Šešiais nusikaltimais įtariamas kuliškis suimtas

Neseniai televizijos laidose išgarsintas 47 metų Ričiardas Batavičius iš Kulių kaimo Dovilų seniūnijos įtariamas ne tik dėl giminaičių namo padegimo – dėl 6 nusikalstamų veikų. Prokuroro prašymu rajono apylinkės teismas jam skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 1 mėnesiui. Teismas nutarė, jog gyvendamas laisvėje jis gali bandyti paveikti nukentėjusiuosius ir liudytojus, trukdyti procesui.

Įtariama, jog R. Batavičius šią vasarą per trumpą laiką – 12 dienų – padarė 6 tyčines nusikalstamas veikas, iš kurių 3 – nesunkios, o 3 – apysunkės. Beje, anksčiau vyriškis buvo vieną kartą teistas už skirtingas 7 nusikalstamas veikas, bausmės neatlikęs. Jis daugybę kartų baustas administracine tvarka, bet administracinių nuobaudų neatlikęs.

Įtariama, jog birželio pradžioje R. Batavičius Gargžduose, Klaipėdos g. 29, pavogė prie namo stovėjusį dviratį, kurio vertė – 500 eurų.

Už poros dienų įsibrovęs į gyvenamąjį namą Svajonių g. Kulių kaime, iš neužrakinto kambario pavogė 150 eurų kainavusį kompiuterį „Samsung“, o taip pat 50 eurų vertės kompiuterį „Acer“ su maitinimo šaltiniu.

Birželio 10 d. vėlyvą vakarą atėjęs į Baičių kaime esančią automobilių aikštelę, sargui prisis­tatė policijos pareigūnu (kadaise jam teko dirbti policijoje), parodė policijos ženklą ir pagrasino surašysiąs administracinio teisės pažeidimo protokolą už nelegalų darbą. Išsitraukęs daiktą, panašų į pistoletą, ir, nutaikęs į sargo veidą, grasino nušauti, jeigu neįvykdys jo reikalavimų: „Duodi 5 eurus arba prirenki 100 plastikinių butelių, arba duodi 2 akumuliatorius. Ar žinai, kaip policija dirba? Vienas šūvis į viršų, vienas – į koją, o kitas – į galvą.“ Sargas neturėjo pinigų, bet R. Batavičius pasikėsinimo neįvykdė, tik ne dėl savo valios.

Be to, įtariama, kad jis tyčia sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu. Birželio 14 d. paryčiu, panaudojęs degią medžiagą, Kulių kaime uždegė giminaičiams priklausantį nebaigtą statyti namą. Ugnis jį suniokojo. Šeimininkas namą įvertino 60 tūkst. eurų.

Po šio įvykio R. Batavičius buvo sulaikytas, tačiau iš rajono policijos komisariato laikino sulaikymo patalpos pabėgo. Vėliau pristatytas pusnuogis. Inkriminuojamoms veikoms tirti reikšmingi daiktai – rūbai nerasti.

Praėjusią savaitę prokuroras kreipėsi į apylinkės teismą, kad įtariamasis R. Batavičius būtų suimtas 3 mėnesiams.

Teismo posėdyje jis teigė besiverčiantis individualia veikla, statybose turintis 10 brigadų, tačiau negalėjo jų įvardinti. „Sodros“ duomenimis, jokių įmokų nemokėjęs. Galimai individuali veikla įregistruota formaliai – įtariamasis neturi legalaus pragyvenimo šaltinio, tvirtų socialinių ryšių. Už inkriminuojamus nusikaltimus įstatymas numato griežtesnę negu vienerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Nustatyta, jog žmonės, žinantys svarbių aplinkybių apie nusikalstamas veikas, bijo duoti parodymus dėl galimo R. Batavičiaus keršto. Teismas nusprendė jį suimti mėnesiui, kad užkirstų kelią naujiems nusikaltimams, o taip pat jo dalyvavimą procese.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių