Policija atlaisvino darbo vietą mokykloje
Pirmadienį Endriejave policijos patruliai užfiksavo neeilinį incidentą – sustabdė neblaivų automobilio vairuotoją, kuris pasirodė dirbantis Endriejavo vidurinėje mokykloje. Vyras už kelių minučių būtų persėdęs prie mokyklinio autobusėlio vairo ir namo vežęs vaikus. Alkotesterio rodmenys mokyklos direktorei buvo neginčijama priežastis atleisti vairuotoją iš darbo. Tačiau laisva darbo vieta nedžiugina – rasti patikimą vairuotoją nebus lengva.
Policijos ekipažas Endriejave patruliavo apie 14 valandą. Patruliams įtarimų sukėlė lengvuoju automobiliu į vidurinės mokyklos kiemą važiuojantis vairuotojas. Sustabdę ir patikrinę 56 m. vyro blaivumą alkotesteriu, pareigūnai šiam nustatė 0,56 prom. girtumą. Paaiškėjo, kad įkliuvęs žmogus – mokyklinio autobuso vairuotojas, kaip tik ir atvykęs į namus vežioti moksleivių.
Endriejavo vidurinės mokyklos direktorė Vilma Ugintienė informavo, kad tą pačią dieną vyras be išlygų buvo atleistas iš darbo. Vadovės žiniomis, ryte veždamas vaikus vairuotojas buvo blaivus. Jis mokykloje dirbo nuo rugsėjo. „Turime du mokyklinius autobusus ir du vairuotojus. Kol ieškosime naujo, moksleivius vežios mano pavaduotojas ūkio reikalams“, – sakė direktorė.
Gali būti, kad darbuotojo paieškos užtruks. „Rasti nėra lengva, nes darbas tik puse etato. Rugsėjį vairuotoją rinkomės iš trijų kandidatų, bet vienas darbo atsisakė vos sužinojęs apie mažą užmokestį. Tai pagrindinė problema – kvalifikaciniai reikalavimai vairuotojui keliami aukšti, atsakomybė didelė, o alga beveik minimali“, – apgailestavo V. Ugintienė.
Direktorė tikino, kad vairuotojai yra kontroliuojami: „Turime alkotesterį, kurį gavome kartu su autobusėliu. Jį yra tekę panaudoti, bet girtumo tikrintiems darbuotojams nebuvome nustatę.“
- Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas PETRAVIČIUS:
– Šis atvejis – nediskutuotinas. Mokyklinio autobuso vairuotojas neturi nei juridinės, nei moralinės teisės sėsti prie vairo neblaivus. Ar rajono ugdymo įstaigose yra buvę analogiškų atvejų? Ne, bet įtarimų prieš keletą metų turėjome, patikrinus vairuotojo blaivumą jie nepasitvirtino.
Rajone turime 21 mokyklinį autobusą ir tiek pat jų vairuotojų. Didžioji dauguma – ne vienerius metus dirbantys, pelnę pasitikėjimą. Jie vaikus veža ne tik į namus ir mokyklą, bet ir į ekskursijas visoje Lietuvoje, dainų šventes ir kt. Taigi atsakomybė tikrai didelė.
Autobusų vairuotojus konkurso būdu renkasi pačios švietimo įstaigos. Deja, pasirinkimas nėra didelis ir didžiausia problema, kad kvalifikuoto vairuotojo atlyginimas tik simboliškai skiriasi nuo valytojos. Preliminariai priskaičiuotas atlyginimas – apie 320 eurų. Patikimą geltonojo autobusėlio vairuotoją rasti gerokai sudėtingiau nei bet kurio mokomojo dalyko mokytoją. Todėl dalyje įstaigų šie žmonės papildomai dirba pagalbiniais darbininkais ir taip užsitikrina didesnes pajamas.