys apie mobiliuosius greičio matuoklius?

    – Kontroliuojamas vairuotojų greitis – reikia mažinti pažeidimų ir aukų skaičių. Daugiausia naudojami Klaipėdoje, tačiau „trikoju“ buvo tikrinamas vairuotojų greitis ir Gargžduose. Kol kas mobilieji greičio matuokliai naudojami be įspėjimų.

  • Ar galima fotografuoti įtartiną asmenį prie namų, kuriuos jis stebi?

    – Fotografuoti teisė yra, tačiau vaizdus reikia siųsti teisėsaugos institucijoms, o netalpinti socialiniuose tinkluose. Už tai gresia administracinė atsakomybė. Svarbi saugi kaimynystė – ne vien policijos pareiga saugoti.

  • Ką daryti pamačius, kad negyvenamoje sodyboje dega šviesa?

    – Skambinti tel. 112.

  • Daugiabučio laiptinėje apsigyvenęs benamis: valgo, miega, nuo jo sklinda nemalonus kvapas. Ką daryti?

    – Gargžduose benamių nedaug, jie nepastovūs, migruojantys. Prie Nakvynės namų yra specialus pastatas, kur jie pristatomi. Skambinti tel. 112 ir atvykę pareigūnai priims sprendimą.

  • Gargždų kultūros centre vykstant renginiams autobusų stotelėje nėra vietos maršrutiniam autobusui. Kokia išeitis?

    – Skambinti tel. 112 – situaciją įvertins pareigūnai. Galima patiems fotografuoti, filmuoti. Policija daug paslaugų įkėlė į internetinę erdvę.

  • Visą dieną kaukia kaimynų šuo. Baugu vaikščioti kieme, kai ten bėgioja dideli šunys be antsnukių, be pavadėlių.

    – Žmogus turi teisę į poilsį – šuns šeimininkas privalo tai užtikrinti. Šunį vedžioti su antsnukiu ir pavadėliu tam skirtoje aikštelėje. Šuo turi būti registruotas. Tai kontroliuoja rajono Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius.

  • Ar turėdamas dvi administracines nuobaudas gali stoti į policijos mokyklą?

    – Valstybės tarnautojas turi būti nepriekaištingos reputacijos. Svarbu, už ką baustas.

  • Gargžduose grįždami iš mokyklos mokiniai rūko elektronines ir paprastas cigaretes. Ar už tai nebaudžiama?

    – Iki 18 metų jaunuoliams draudžiama rūkyti. Prie „Vaivorykštės“ gimnazijos pareigūnai patruliuoja. Dažniausiai mokiniai rūko už mokyklos teritorijos. Ne tik policija turi kontroliuoti – mokykla turi vidaus tvarkos taisykles ir jos atstovai privalo kontroliuoti.

  • Žinia apie žmogų su kauke, pasirodantį vakarais, platinama socialiniuose tinkluose. Kaip reaguoja policija?

    – Gavome vieną pranešimą. Intensyviai tikrinome nurodytas jo pasirodymo vietas, bet nieko neradome. Pamačius reikia skambinti policijai, o neskelbti socialiniuose tink­luose.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių