Šalyje stiprinama pažeidžiamų žmonių įtrauktis: bus taikoma atvejo vadyba

Siekiant žmonėms su negalia, globos įstaigas paliekantiems jaunuoliams ir  iš įkalinimo įstaigų išėjusiems  asmenims padėti sėkmingiau integruotis į visuomenę, būtina kompleksinės pagalbos sistema ir individualius poreikius atliepiančios paslaugos. Kartu su Europos Komisija ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) Lietuvoje bus kuriama nauja individualizuotų paslaugų teikimo sistema pažeidžiamoms visuomenės grupėms. EBPO ekspertų grupė baigia penkių dienų vizitą mūsų šalyje, kuris skirtas pasirengti bandomajam projekto įgyvendinimui trijose šalies  savivaldybėse. 

„Žmonės su negalia, globos įstaigas paliekantys jaunuoliai ar iš įkalinimo įstaigų išėję asmenys yra labai pažeidžiami, jiems trūksta jų individualius poreikius atliepiančių paslaugų. Tačiau sklandi šių žmonių įtrauktis į bendruomenę labai svarbi ne tik jiems patiems, bet ir visai visuomenei“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės  vadovė Daina Urbonaitienė. 

Per gegužės 23-27 dienomis Lietuvoje vykusį EBPO ekspertų vizitą Marijampolės, Kauno ir Švenčionių rajonų savivaldybėse vyko praktiniai seminarai. Juose paslaugų gavėjai – žmonės su negalia,  jaunuoliai bei įkalinimo įstaigas paliekantys asmenys, taip pat socialiniai darbuotojai, vietinės nevyriausybinės organizacijos ir paslaugų organizatoriai dalinosi savo patirtimi, praktikomis bei siūlymais. 

Atsižvelgiant į vizito metu sukauptą patirtį ir atliktus vertinimus, EBPO ekspertai parengs inovatyvų individualizuotų paslaugų modelį, kuris vėliau bus išbandomas minėtose savivaldybėse. Modelio rezultatai bus naudojami socialinės politikos formavimo ir jos praktinio įgyvendinimo tobulinimui.

Kuriant naująjį modelį, dėmesys skiriamas efektyviam viešųjų paslaugų valdymui, kad pažeidžiamas asmuo lengviau gautų reikiamas paslaugas. Paslaugas siūloma teikti vieno langelio principu, o pažeidžiamam asmeniui skirti atvejo vadybininką.  Į paslaugų teikimą pažeidžiamoms grupėms numatoma aktyviau įtraukti vietos nevyriausybines organizacijas. Taip pat bus sukurtas pažeidžiamoms grupėms skirtų paslaugų ir programų žemėlapis. 

Bandomąjį projektą trijose savivaldybėse praktiškai bus pradedama įgyvendinti jau kitąmet. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių