Šalia karjerų – jaunųjų narbekovų stovykla

300 vietų stovykla su didžiuliais sporto aikštynais, apgyvendinimui reikalinga infrastruktūra prie Gargždų-Dovilų karjerų – tokią idėją dar prieš keletą metų pasiūlė VšĮ „Gargždų futbolas“. 20 tūkst. Eur kainavęs techninis projektas jau parengtas, dabar beliko išspręsti finansavimo klausimus ir įgyvendinti rangos darbus keliais etapais.

Poreikį jaučia seniai

VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas „Bangai“ sakė, kad pradinė mintis buvo tokia – sukurti „Žilvitį“ Gargžduose, tik su futbolo pakraipa. „Vasarą vyksta sportinis turizmas. Sulaukiame tiek iš Lietuvos didmiesčių, tiek iš užsienio skambučių, ar turime vietų stovykloms. Skambina Lenkijos, Latvijos futbolo klubų atstovai. Tokį poreikį jaučiame jau seniai. Be to, apleistoje teritorijoje sukūrus infrastruktūrą pagražėtų ir Gargždų miesto prieigos“, – neabejoja R. Mikalauskas.

Anot jo, vaikams svarbiausia, kad būtų, kur treniruotis, miegoti ir, aišku, nestigtų pramogų. O vasarą pati geriausia pramoga – maudynės, tad karjerų teritorija tam tiktų idealiai. Stovyklos įrengimas vyktų etapais. Pirmiausia būtų įrengti aikštynai: 3 futbolo ir 4 tinklinio aikštelės, rūbinės, priėjimo takai. Kitais etapais būtų įrengta maitinimo, susiėjimų, konferencijų patalpos, miegamos erdvės. Tam numatoma statyti modulinius namelius.

Perka rangos darbus

Stovyklavietės techninio projekto pirkimas buvo pavestas VšĮ „Gargždų futbolas“, kadangi idėja jiems ir priklauso, o be to, čia dirbantieji geriausiai žino jaunųjų futbolininkų poreikius. Vieta, kurioje numatyta stovykla, yra valstybei priklausančioje teritorijoje. Ji driekiasi važiuojant J. Basanavičiaus gatve sodų link, Kulių kaime, šalia karjerų. Už 20 tūkst. Eur (Savivaldybės biudžeto lėšos) techninį projektą parengė UAB „Neoforma“.

Savivaldybės administracija jau skelbė ir konkursą pirmojo etapo rangos darbams atlikti. Tačiau pastarasis susiklostė nesėkmingai. Tad konkursas skelbtas antrąkart, vokai atplėšti penktadienį.

Pirmojo etapo orientacinė suma – 610 tūkst. eurų. 170 tūkst. eurų – Europos Sąjungos lėšos, 30 tūkst. eurų – Valstybės biudžeto, likusi dalis Savivaldybės.

Išsilaikytų savarankiškai

VšĮ „Gargždų futbolas“ direktoriaus R Mikalausko įsitikinimu, tokios infrastruktūros poreikis yra didžiulis, todėl būtų galima plėtoti tiek vietinį, tiek tarptautinį sporto turizmą. Ją stovykloms galėtų naudoti sportuojantys Gargždų miesto ir Klaipėdos rajono vaikai. Tikimasi, kad pastatyta stovykla išsilaikytų savarankiškai, be savivaldybės dotacijų.

Futbolo populiarumas rajone neslopsta, tėvai noriai leidžia atžalas į treniruotes. „Trūksta trenerių. Priimtume dabar vieną darbui su pačiais mažiausiais futbolo žaidėjais. Žinoma, aukštą lygį išlaikyti sunku, dabar vyrų komanda žaidžia A lygoje, tad metami visi resursai. Stebiname ir kitus, kad su mažiausiu biudžetu esame konkurencingi ir didiesiems klubams“, – pastebi R. Mikalauskas.

Vasarą, pasak pašnekovo, jaunieji futbolininkai taip pat leidžia aktyviai: viena grupė neseniai grįžo iš Platelių, kiti stovyklauja Kintuose, o netrukus prasidės ir stovykla sodyboje „Gribžė“.

KOMENTARAI

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius MARKAUSKAS: „Aš šiuo projektu tikiu. Tikiu, kad atsiradus tokiam objektui mūsų rajone, mes būtume išskirtiniai visoje Lietuvoje, nes niekur kitur to nėra. Net neabejoju, kad jis būtų patrauklus sportininkams, kurių sulauktume, manau, ne tik iš mūsų šalies, bet ir iš užsienio. Svarbu pažymėti, kad sukūrus šią erdvę, ji taptų ne tik nauja treniruočių baze, bet ir reprezentuotų mūsų rajoną. Be to, tai būtų naudinga ir plačiajai visuomenei – čia atsirastų maudykla, pontoninis tiltas. Tikrai esame pajėgūs įgyvendinti tokį projektą.“

Iš Gargždų kilęs vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų, Seulo olimpinių žaidynių čempionas Arminas NARBEKOVAS: „Žinau apie gargždiškių planus sukurti futbolo stovyklą šalia karjerų. Investuoti verta, nes kol kas sąlygos pas mus yra žiaurios. Manau, tai niekam neįdomu, nė Federacijai… Jei Gargždai pasistatytų tokią bazę, tai, manau, ji būtų pilna ištisus metus, ypač vasarą. Nuostabi idėja. Kuo daugiau vaikai sportuos, tuo daugiau talentų išauginsime. Gargždai ir taip unikalūs, į futbolo treniruotes vaikai čia eina kaip į šventę, čia sportiški vaikai, žemaičiai, ji labai užsispyrę. Turime sudaryti sąlygas, kur dirbti treneriams, vaikams. Pats atvažiuoju į Gargždus, aplankau artimuosius, pasižiūriu, ar jūra nenuseko (juokiasi – aut. past.).

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių