Seimo narys Petras Gražulis pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo

Asociatyvi nuotr.

Šiandien Vilniaus apygardos teismas patenkino valstybinį kaltinimą baudžiamojoje byloje palaikiusio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro prašymą ir Seimo narį Petrą Gražulį pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo, paskirdamas jam 400 MGL dydžio, t. y. daugiau nei 15 tūkst. eur, baudą. Teismas, prokuroro prašymu, taip pat konfiskavo daugiau nei 4 tūkst. eur, kaip nusikalstamos veikos rezultatą.

Prokuroras savo kaltinamajame akte taip pat prašė skirti baudžiamojo poveikio priemonę – keturiems metams atimti viešąsias teises būti išrinktam ar paskirtam į valstybės institucijų, įstaigų, įmonių renkamas ar skiriamas pareigas. Tačiau teismas į prokuroro siūlomą bausmę atsižvelgė iš dalies.

Šis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. „Ar pasinaudosime galimybe apskųsti sprendimą aukštesniajam teismui, spręsime išsamiai susipažinę su Vilniaus apygardos teismo sprendimo motyvais“, – sako baudžiamajai bylai teisme atstovaujantis Generalinės prokuratūros prokuroras Rolandas Stankevičius.

Bylos duomenimis, Seimo narys P. Gražulis nuo 2015 m. gegužės iki 2017 m. vasario iš vienos privačios bendrovės galimai siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą, taip pat siūlydamas Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais. Prokuroro vertinimu, tokiais veiksmais Seimo narys sistemingai, ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Lietuvos Respublikos Seimo bei Seimo narių autoritetą, pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus principus ir taip sulaužė Seimo nario priesaiką ir dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą.

Baudžiamąją bylą teismui pavyko perduoti 2021 m. gegužę atnaujinus ikiteisminį tyrimą, po to kai 2020 m. gruodį Seimas leido patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn. Prieš tai, 2019 m. birželį, generalinio prokuroro kreipimasis dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės panaikinimo nebuvo patenkintas, tuomet ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu buvo nutrauktas.

2016 metais pradėtą ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai. Baudžiamąją bylą sudaro 44 tomai dokumentų.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių