Prezidento šventiniame vakare tilpo visa Lietuva

Šventiniame šalies vadovo ir jo žmonos priėmime teko garbė atstovauti Nacionalinei rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijai, kuriai vadovauju. Tai taip pat įrodymas, kad prezidentui rūpi ne tik „Vilniaus bokštai“, bet ir regionai. Lydinčiuoju asmeniu pasirinkau sūnų, Vytautą. Turėdama progą keletą minučių pabendrauti su prezidentu G. Nausėda akcentavau vietinės žiniasklaidos iššūkius šiuolaikinėje visuomenėje. Šios nuotraukos autorius yra Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Tarp kolegų įprasta priedermė vieni kitiems patalkinti įvairiose situacijose.

Kadenciją pradėjęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana liepos 12-ąją po oficialių inauguracijos ceremonijų vakare į Prezidentūros kiemą pakvietė 1 200 svečių su lydinčiais asmenimis. Europinius standartus atitinkantis vakaras buvo skirtas nuoširdžiai bendrystei, o tokią šiltą atmosferą sukūrė patys vakaro šeimininkai – pirmoji šalies pora.

Priėmimas be pompastikos

Šventinį vakarą Prezidentūros kieme pradėjo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, pianistė profesorė Mūza Rubackytė, vėliau vientisą muzikinę kompoziciją, sudarytą iš skirtingų žanrų ir stilių kūrinių, atliko pianistas Dainius Pulauskas. Koncerte taip pat grojo saksofonininkas Petras Vyšniauskas, svečiai šiltais plojimais sutiko Veroniką Povilionienę, Eugenijų Chrebtovą, Miglę Pivoriūnaitę.

Lietuvos prezidentas G. Nausėda visus vakaro svečius pakvietė maloniai bendrystei, akcentavo, jog nuo šiol Prezidentūros kiemas bus atviresnis visuomenei, įvairioms iniciatyvoms, susibūrimams. Taigi, pamatyti, pabuvoti ir įvertinti šalies vadovo rezidenciją ne tik iš paradinės pusės galimybių turės žymiai daugiau žmonių.

Nepaisant paskleistų gandų apie „ne tuos“ pakviestuosius į šventinį vakarą, buvo akivaizdu, kad šįkart liko nepatenkinta dalis Vilniaus elito, kuri įpratusi būti visur kviečiama. Šįkart Prezidentūroje daugiau dėmesio skirta nusipelniusiems meno ir mokslo žmonėms, visuomeninių organizacijų, išeivijos, žiniasklaidos atstovams, žymiai daugiau dalyvavo ir žmonių su negalia.

Šventiniame priėmime prabangių vaišių nebuvo, mokesčių mokėtojų pinigai nešvaistyti prašmatniems valgiams. Tačiau išlaikyta lietuviško vaišingumo tradicija: svečiai skanavo vieno kąsnio sumuštinukus, ragavo „Medučio“ pyrago, pakėlė vyno taurę už pirmąją šalies porą ir Lietuvos ateitį.

Prikibo prie smulkmenų

Priminsime, kad iki 2009 metų prezidentas Valdas Adamkus su pirmąja šalies ponia Alma Adamkiene rengdavo iškilmingus priėmimus, per kuriuos Simono Daukanto aikštės rūmų kieme rinkdavosi kviestiniai svečiai – politikai, diplomatai, menininkai, visuomenės veikėjai, žurnalistai, sportininkai ir pan.

Tačiau ši tradicija nutrūko, kai ekonominio sunkmečio laikotarpiu valstybės vairą perėmė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos valdymo metu priėmimai buvo rengiami tik atvykus aukščiausio rango svečiams – karališkiesiems asmenims ar valstybių vadovams.

Į vakarinį naujojo prezidento G. Nausėdos priėmimą penktadienį buvo pakviesta ir kadenciją baigusi prezidentė D. Grybauskaitė, tačiau ji iš anksto pranešė, kad renginyje nedalyvaus, kodėl taip nusprendė, neįvardijo.

Šventiniame priėmime buvo puiki proga bendrystei su savo kolegomis. Žurnalistas, „Laisvės televizijos“ įkūrėjas, rašytojas Andrius Tapinas prisiminė Gargžduose vykusį verslo forumą, kurį jis vedė. Andriaus galvoje nuolat kirba naujų idėjų. Viena jų – apie nestandartinį lyderystės ugdymą – jis pasidalijo pokalbyje. Beje, dar nespėjus šventinio penktadienio vakaro svečiams įkelti kojos į Prezidentūros kiemą nacionalinėje žiniasklaidoje prieš kelias dienas buvo sukeltas šurmulys, esą šalies vadovo inauguracinė komisija nesugebėjo pakviesti labiausiai nusipelniusiųjų, užmiršo Nepriklausomybės akto signatarus, visuomenininkus ir kt. Šie rypavimai šventės vakarą pasirodė nė sudilusio skatiko neverti. Kaip ir visuomenėje paskleistos žinios apie netinkamą kai kurių svečių aprangą. Tiesa, buvo žmonių, nesuvokusių šventinio vakaro aprangos kodo, bet tokių žmonių pasitaiko visuose priėmimuose.

Bendrystė alsavo nuoširdumu

„Lietuva šiandien yra kur kas daugiau nei nuostabus žemės lopinėlis prie Baltijos. Lietuva – tai pirmiausia jos žmonės. Čia Vilniuje ir mano gimtojoje Klaipėdoje, Skuode ir Peterbore, Kaune ir Bergene, Rietave ir Alikantėje. Nėra ir negali būti dviejų, trijų ar penkių Lietuvų. Ji yra viena – mūsų visų“, – liepos 12-ąją prisiekdamas Lietuvos Konstitucijai kalbėjo šalies vadovas G. Nausėda.

Nuoširdumu alsuojančiame šalies vadovo G. Nausėdos ir jo žmonos Dianos priėmime šie Prezidento žodžiai virto akivaizdžia realybe. Šventiniame vakare kiekvienas svečias (nors jų buvo daug ir ne tik iš sostinės, bet ir iš kitų Lietuvos kraštų, taip pat dalyvavo užsienio lietuvių atstovai) turėjo neformalią galimybę pabendrauti su pirmąja šalies pora. Ne tik pasveikinti ir nusifotografuoti standartinei nuotraukai, bet ir keletą minučių neformaliai pasikalbėti, išsakyti savo mintis.

Taigi, šalies vadovas su savo žmona tokią jam svarbią dieną net šventiniame vakare neturėjo galimybės atsipalaiduoti. Visas vakaras buvo skirtas bendrystei su žmonėmis, vos keletas minučių atokvėpiui išgeriant vandens gurkšnį.

Pirmąją šalies ponią Dianą mūsų pokalbyje sudomino Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nario Vytauto Butkaus iniciatyva kartu su rėmėjais statyti prie žaidimų aikštelių lauko vystymo stalus kūdikiams. „Tai puiki idėja, verta ją platinti ir įgyvendinti Lietuvoje“, – paskatino prezidento žmona Diana, kuri gebėjo kiekvieną ją sveikinusįjį apgaubti nuoširdumu, palydėti šiltu akių žvilgsniu.

Kalbėdamasi su naujuoju šalies vadovu buvau maloniai nustebinta, kad G. Nausėda prisiminė savo apsilankymą „Bangos“ redakcijoje, kai pavasarį jis dar tik kandidatavo į prezidento postą. „Jauki laikraščio redakcija ir gana ilgas pokalbis apie vietinės spaudos problemas Jūsų mažame kabinete“, – šypsodamasis prisiminė prezidentas.

Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių