Turguje viliojo braškės ir šviežios bulvės

Asociatyvi nuotr.

Po Joninių apytuščiame Gargždų turguje praėjusį šeštadienį buvo nemažas braškių pasirinkimas. Pirmą kartą ūkininkas atvežė parduoti savo užaugintų ankstyvųjų bulvių. Šiltnamyje užaugintus agurkus siūlė daržininkai mėgėjai. Šios gėrybės šiemet gerokai brangesnės nei ankstesniais metais.


Vasariškai pakaitinus saulei, Gargždų turguje ant prekystalių atsirado daržininkų mėgėjų užaugintų braškių. Palyginus su ankstesniais metais šiuo laikotarpiu jos buvo žymiai brangesnės. Dauguma prašė 5 eurų už kilogramą, bet siūlantieji itin šviežias, kokybiškas, net blizgančias uogas norėjo gauti 6 eurus. Tačiau iš skubančiųjų parduoti paskutinį kilogramą galėjai nusipirkti už 4,5 euro, taip pat ir iš tų, kurie siūlė nebe pirmo šviežumo braškes.
Praėjusį šeštadienį pirmąjį ankstyvųjų bulvių derlių atvežęs šilutiškis ūkininkas už kilogramą prašė 1,5 euro – 50 centų brangiau nei pernai. Bet smulkesnių, mažesnių kilogramą galėjai nusipirkti už 1 eurą arba 1,20 Eur. Pirkėjai smalsiai apžiūrinėjo, bet iš karto pirkti neskubėjo, ėjo dairydamiesi po turgų ir grįžo atgal: prekeiviai už panašių ankstyvųjų bulvių kilogramą prašė 2 eurų. Taigi bulvių augintojo maišai ėmė sparčiai tuštėti. Žmonės pirko po kilogramą ar du, kai kas ir daugiau.
„Aš pirmasis atvežiau į turgų savo ankstyvųjų bulvių derlių – konkurentų šiandien neturiu, – šypsojosi ūkininkas. – Pavyko užauginti – pasodinau balandžio pabaigoje pūdyme. Mūsų kaimo neaplenkė lietus.“
Daržininkai mėgėjai prekiavo ir savo šiltnamiuose užaugintais agurkais – po 3 eurus už kilogramą, bet ne tokių šviežių turguje galėjai nusipirkti ir už pustrečio ar pusantro euro.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių