Susisiekimo ministerija numato tobulinti nuovažų įrengimo sąlygas, kviečia teikti pasiūlymus

Asociatyvi nuotr.

Susisiekimo ministerija planuoja tobulinti nuovažų įrengimo sąlygas ir kviečia iki lapkričio 15 d. teikti pasiūlymus situacijai gerinti, kadangi pastaruoju metu intensyviai rekonstruojant šalies rajoninius kelius ir žvyrkelius šalia tvarkomų kelių sklypus turintys gyventojai neretai susiduria su problema, kaip užsitikrinti patogią nuovažą į sklypą.

„Atliekant kelio rekonstrukciją žmonės neretai skundžiasi, kad panaikinamos jų savo nuožiūra įrengtos nuovažos į šalia kelio esančius sklypus, taip pat kyla nesusipratimų dėl naujų nuovažų nuo sutvarkyto kelio įrengimo. Siekdami spręsti šią problemą, norime įsiklausyti į gyventojų nuomonę ir kartu rasti tinkamiausius sprendimus“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Šiuo metu rekonstruojant kelius panaikinamos neteisėtai įrengtos nuovažos, o teisėtos yra sutvarkomos pagal kelio parametrus. Sklypų savininkai, norintys įsirengti naują nuovažą reikalavimus atitinkančioje vietoje, gali tai padaryti savo sąskaita.

Susisiekimo ministerijoje nuovažų įrengimo sąlygų tobulinimo klausimus nagrinėja darbo grupė, persvarstanti Kelių techninio reglamento (KTR) ir Statybos techninio reglamento (STR) nuostatas. Įvertinusi esamą situaciją, ministerija siūlo iš dalies keisti KTR skyriaus „Automobilių keliai“ nuostatas, susijusias su nuovažų įrengimu.

Pavyzdžiui, pagal KTR nustatytas sąlygas krašto keliuose sankryžos ir nuovažos kiekvienoje kelio pusėje gali būti įrengiamos ne dažniau kaip kas 500 metrų, rajoniniuose keliuose – ne dažniau kaip kas 100 metrų. Siūloma nustatyti, kad tais atvejais, kai į sklypą nėra nustatyto servitutinio kelio, leistinas atstumas tarp nuovažų krašto keliuose galėtų būti sumažintas iki 300 metrų, rajoniniuose – iki 50 metrų.

Taip pat siūloma, rengiant kelio kapitalinio remonto, rekonstrukcijos ar asfaltavimo projektus, inventorizuoti kelyje esančias nuovažas. Atlikus nuovažų inventorizaciją, projekto rengėjas turėtų informuoti sklypų savininkus apie į jų sklypus einančių nuovažų teisėtumą.

Susisiekimo ministerija jau dabar rekomenduoja Lietuvos automobilių kelių direkcijai informuoti sklypų savininkus apie planuojamas kelių rekonstrukcijas, apie neteisėtai ar netinkamai įrengtas nuovažas, teikti pasiūlymus gyventojams dėl nuovažų įteisinimo galimybių.

Visi, kam aktualūs nuovažų įrengimo klausimai, kviečiami teikti pasiūlymus, kaip patobulinti šiuo metu KTR nustatytas jų įrengimo sąlygas. Pasiūlymų laukiama el. paštu konsultacijos@sumin.lt iki lapkričio 15d.

Susisiekimo ministerijos informacija

1 Komentaras

  • Kas 100 metrų nuovažos kur greitis 50 km/h yra pertekliniai ribojimai rajoniniuose keliuose šiais laikais. Keista, kad pati LAKD nesiėmė tokios pertvarkos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių