• 25 gegužės, 2022
|

Smogė nuotekų išvežimo kaina

Asociatyvi nuotr.

Gyventojai liko šokiruoti, gavę žinią, kad nuotekų išvežimo kaina drastiškai šoktelėjo į viršų. „Man pranešė kaimynas, gavęs žinutę apie pasikeitusius įkainius. Jokios informacijos nebuvo, jokios komunikacijos su gyventojais“, – stebisi Kulių kaime gyvenanti ir šiomis paslaugomis taip pat besinaudojanti Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė.


Nuo 33 Eur iki 60 Eur
UAB „Gargždų komunalinės paslaugos“ atsiųstos SMS žinutės tekstas skamba taip: „Atsižvelgiant į tai, kad nuotekos nuo gruodžio pradžios yra vežamos į Dumpius bei siekdami sumažinti nuostolius, nuo 2021 metų gruodžio 28 d. nustatome naują paslaugos kainą – 60 eurų. Nauja kaina galios iki tol, kol bus suremontuotas Gargždų nuotekų priėmimo punktas. Po remonto nuotekų priėmimo kaina bus 40 Eur.“
Anot L. Piaulokaitės-Motuzienės, iki gruodžio 28 d. kaina buvo 33 Eur. „Dabar kaina kone dvigubai didesnė. Vėliau, kai įsigalios 40 Eur įkainis, ji bus 7 Eur didesnė. Toks nuotekų ištraukimo, išvežimo pabrangimas didelis, niekas neįspėjo, tik pranešė, kad kainą pakėlė, ir viskas“, – stebėjosi pašnekovė.
Ji pasakojo, kad kaimynas, kurio šeimoje auga du vaikai, mašiną išsikviečia dukart per mėnesį. Tai jam dabar išeitų 120 Eur per mėnesį vietoj 66 Eur. Jo šulinys – dviejų kubinių metrų. O mašinos talpa – 3 kubiniai metrai. Tad ji pilna iš kaimyno niekad neišvažiuoja, tačiau moka tiek pat. „Iškvietimų dažnis priklauso nuo žmonių įpročių. Juk galima išsimaudyti ir kube vandens, ir kibire vandens. Plaukmenų stovint duše nereikėtų auginti“, – ironizavo L. Piaulokaitė-Motuzienė.


Kaltos kuro kainos
UAB „Gargždų komunalinės paslaugos“ direktorius Vaclovas Dačkauskas, taip pat einantis ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, „Bangai“ paaiškino, kad nuotekų išvežimo kainą buvo priversti pakelti. „Juk visi žinome, kad 2021 metais labai ženkliai didėjo kuro kainos. Praėjusiais metais taip pat buvo investuota į turimos technikos atnaujinimą, kad galėtume teikti nenutrūkstamą ir kokybišką paslaugą dar ne vienus metus“, – dėstė direktorius V. Dačkauskas. Paklaustas, kodėl gyventojai nebuvo įspėti iš anksto, daug kas buvo šokiruoti dėl tokio kainų šuolio, atsakė: „Nuolatiniai klientai jau nuo pernykščio rudens stebėjosi, kodėl mes iš inercijos teikiame paslaugą už neadekvačią kainą, nes puikiai žinojo apie išaugusias degalų kainas.“
Dėl kylančių nuotekų išvežimo kainų gyventojai ypač laukia, kada bus prijungti prie centralizuotų tinklų. „Pas mus kaime žmonės labiausiai pasipiktinę, kad jau keleri metai gyvename statybvietėje: vis laukiame žadėtų komunikacijų, keliai iškasinėti, o pažangos kaip nėra – taip nėra, tik kylančios nuotekų tvarkymo kainos“, – kalbėjo L. Piaulokaitė-Motuzienė.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių