Policijos darbe pasitaiko ir kuriozų

Įtemptame policijos pareigūnų darbe neretai pasitaiko atvejų, kai rimtas bylas keičia juokinga ar bergždžia jų atomazga. Tačiau vykdydami pareigą policininkai negali šypsotis, jei pareiškėjas pasigedo kiaulės, arklio ar bičių avilių. Susitelkti jiems reikia ir artėjant pilnačiai, mat tuomet konfliktiški tampa kaimynai, dūmai nuodija praeivius, o ekipažo prašoma išbaidyti iš dangaus nusileidusius ateivius.

Kiekvienam bėda rimta

„Kiekvieno žmogaus bėda ar turto netekimas mums yra rimtas dalykas. Jei žmogus nukentėjo, norisi jam padėti“, – teigia ilgametis Klaipėdos AVPK Klaipėdos rajono PK Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Raimondas Vaitkevičius. Tačiau sudėtingiausios situacijos, kai žmonės apie nusikaltimą praneša po ilgo laiko.

Vienas naujausių nutikimų – elnių dingimas. Šią savaitę 39-erių klaipėdiškis J. P. pranešė, kad pernai rudenį iš aptvaro Medsėdžių kaime dingo 11 jam priklausiusių tauriųjų elnių. Vyras nurodė patyręs 17 000 Lt turtinę žalą. Tačiau praėjus metams pareigūnams ne tik sudėtinga atrasti elnių pėdsakus, bet ir sužinoti, ar tokie elniai kaime išties buvo. Neatmetama tikimybė, kad istorijos atomazga gali tapti šeimyninių santykių aiškinimasis. O gal vagis – Kalėdų Senelis?

Pasigenda po kelerių metų

Dar vasarą į policiją kreipėsi rajono gyventojas, 2010 m. Švedijoje už 200 Lt nusipirkęs automobilį ir jį ten palikęs. Po pustrečių metų grįžęs į tą pačią vietą patyrė „netikėtumą“ – mašinos nebebuvo. „Realiai mąstant, kokios galimybės rasti tą automobilį? Pareigūnams kilo įvairių minčių, kodėl žmogus kreipėsi. Bet tai nusikaltimas ir privalome reaguoti, pradėti tyrimą“, – kalbėjo kriminalistų viršininkas R. Vaitkevičius. Anot jo, bendradarbiaudami su tarptautinėmis tarnybomis pareigūnai išsiaiškino, kad minėtu automobiliu Švedijoje padaryta kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Ne ką lengviau pareigūnams pavasarį sekėsi ieškoti plytų. Vilnietis pareikalavo surasti, kas po plytą išnešiojo jo istorinį turtą – 1926 m. statytą pastatą. Šeimininkas nurodė, kad Pakamorių kaime nugriautas raudonų plytų tvartas buvo pastatytas iš 25 000 vienetų plytų, o žala – 37 500 Lt. Tačiau, anot R. Vaitkevičiaus, apie griaunamą pastatą šeimininką jau anksčiau buvo informavę kaimynai, net apylinkės inspektorius. Neva plytas nešiojo, kas tik netingėjo, ir tai tęsėsi ilgai. „Bet kai po tiek laiko reikia ištirti, sudėtinga. Nusikaltimui senaties terminas nebuvo suėjęs, tad pradėjome tyrimą“, – paaiškino pašnekovas.

Seka ir bičių pėdsakais

Nusikaltimų aukomis neretai tampa ir gyvuliai. Pernai lapkritį pareigūnams teko ieškoti kiaulės. Ją, vertą 2 000 Lt, esą kažkas naktį išdangino iš tvarto. „Ūkinis pastatas buvo toliau nuo namo, tad žmonės žviegimo galėjo ir negirdėti. Visokių variantų yra – gal gyvulį prieš išvedant kuo nors pridaužė“, – svarstė

R. Vaitkevičius. Jo teigimu, po vagyste vargu ar slėpėsi koks šeimyninis nesutarimas dėl auginamų gyvulių. Šviežia mėsa ir vagims reikalinga. Tačiau kiaulės pagal šašlykų kvapą pareigūnai neatsekė.

„Yra buvusi situacija Plikiuose, kai žmonės išties aiškinosi santykius dėl kiaulės. Vienas davė pinigų kitam, kad paaugintų gyvulį. Tačiau šis galiausiai kiaulės neatidavė. Vienas iš šeimininkų kitą net į srutų duobę buvo įmetęs. Tad turėjome rimtesnį tyrimą“, – užsiminė viršininkas.

Kriminalistams tenka ieškoti net bičių. Taip buvo šiemet, kai Ežaičių kaime dingo keturi aviliai su bičių šeimomis. 1000 Lt žalą patyręs šeimininkas vylėsi, kad policijos metodai padės atgauti medučio nešėjas. Tačiau aviliai taip ir nerasti. „Nuo nusikaltimo buvo praėję daug laiko, tad kažkokių pėdsakų atrasti sunku. Be to, aviliai buvo pastatyti laukuose. Jei juos kas perdažė, bičių neatskirs niekas“, – tyrimą prisiminė R. Vaitkevičius.

Apvogė sukčių

Žmonės vagia viską – nuo kastuvų ar daržovių laukuose, iki automobilių. O pastarųjų istorijos irgi įdomios. „Mano profesinėje praktikoje yra buvęs atvejis, kai vyras nesėkmingai bandė pasinaudoti kasko draudimu. Žmogus susitarė su asmenimis, kurie vykdo automobilių vagystes, – šie turėjo paimti iš jo automobilį, parduoti ir atiduoti sutartą sumą. Net išties suimituotas nusikaltimas – savininkas pareigūnams teigė, kad jam bekeičiant ratą priėjo nepažįstamieji, jį sumušė ir atėmė telefoną bei mašiną“, – pasakojo R. Vaitkevičius. Tačiau veiksmo filmo herojų bandęs vaidinti šeimininkas buvo pričiuptas. Savininkas ne tik negavo draudimo išmokos, buvo nubaustas už sukčiavimą, bet ir brangus automobilis liko nerastas. Vagys jį išties pavogė.

Darbymetis pagal mėnulį

Nemažai keistų pareiškimų lieka Viešosios policijos skyriuje, o ikiteisminiai tyrimai nepradedami, nes… pareiškėjas išsiblaivo. Anot minėto skyriaus viršininko Gedimino Radzevičiaus, kadaise policininkus vėžaitiškis skubino ieškoti pavogto arklio. Tačiau netrukus vyras prisiminė per išgertuves jį pririšęs pamiškėje.

„Nėra buvę atvejų, kad pareigūnams kas lieptų iškelti voverę iš medžio, tačiau keistų pranešimų pasitaiko. Įprasta, kad jų antplūdis jaučiamas per ar prieš pilnatį. Turime ir nuolatinių pareiškimų rašytojų“, – užsiminė G. Radzevičius.

Anot jo, tuomet padaugėja konfliktų tarp kaimynų, o pareigūnams net tenka aiškintis, ar iš kaimyno namų sklindantys dūmai išties nuodija žmones.

Tiesiai į viršininkus kreipiamasi ir „išskirtiniais“ atvejais. Neseniai moteris, pasibeldusi į G. Radzevičiaus kabinetą, tvirtino norinti rašyti pareiškimą. Mat dar 1988-aisiais į jos kiemą buvo atvykę trys vyrai juodais kostiumais ir atsivedę baltai aprengtą vaiką. Žmonės neva norėjo moterį vestis kartu. Pusantros valandos trukusį painų pokalbį išpainiojo faktas, kad atvykėliai buvo su sparnais ir atplasnojo iš dangaus. Pareigūnas pareiškėją nuramino, kad patrulių ekipažas tikrai atvyks, tačiau žvilgterėjęs į kalendorių įsitikino – mėnulio fazė atitinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių