Seimo Laisvės premijų komisija nusprendė skirti premiją „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ bendradarbiams

Lapkričio 15 d., Seimo Laisvės premijų komisija, įvertinusi gautus valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimus, nusprendė siūlyti Seimui 2021 m. Laisvės premiją skirti „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ bendradarbiams Gerardai Šuliauskaitei, Bernadetai Mališkaitei, Jonui Borutai.

„Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“ reikšmingiausias pogrindinis leidinys, leistas Lietuvoje 1972–1989 m. „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ platinimas ir redagavimas buvo vienas pavojingiausių užsiėmimų sovietų okupuotoje Lietuvoje. KGB vykdė kratas. Buvo suimtas ne vienas „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbis, tačiau net per 17 metų KGB nesugebėjo likviduoti leidinio, kuris informavo pasaulio visuomenę apie tikinčiųjų padėtį totalitarinės sistemos gniaužtuose.

„Pats leidinys savaime neatsirado, 17 metų jį redagavo, rengė ir platino nepaprastai gražaus kuklumo, tačiau didelės drąsos ir stipraus tikėjimo žmonės. Jiems buvo svarbu nepasiduoti okupantams, neprarasti vilties, kovoti, nepaisant grėsmės sau ir savo artimiesiems. Šis apdovanojimas ‒ didelė padėka jiems, tuo pačiu tikiu, kad šis apdovanojimas žadins kiekvienam iš mūsų atsakomybės jausmą už Lietuvą, kiekvienas galime daug mūsų valstybės kūrime“, ‒ teigia Laisvės kovų komisijos pirmininkė, Paulė Kuzmickienė.

Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

TS-LKD frakcijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių