Sodininko optimizmą pakando šalnos

Šiemet nuostolius skaičiuoja ne tik ūkininkai, kurių žiemkenčiai iššalo žiemą. Pavasaris nemalonumų pažėrė sodininkams bei daržininkams. Girininkuose, Vėžaičių seniūnijoje, gyvenantis ekologinio sodo savininkas Viktoras Barbšys neatsistebi, kad tokios stiprios šalnos užgriuvo per patį vaismedžių žydėjimą. Jos pakando vyšnių, trešnių, slyvų, daugelio obelų žiedus, užsimezgusias uogeles. Ankstesniais metais geru derliumi džiaugęsis, šiemet sodininkas nebesitiki nusiskinti slyvų ar vyšnių savo šeimos reikmėms.

Girininkiškis V. Barbšys 9 hektaruose augina obelis, kriaušes, slyvas, trešnes. „Balandį kaip niekad buvo šilta, prasidėjo augalų vegetacija, jie pražydo. Vaismedžiai gausiai apsipylė žiedais – tikėjomės gero derliaus. Bet gegužę, per patį žydėjimą, 5 naktis paspaudė šalnos. Ypač stip­ri buvo paskutiniąją“, – kalbėjo V. Barbšys. Pasak jo, nušalo vyšnių, trešnių, slyvų, obelų žiedai ir net užsimezgusios uogelės. Išsilaikė tik kai kurios obelys. Taigi derliaus nebesitiki. Tokių dalykų nepasitaikė per 10 ūkininkavimo metų. „Sodo niekas nedraudžia – per daug rizikos veiksnių“, – teigė sodininkas, neslėpdamas, jog šalnos pakando jo optimizmą.

V. Barbšys kreipėsi į rajono Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių padėti išspręsti realizavimo problemą. Kitą savaitę komisija lankysis šio girininkiškio ūkyje ir įvertins nuostolius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių