Prie Gargždų karjerų – tarptautinė futbolininkų stovyklavietė

Gargždai jau nuo seno tituluojami futbolo miestu, tad neatsitiktinai gimė ambicingas planas – Gargždų karjerų teritorijoje įrengti 300 vietų sporto stovyklą su futbolo ir tinklinio aikštynais, maudykla, poilsio nameliais, konferencijų bei maitinimo patalpomis.

VšĮ „Gargždų futbolas“ neabejoja šio projekto sėkme, mat vaikų, norinčių siekti aukštumų futbolo aikštėje, nestinga ne tik Lietuvoje, tad stovykla būtų tarptautinė. Pirmasis projekto etapas jau įgyvendinamas.

Apleistoje teritorijoje įrengta stovyklavietė su sportine baze prie Gargždų karjerų būtų ne tik dar vienas traukos objektas sportuojantiesiems, tačiau kartu reprezentuotų Gargždus, pagražėtų miesto prieigos. Pirmajam etapui įgyvendinti gauta 170 tūkst. Eur ES lėšų.

Vyksta pirmojo etapo darbai

Vieta, kurioje numatyta stovykla, yra valstybei priklausančioje teritorijoje. Ji driekiasi važiuojant Gargždų J. Basanavičiaus gatve sodų link, Kulių kaime, šalia karjerų. Už 20 tūkst. Eur (Savivaldybės biudžeto lėšos) techninį projektą parengė UAB „Neoforma“.

Šiuo metu buvusioje karjerų apleistoje teritorijoje vykdomi žemės darbai, baigiami įrengti inžineriniai tinklai, teritorija ruošiama aikštynų įrengimui. Įgyvendinant pirmąjį darbų etapą bus įrengtos 3 natūralios dangos futbolo aikštės, 4 tinklinio aikštelės. Taip pat bus įrengtas apšvietimas, tiltelis bei įsigyti 8 higieninės paskirties mobilūs statiniai su sanitariniais mazgais bei persirengimo vietomis.

„Gargžduose statoma tarptautinė futbolininkų stovyklavietė leis užtikrinti didesnį vaikų užimtumą bei plėtoti ne tik vietinį, bet ir tarptautinį sporto turizmą“, – įsitikinęs Klaipėdos rajono meras B. Markauskas.Pirmojo etapo darbų rangovas – UAB „Jakaita“. Bendrovės vadovas Darius Jakaitis užtikrino, kad darbai vyksta pagal planą. „Kol dar nebuvo didžiųjų šalčių, nutiesėme inžinerinius tinklus, vyko grunto sukėlimo darbai būsimoje aikštynų teritorijoje, šių darbų jau atlikome 80 proc. Karantinas projekto nestabdo, laikomės visų reikalavimų, saugome sveikatą“, – kalbėjo medsėdiškis D. Jakaitis. UAB „Jakaita“ jau turi 15 metų patirtį žemės kasimo, lyginimo srityje. „Būtent tokių aikštynų įrengimas mums gana naujas, tačiau turint patirties, praktikos, tai sunkumų nesudaro“, – sakė rangovas.

Eigą lems finansavimas

„Šiemet planuojama užbaigti pirmąjį projekto etapą. Klaipėdos rajono gyventojai mėgsta sportą. Šis naujas ir unikalus objektas suteiks dar daugiau galimybių tobulėti tiek jauniesiems, tiek suaugusiems sportininkams. Be to, ši sporto bazė leis užtikrinti didesnį vaikų užimtumą bei plėtoti ne tik vietinį, bet ir tarptautinį sporto turizmą“, – įsitikinęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas tvirtina, jog tokios sportinės bazės poreikis juntamas jau seniai: sulaukiama skambučių iš Latvijos, Lenkijos.Pirmojo etapo darbų vertė siekia 600 tūkst. eurų. Iš jų 400 tūkst. Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos, 170 tūkst. Eur – Europos Sąjungos, 30 tūkst. Eur – Valstybės biudžeto. Pasibaigus pirmajam etapui bus galima pradėti rengti treniruotes sportininkams.

Tolimesnė projekto eiga priklausys nuo finansavimo, kurio šaltinių bus ieškoma. Iš viso yra numatyti penki etapai. O darbų kaina tiksliai bus žinoma tik įvykus rangovo pirkimo procedūroms.

Iš viso bus įrengtos 5 futbolo aikštės, taip pat stovykloje numatyta įrengti maudyklą, konferencijų bei maitinimo patalpas, poilsio namelius, registratūrą ir kitą apgyvendinimui reikalingą infrastruktūrą.

Poreikį jaučia seniai

VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas teigia, jog širdis džiaugiasi, kad pradėti stovyklavietės įrengimo darbai ir mintys po truputį materializuojasi. „Tikime šio projekto sėkme, turime daug sportuojančių vaikų, juolab kad stovykloje bus priimami ir atvykstantieji tiek iš kitų Lietuvos miestų, rajonų, tiek iš užsienio. Esu ne kartą sulaukęs skambučių ir iš Lenkijos, Latvijos futbolo klubų atstovų. Tokį poreikį jaučiame jau seniai. Be to, apleistoje teritorijoje sukūrus infrastruktūrą pagražėtų ir Gargždų miesto prieigos“, – atkreipė dėmesį R. Mikalauskas. Anot jo, svarbiausia, kad projektą pavyktų įgyvendinti iki galo ir atidaryti stovyklą.

VšĮ „Gargždų futbolas“ ugdytinio Kajaus mama Silvija Šilinskė įsitikinusi, kad šios stovyklavietės įrengimas būtų tikra dovana gargždiškiams: „Jau tiek metų laukiame Gargžduose daugiafunkcio sporto centro su baseinu, tačiau jo kaip nėra – taip nėra. Tad jei pavyktų futbolo stovyklavietės projektas, tai būtų puiku. Vaikams sudaryti tinkamas sąlygas sportuoti labai svarbu: kuo daugiau motyvuoto jaunimo – tuo daugiau naudos mūsų šaliai. Kiek investuosime, tiek ir turėsime.“

Agnė ADOMAITĖ

Aidano VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių