„Sakuonos“ sėkmę garantuoja „Ikea“

Veiklos 20-metį švenčianti UAB „Sakuona“ yra viena iš tų įmonių, kurioms Lietuvos ekonominiai svyravimai mažai rūpi, mat savo produkciją parduoda pasauliniam koncernui „Ikea“. Apie bendrovės dviejų dešimtmečių patirtį kalbamės su „Sakuonos“ direktoriumi Mindaugu KOZINECU.

Pirmasis penkmetis – sunkus

– Papasakokite, kokie buvo pirmieji bendrovės metai.

– UAB „Sakuona“ buvo įkurta 1994 m., nuo 1995 m. pradėta faneros detalių gamyba. Pirmasis penkmetis įmonei buvo sunkus. Ją nusiaubė net du gaisrai, trūko realizacijos rinkų, seni įrengimai neleido gaminti sudėtingesnių, geresnės kokybės gaminių. 2000 m. buvo priimtas sprendimas investuoti į naują technologinę įrangą. Tai pasiteisino – jau 20 metų „Sakuona“ auga, plečiasi. Aš direktoriaus pareigas „Sakuonoje“ einu tik vienerius metus, anksčiau dirbau „Vakarų medienos grupėje“.

– Kokios yra pagrindinės veiklos kryptys?

– Iš beržų rąstų gaminame pagrindinius produktus – lenktas lovų dugnų ir lovų rėmų detales iš klijuotos faneros. Praėjusiais metais pradėjome gaminti ir lenktos faneros krėslus. Per metus sunaudojame apie 90 tūkst. kubinių metrų beržo rąstų. Faktiškai visi – iš Lietuvos, tik nedidelę dalį beržų nuperkame iš Latvijos.

– Ar tiesa, kad Jūsų visa produkcija atitenka pasauliniam koncernui „Ikea“?

– Apie 95 proc. produkcijos parduodame koncernui „Ikea“, likusią dalį nuperka vietiniai lovų ir kitų minkštųjų baldų gamintojai.

Priklauso nuo pasaulinių rinkų

– Jūsų vadovaujama bendrovė jau išgyveno ekonominį sunkmetį?

– Mūsų situacija kitokia. Kadangi „Sakuonoje“ pagaminta produkcija yra pardavinėjama visame pasaulyje, Lietuvos ekonominė situacija mūsų gaminių paklausai įtakos beveik neturi. Šiemet jau planuojame pasiekti 140 mln. Lt apyvartą.

– „Sakuonoje“ dirba per 630 darbuotojų. Kiek jų yra iš Klaipėdos rajono?

– Tik apie 10 proc. yra iš Klaipėdos miesto, kaip ir aš pats. Dauguma yra iš aplinkinių rajonų. Atvažiuoja ir iš Plungės, Rietavo, Gargždų, Kretingos… Darbuotojus į darbą vežame, vėliau parvežame į namus. Bendrovė suteikia ir nemokamus pietus.

– Gamybos patalpos yra netoli Plikių, Grauminės kaime. Koks Jūsų ryšys su bendruomene?

– Bendradarbiaujame. Neatsisakome paremti tiek vietinę parapiją, tiek Plikių pagrindinę mokyklą, periodiškai prisidedame prie renginių, švenčių.

– Kaip paminėjote „Sakuonos“ dvidešimtmetį?

– Surengėme šventę „Sakuonos“ teritorijoje. Kvietėme apie 200 svečių, juos supažindinome su gamybos procesu, technologijomis ir, žinoma, pasirūpinome šventine programa: koncertavo Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, kelios grupės. Geriausi darbuotojai buvo apdovanoti ir pagerbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių