• 29 rugsėjo, 2021
|

Spektaklis vaikams „Vieno kiemo istorija“ apie paslaptingą kiemo pasaulį

„Išeikite į žaidimo aikštelę. Čia nepaprastoji padėtis!“ – šiuo raginimu Klaipėdos jaunimo teatras pristato naują spektaklį visai šeimai, kurio premjera 2021 m. gegužės 23 dieną, Klaipėdos kultūros fabrike. „Vieno kiemo istorija“ – spektaklis apie paslaptingus, išradingus ir, be abejo, juokingus personažus – Kiemūnus. Pirmą kartą apie juos girdite? Žinoma! Juk Kiemūnų rasė slapta.Už teatro sienų vykstančiame gyvenime jų negalime nei pamatyti, nei pajusti, nei išgirsti.

„Kūrybinis procesas prasidėjo nuo diskusijos, kaip mes žaisdavome, kaip žaidžia šiuolaikiniai vaikai žaidimų aiškštelėse. Besikalbant kilo mintis, kad galbūt vaikas niekada nebūna vienas žaidimo aikštelėse, galbūt tėvams net nereikia jų čia prižiūrėti, nes žaidimo aikštelėse gyvena nematomi personažai, kurie apsaugo nuo nukritimų ir kitų nemalonių pojūčių. Taip gimė Kiemūnai, gyvenantys kiekvienoje žaidimų aikštelėje, turintys savo skirtingas savybes ir įvairių keistenybių, o svarbiausia – vaikai jų niekada nemato, bet jie išties egzistuoja.“ – apie spektaklį pasakoja aktorė ir dramaturgė Ieva Pakštytė.

Tad kas tie Kiemūnai?Kiemo enciklopedijoje rašoma, kad kiemūnai (liet. kiemo gyvūnai) – tai nematomi vaikų žaidimų aikštelių gyventojai, kurių tikslas vienas – suteikti kieme žaidžiančiam vaikui geriausius įspūdžius ir smagiausias patirtis. Kiemūnai paplitę visame pasaulyje, dažniausiai randami įvairaus tipo ir dydžio kiemuose, jei šalia yra gyvenančių vaikų.

Jums vis dar atrodo, kad nesate su Kiemūnais susidūręs? Tada bent trumpam prisiminkite, kas vyksta kieme: vaikai išsisupa greičiau, nei leidžia jų baimė, saugiai nukrenta iš aukščiau nei leidžia logika ir nusibodus vienam žaidimui tuoj pat sugalvoja kitą. Už šias kiemo malones turėtume dėkoti Kiemūnams! Tik nematomų kiemo saugotojų dėka vaikas žaidimų aikštelėje saugiai, drąsiai ir pakankamai purvinai išgyvena visus kiemo nuotykius ir išmoksta susipažinti su kitais kiemo lankytojais.

„Miestas nusprendžiama, kad mažai lankoma žaidimo aikštelė turi būti nugriauta, tačiau ten gyvenantys kiemūnai nesutinka su tokiu likimu ir stoja į kovą. Taip jie pirmą kartą pasirodo visiems susirinkusiems, kad išgelbėtų savo žaidimo aikštelę ir paaiškintų visiems, kad jų negalima griauti. Žaidimų aikštelėse reikia lankytis, nes čia galima patirti puikių nuotykių.“ – apie spektaklį pasakoja I.Pakštytė.

Spektaklyje „Vieno kiemo istorija“ pirmą kartą savo akimis pamatysite paslaptingą ir žaismingą Kiemūnų pasaulį ir privers susimąstyti: gal verta dažniau išeiti į lauką ir apsilankyti kieme?

Aktoriai – Laima Akstinaitė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Paulius Pinigis, Donatas Stakėnas, Evelina Šimelionė, Donatas Želvys.Dramaturgė – Ieva Pakštytė, kompozitorius – Lukas Feser, šviesų dailininkas – Povilas Laurinaitis, scenografė Angelina Furmaniuk – Savickienė, kostiumų dizainerė – Rūta Venskutė.

Klaipėdos jaunimo teatro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių