Pradinukams veriama tautosakos lobių skrynia

Ilgametė pedagogė įsitikinusi, kad pirmieji tautinio identiteto daigeliai turi būti pasodinti vos vaikeliui gimus. Švelnios mamos lopšinės, dainelės prieš miegą, vėliau kikavimai, lingavimai, pasakėlių skaitymai ir sekimai – tai ir yra pradžia.

Ilgametės Gargždų „Minijos“ progimnazijos pradinių klasių mokytojos ekspertės Vandos Majauskienės lūpose nuo mažens skambėjo lietuvių liaudies dainos, o rankose buvo supama ne barbė, o paprasčiausia skudurinė lėlė. Lietuvių tradicijas V. Majauskienė siekia perduoti ir ateities kartoms: vadovauja neformaliojo ugdymo etnokultūros būreliui „Tautosakos lobių skrynelė“. Jį lankyti kviečiami visi „Minijos“ pirmokėliai.

Mokosi žaisdami

– Ko ir kokiais metodais vaikai mokomi Jūsų vadovaujamame būrelyje?

– Ugdytiniai supažindinami su lietuvių liaudies tradicijomis, tautosaka, mokomi liaudies šokių, ratelių, muzikinių žaidimų. Veikla organizuojama per žaidimus, inscenizacijas, kitas kūrybinės išraiškos formas. Vaikai labai mėgsta mįsles, mink­les, priežodžius, skaičiuotes. Nė vienas nenuginčys, koks svarbus yra patarlių suvokimas, jų vartojimas kasdieniame gyvenime. Mažieji sekdami, inscenizuodami liaudies pasakas išmoks pasakyti ir vertinti įvairių veikėjų teigiamas ir neigiamas savybes, gerus ir blogus poelgius. Išgirdę pasakojimą ir išanalizavę vaizdines priemones susipažins su ornamentikoje dominavusiais motyvais. Margins pirštines, skareles. O kokie etnokultūros užsiėmimai be linksmų šokių ir žaidimų? Jų vaikai visada labiausiai laukia.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Bangos“ 10 puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių