Švedijos ambasadorės planuose – dar vienas vizitas į KU ir pažintis su jūriniais tyrimais

Klaipėdos universitete lankėsi Švedijos Karalystės nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė p. Inger Linnea Buxton. Tai pirmasis jos vizitas į KU, per kurį jau užsibrėžti ir naujo susitikimo planai.

Ponia Inger Linnea Buxton darbą Lietuvoje pradėjo praėjusių metų spalio mėnesį. Pažintis su Lietuva prasidėjo  karantino sąlygomis ir galimybės keliauti po kraštą buvo ribotos. Tuo ambasadorė aiškino tik dabar įvykusią pažintį su Klaipėdos universitetu, kuris ją ypač domino dėl čia vykdomų švedų kalbos studijų.

Susitikime su KU rektoriumi prof. dr. A. Razbadausku ir bendruomenės atstovais viešniai pristatyta mokslinė ir akademinė Universiteto veikla, tarptautinis Europos universitetų aljansas EU-CONEXUS bei jo perspektyvinės kryptys.

Ambasadorė domėjosi, ar KU bendradarbiauja su Švedijos Karalystės aukštosiomis mokyklomis. Prof. dr. A. Razbadausko teigimu, būtent nuo bendradarbiavimo su Švedijos Karlskronos ir Blekingės aukštosiomis mokyklomis KU apskritai pradėjo plėtoti tarptautinius ryšius. 

Maloniu siurprizu viešniai tapo pažintis su KU bendruomenei dabar atstovaujančiu buvusiu Švedijos Dalarnos universiteto rektoriumi p. Peru-Eriku Peje Michaelssonu, kuris pristatė idėją pagal švedišką patirtį Lietuvos regionuose plėtoti suaugusiųjų aukštojo mokslo centrus. „Išsimokslinusių žmonių reikia visur. Tyrimai rodo, kad suaugusieji mielai mokytųsi, gilintų savo žinias, jeigu galimybė mokytis būtų ne toliau nei 40 km nuo gyvenamosios vietos. Universitetas turi eiti arčiau naujų studijuojančiųjų grupių“,- pasakojo P. E. P. Michaelssonas, turintis ambiciją tokius centrus kurti Vakarų Lietuvoje.

Pokalbyje dalyvavusi KU Sveikatos mokslų fakulteto Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro vadovė Alona Rauckienė – Michaelsson patvirtino, jog sveikatos mokslų srityje ryšiai su Švedija yra aktyvūs. Jos teigimu, KU ypač domina Švedijos patirtis įgyvendinant savižudybių prevencijos programas, kurios rezultatai Švedijoje įspūdingi. Tokio pat „nulinio savižudybių skaičiaus“ tyrėjai tikėtųsi ir Lietuvoje, jeigu švedų patirtį pavyktų sėkmingai adaptuoti mūsų šalyje, kol kas garsėjančioje pagal savižudybių statistiką Europoje.

Švedijos ambasadorė žadėjo savo palaikymą šioms iniciatyvoms. Diplomatę ypač sudomino KU vykdomi jūriniai tyrimai. Su KU vadovu sutarta, jog kito Švedijos diplomatės vizito Klaipėdoje metu jai bus pristatytas Jūros tyrimų institutas ir jo galimybės.

KU informacija ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių