• 28 rugsėjo, 2022
|

SBA plėtra Klaipėdos rajone išjudins darbo rinką

SBA plėtra džiaugėsi neseniai Klaipėdos rajone viešėję ir LR prezidentas G. Nausėda, ir Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. Jau 2023 m. metais planuojama pasiekti 100 mln. eurų pardavimus.

Klaipėdos rajone, SBA industrinių inovacijų slėnyje, vystomas ambicingas projektas: statomas labiausiai robotizuotas ir automatizuotas gamybos kompleksas su Europoje pirmą kartą naudojamais technologiniais sprendimais. Čia dirbs per 600 žmonių, naujausios investicijos sieks beveik 100 milijonų – neabejojama, kad tai duos naują impulsą ekonomikai regione ir šalyje.

Gamins korpusinius baldus

Naujasis kompleksas vadinsis „Inno Line“ vardu. Čia bus gaminami plėvelėmis vilkti korpusiniai baldai. Tai bus labiausiai robotizuota ir automatizuota baldų gamykla Lietuvoje – 50 tūkst. kv. metrų gamykloje bus įdiegta moderni, naši ir inovatyvi įranga. Kai kurie gamybos įrenginiai bus bene greičiausi ir moderniausi rinkoje. Pavyzdžiui, pirmą kartą Europoje bus įgyvendintas sprendimas, kai pakavimo linijoje robotai vienu metu komplektuos baldų detales į dvi skirtingas pakuotes. Numatyta daugiau nei 30 pramonės robotų. Jau 2023 m. metais planuojama pasiekti 100 mln. eurų pardavimus.

Įvertinusi planuojamas gamybos apimtis ir naujajame komplekse dirbsiančių žmonių skaičių, Ekonomikos ir inovacijų ministerija kompleksui suteikė stambaus investicinio projekto statusą. Tai pirmasis tokiu statusu įvertintas projektas Lietuvoje. Pagal stambaus projekto investicijų sutartį, investuotojas įsipareigoja per penkerius metus įsteigti ne mažiau kaip 150  naujų darbo vietų ir investuoti ne mažiau kaip 20 milijonų eurų privačių kapitalo investicijų.

Užsitikrino tarptautinį finansavimą

SBA Grupė jau užsitikrino ir tarptautinį finansavimą labiausiai robotizuotam ir automatizuotam baldų gamybos kompleksui „Inno Line“. Dėl daugiau nei 30 mln. eurų pasirašyta ilgalaikės paskolos sutartis su „Raiffeisen Bank International AG“ (RBI) iš Austrijos. Tai pirmoji šio tarptautinio banko ilgalaikio finansavimo sutartis Lietuvoje, tačiau tikimasi, kad šis žingsnis duos teigiamą postūmį konkurencijai šalies bankų sektoriuje.

Viliamasi, kad šis pramintas takas gali tapti greitkeliu. SBA savo pavyzdžiu paneigia mitus, kad projektai Lietuvoje nedomina stambių Vakarų bankų. „Raiffeisen Bank International AG“ ir jo dukteriniai bankai veikia 13-oje valstybių, bankas turi daugiau nei 17 mln. klientų,  valdo 182 mlrd. Eur vertės turtą ir ypatingą dėmesį skiria tvariems projektams.

„Inovatyvumas ir tvarumas yra vieni pagrindinių SBA grupės verslo plėtros variklių. Per artimiausius metus čia planuojame įkurti centrus, kuriuose koncentruosimės į pramonės inovacijų kūrimą, inovacijomis paremtą tvarių produktų gamybą. Žinoma, tai būtų neįmanoma be sutelktų geriausių savo srities talentų, kuriuos ketiname čia pritraukti. Įdarbinę savo įgūdžius, kūrybą ir inovacijas, čia kursime ir patentuojamas technologijas, kad Lietuvos pramonė sėkmingai konkuruotų globalioje rinkoje“, – teigė SBA grupės viceprezidentas, „SBA Home“ valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius.

Ieško darbuotojų

SBA plėtra džiaugėsi neseniai Klaipėdos rajone viešėję ir LR prezidentas Gitanas Nausėda, ir Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Jie dalyvavo dar liepos pabaigoje vykusiame gamybos komplekso pristatyme. Prezidentas G. Nausėda pasidžiaugė, kad lankantis tokiuose objektuose apima pasididžiavimo jausmas, matant koks inovatyvus ir ambicingas gali būti lietuviškas verslas. Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė patikino, kad planuojamų investicijų dydis, numatomas darbuotojų skaičius yra įspūdingi.

Nauja gamykla prisidės prie Klaipėdos regiono užimtumo problemų sprendimo – „Inno Line“ dirbs apie 600 žmonių. „Inno Line“ direktorius Rolandas Baltuonis akcentavo, kaddarbuotojams suteiks galimybę dirbti kvalifikuotus, įdomius darbus. „Jau dabar prie augančios ir į inovacijas orientuotos komandos kviečiame prisijungti gamybos įrengimų operatorius, kurie valdytų robotizuotus įrengimus. Į komandą mielai kviečiame ne tik patyrusius specialistus, bet ir darbo specifiką planuojančius keisti kolegas kuriuos apmokome, suteikiame visą reikalingą žinių bagažą – naujų kolegų integracijai ir ugdymui skiriame išskirtinį dėmesį.  Šiuo metu aktyviausiai ieškome gamybos įrengimų operatorių bei techninių darbuotojų – automatikų-elektrikų bei šaltkalvių“, – informavo R. Baltuonis.

Ne tik patyrusių, bet perspektyvių

Anot R. Baltuonio, jau dabar sulaukiama daug užklausų dėl galimybių prisidėti prie augančios ir perspektyvios gamybos bendrovės: „Mūsų atrankų specialistai atvirai ir išsamiai paaiškina ne tik apie galimas pozicijas, bet ir pozityvių karjeros pokyčių galimybes. Tiesa, „Inno Line“ esant vienos didžiausių įmonių grupių Lietuvoje – SBA Grupės – dalimi, horizontalūs ir vertikalūs karjeros pokyčiai galimi tiek įmonės, tiek ir grupės lygiu. Taip pat ir naujoje „Inno Line“ stengsimės ieškoti ne tik patyrusių specialistų, bet ir perspektyvių žmonių be didesnės patirties, kuriuos galėtume mokyti ir kartu siekti mūsų tikslų. Komandoje į naujų talentų ugdymą įsitraukia ir artimiausi kolegos, patyrę, savo srities profesionalai vadovai. “

„Inno Line“ direktoriaus teigimu, kaip ir kitos grupės įmonės, „Inno Line“ taps ir neatsiejama vietos ir regionų bendruomenių narė, socialiai atsakinga partnerė, socialinių iniciatyvų puoselėtoja. Savaitgalį praūžusiame Gargždų miesto gimtadienyje „Inno Line“ komanda sveikino miesto abiturientus ir plačiau papasakojo apie karjeros galimybes, pristatė pačią gamyklą ir jos išskirtinumus.


KOMENTARAS

Užimtumo tarnybos Gargždų skyriaus vedėja Marta SEMINAVIČIENĖ: „Žinia apie kiekvieną investuotoją, kuriantį naujas darbo vietas, yra reikšminga ir svarbi to regiono darbo rinkai. ‎Tai galimybė pasiūlyti ieškantiems darbo asmenims kokybiškas, inovatyvias darbo vietas. Teikdami užimtumo tarnybos paslaugas tikimės padėti įmonei kuo sėkmingiau atlikti potencialių darbuotojų atrankas, organizuoti profesinį mokymą ir kitas aktualias užimtumo priemones. Kaip pagrindinį iššūkį galėtume išskirti būsimų darbuotojų kvalifikacijai ir kompetencijai keliamus reikalavimus. Tačiau esame pasiruošę bendradarbiauti ir kartu su įmone atrasti bendrus sprendimus.

2021 m. rugpjūčio 1 d. Užimtumo tarnybos Gargždų skyriuje registruota 3,2 tūkst. darbo ieškančių asmenų, t.y. 7,8 proc. Klaipėdos rajono darbingo amžiaus gyventojų. Per liepos mėn. registruotas nedarbas padidėjo 0,2 proc. punkto, palyginus su metų pradžia sumažo 2 proc. punktais.

Nuo metų pradžios Užimtumo tarnybos Gargždų skyriuje darbdaviai registravo 2,7 tūkst. darbo pasiūlymų. Daugiausiai (67 proc.) darbo pasiūlymų registruota kvalifikuotiems darbininkams: tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams, staliams, plataus profilio statybininkams, virėjams, tarptautinio keleivių vežimo transporto priemonės vairuotojams. 18 proc. laisvų darbo vietų buvo specialistams: pardavimo vadybininkams, administratoriams, lopšelio darželio auklėtojams, visuomenės sveikatos specialistams, mokytojams (daugiausiai lietuvių kalbos ir matematikos).“

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių