• 8 gruodžio, 2021
|

Senjorai džiaugiasi paskaitomis: tobulėja virtualiai

Klaipėdos r. TAU veikla karantino laikotarpiu

Spalio pabaiga sutapo su COVID-19 karantino pradžia. Bet tai ne pasaulio pabaiga. Nors užsidarę namuose, senjorai randa būdų bendravimui. Ne veltui bibliotekoje anksčiau lankėme užsiėmimus „Prisijungusi Lietuva“ – tad išmokome bendrauti virtualiai. Gaila tik, kad ne visi senjorai turi kompiuterius.

Virtuali kalėdinių dovanėlių draugui, artimam žmogui paroda visiems teikė džiaugsmo. Lauksime karantino pabaigos, kad galėtume pasveikinti nugalėtojus ir aktyviausius dalyvius.

Dėkojame Klaipėdos rajono švietimo centrui už galimybę stebėti puikias paskaitas: „Gėlių dovanojimo etiketas“, „Mano puikioji atmintis ir kaip ją gerinti“. Tai suteikė gerų emocijų, kuriomis galėjome dalintis tarpusavyje „Skype“. Paskaitos istorine tema mums suteikė daug žinių apie savąjį Klaipėdos kraštą: senovės lietuvininkų gyvenimo būdą, Lietuvos dvarus, Mažosios Lietuvos kultūros paveldą, gyvenimą pasienio mieste Gargžduose. Visos šios paskaitos padėjo geriau pažinti ir prisiminti tuos senus laikus. Tai nepaprastai įdomiai ir prasmingai praleistas laikas su draugu kompiuteriu.

Paskaitų ciklas sveikatos temomis mums kaip duona kasdienė. Psichologinės paskaitos, meditacijos užsiėmimai, kineziterapeuto patarimai apie mitybos įpročių keitimą ir antsvorio mažinimą, streso valdymą ir t. t. padėjo išlikti optimistais ir stipriems. Paskaita „Nuo spintos iki įvaizdžio: kaip atrodyti darbo vietoje“ paskatino peržiūrėti savo garderobą. Tai buvo puikiausias užsiėmimas pertvarkyti, atnaujinti savo senus aprėdus, susitvarkyti spintą.

Esame dėkingi Klaipėdos rajono savivaldybei už neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų finansavimą. Dėkojame visiems Klaipėdos valstybinės kolegijos lektoriams už nuostabias paskaitas.

Gražuolė balta žiema atvertė naują metų lapą. Dienos ilgėja ir šviesėja, senjorai rašys turtingą savo 2021 metų gyvenimo istoriją, be nuoskaudų ir pykčio, su šypsena veide. Juk gera nuotaika, judėjimas ir veikla – geriausias priešnuodis visiems piktiems virusams.

Janina SKULSKIENĖ

Klaipėdos rajono TAU tarybos pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių