• 29 rugsėjo, 2021
|

Šalia Pėžaičių gaminami išskirtiniai baldai

Pėžaičių pašonėje esančiame Aisėnų kaime įsikūrusios kelios įmonės. Juokaujama, kad tai mini laisvoji ekonominė zona Veiviržėnų seniūnijoje.

Prieš pustrečių metų čia gamybos patalpas įsigijo ir iš pajūrio persikėlė baldų gamybos įmonė „BFP group“. Pagal specialius užsakymus gaminamus minkštuosius baldus užsieniečiai perka viešbučiams, restoranams, kavinėms, o lietuviai išskirtinius užsisako savo namams. Įmonės sėkmės pagrindas – investicijos į gamybą, konkurencinga gaminių kaina.

Pėžaičių pašonėje įsikūrę baldų gamintojai E. Gudas (kairėje) ir T. Vaitkus optimistiškai kalbėjo apie įmonės plėtrą.Moderni klasika

Minkštuosius baldus gaminančios įmonės „BFP group“ vienas iš steigėjų Tadas Vaitkus džiaugiasi įsikūręs dvigubai didesnėse, 2 500 kv. m patalpose nei anksčiau. Jose gaminami baldai viešbučiams, kavinėms, restoranams. Tačiau asortimente yra ir standartinė kolekcija, skirta namams. Čia gaminami išskirtinio stiliaus minkštasuoliai, kanapos, sofos, krėslai, miegamojo baldai ir kita.

„Nestandartinių baldų gamyba – tai mūsų stiprioji pusė, – dėstė T. Vaitkus. – Lietuvoje mažai kas juos gamina, o mes, bendradarbiaudami su interjero dizaineriais, sugebame išpildyti kiekvieno kliento svajonę turėti unikalų baldą.“

Taigi pusė čia pagamintų minkštųjų baldų – standartiniai, kiti sukurti pagal užsakymus.

Apie 30 proc. gaminių iškeliauja į Norvegiją, Švediją, Latviją – barams, viešbučiams, klubams ir kitoms visuomeninės paskirties įmonėms. „Mūsų baldai – moderni klasika“, – teigė verslininkai.

Pirmiausia pasigamino sau

T. Vaitkus pasakojo, jog su baldų gamyba susipažino restauruodamas senus. Nusprendęs dirbti savarankiškai, prieš 4 metus įkūrė įmonę. „Pirmuosius nestandartinius baldus pasigaminau sau“, – šypsodamasis ištarė 33 metų verslininkas. Jis džiaugėsi gamybos augimu. „Prieš pustrečių metų Aisėnuose įsigijome mums tinkamą pastatą, kuriame anksčiau buvo gaminamos trinkelės, – kalbėjo T. Vaitkus. – Dabar tvarkome stogą, renovavome administracijos patalpas. Viską, ką uždirbame, investuojame į savo įmonės plėtrą, baldų salonus.“

„Užsakymų netrūksta, nors nesireklamuojame medijoje“, – pridūrė įmonės plėtros vadovas Egidijus Gudas. – Sėkmė – kokybiški gaminiai už konkurencingą kainą bei įmonės lankstumas. Galime pagaminti beveik viską, ką sugalvoja klientas.“

Įmonė, gaminanti daugiau nei 200 standartinių baldų modelių, juos realizuoja baldų salonuose Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje, Šiauliuose. Prireikus pagamina pagal kliento nurodytus matmenis.

Darbuotojai nesikeičia

Šiuo metu įmonėje sukurtos 54 darbo vietos. Čia įsidarbinę ne tik iš Aisėnų, Pėžaičių, Agluonėnų, Veiviržėnų – dirbti atvyksta gyventojai iš Endriejavo, Rietavo. Pasak T. Vaitkaus, kai kurie dirba nuo įmonės įsikūrimo. Vidutinis darbuotojų amžius – 33 metai. „Mūsų įmonė auga, todėl nuolat ieškome specialistų, norinčių papildyti kolektyvą, – kalbėjo E. Gudas. – Prioritetas – patirtį baldų gamyboje turintys žmonės, tačiau dėmesį patraukia ir darbštūs, tobulėti norintys darbuotojai. Juos visada apmokome. Iš pradžių jie dirba pagalbinius darbus, susipažįsta su gamybos procesu ir tampa baldų aptraukėjais, staliais, paruošėjais ar įgyja kitą kvalifikaciją.

Vidutinis atlyginimas kovo mėnesį – 921 Eur neatskaičius mokesčių. Darbuotojų kaita maža. T. Vaitkus akcentavo, jog įmonėje sąžininga buhalterinė apskaita, mokami visi mokesčiai, darbuotojai socialiai drausti, jiems laiku išmokami atlyginimai. „Konkurenciją blogina slepiantieji mokesčius ir pigiau siūlantieji prekę. Tai rimta problema“, – kalbėjo pašnekovas.

Užsiminus apie emigracijos tuštinamą Lietuvą, šie verslininkai įsitikinę, jog daug dirbant gerovę galima susikurti ir savo šalyje.

Virginija LAPIENĖ

Reklama: vadovo baldai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių