Rožinio malda sutelks kaimo žmones bendrystei

Šalpėnų ir Daukšaičių kaimų moterys, esančios bendroje Gyvojo rožinio maldos grupėje, dalyvavo susitikime su sesėmis iš Panevėžio Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo vargdienių seserų kongregacijos. Susitikimą organizavo Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo Maloningosios motinos Marijos legiono tikintieji, tikybos mokytoja Reda Kundrotaitė iš Švėkšnos, tikybos ir anglų kalbos mokytoja daukšaitiškė Alma Vanagienė ir Jono Lankučio bibliotekos Šalpėnų skyriaus bibliotekininkė Rasa Šlyžiuvienė.


Renginio metu viešnios pasakojo apie Rožinio maldos svarbą, apie dvasinės pagalbos ir maldos intensijų poreikį kenčiantiesiems nuo priklausomybių. Šalpėnų kaimo moterys prasitarė, jog jos turi keletos žmonių maldos grupę ir jau daugelį metų kartą per savaitę susirenka bendrai rožinio maldai: kartą per savaitę sukalba po vieną rožinio dalį, tad per mėnesį sukalba visas keturias rožinio dalis. Šios gražios patirties paskatintos ir daukšaitiškės moterys sutarė kartą per savaitę, ketvirtadieniais, po darbo valandų, susirinkti bendrai rožinio maldai. Po susitikimo su vienuolėmis susirinkusieji stebėjo mokytojos A. Vanagienės parengtą pristatymą, skirtą Lietuvos iškiliai šventei, Vasario 16-ajai, o pasikartotas istorines žinias sėkmingai pritaikė protmūšyje „Mano gimtasis kraštas“.
Prieš skirstydamiesi į namus, žmonės prasitarė, kad būtų šaunu, jei kaime bent kartą per mėnesį vyktų kalendorinėms ar religinėms šventėms skirti renginiai, kuriuose jie norėtų įdomiai, prasmingai ir turiningai praleisti laiką, sužinoti naujų švenčių organizavimo patarimų, pasidalinti savo įgyta patirtimi, pritaikyti turimas žinias, pabūti su kaimynais kartu. Organizatoriai tai išgirdo ir pasižadėjo jų troškimus ir norus išpildyti.


Alma VANAGIENĖ
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokytoja, Daukšaičių kaimo gyventoja
Rasos ŠLYŽIUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių