UAB „Mažeikių vandenys“ turto pasisavinimo byloje sprendimas lieka nepakeistas

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, paliko galioti Šiaulių apygardos teismo 2022 m. sausio 19 d. nuosprendį, kuriuo kaltu dėl sukčiavimo ir turto pasisavinimo pripažintas buvęs UAB „Mažeikių vandenys“ skyriaus vedėjas. Jis turės sumokėti pirmosios instancijos teismo skirtą  didesnę nei 7,9 tūkst. eurų baudą bei atlyginti 3,5 tūkst. eurų padarytą žalą UAB „Mažeikių vandenys“. Vienos privačios įmonės direktorius taip pat lieka pripažintas kaltu dėl turto pasisavinimo, jis turės sumokėti 1 883 eurų baudą.

Pirmosios instancijos teismo nuosprendį skundė ir nuteistieji, ir prokuroras. Nuteistasis vienos privačios įmonės direktorius ir jo gynėjas prašė jį visiškai išteisinti. Nuteistasis buvęs UAB „Mažeikių vandenys“ skyriaus vedėjas prašė jį išteisinti dėl dalies veikų ir sušvelninti jam skirtą bausmę, taip pat panaikinti sprendimą dėl UAB „Mažeikių vandenys“ naudai tenkinto civilinio ieškinio ir jį atmesti. Prokuroras prašė buvusį UAB „Mažeikių vandenys“ vadovą bei buvusią finansininkę pripažinti kaltais ir dėl apgaulingos finansinės apskaitos tvarkymo.

Apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegija, iš naujo išanalizavusi ir įvertinusi byloje surinktų ir teisme ištirtų įrodymų visumą, konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas priėmė pagrįstą sprendimą nuteistuosius pripažįstant kaltais dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija įvertinusi tai, kad buvęs įmonės vadovas ir finansininkė dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo jau yra nuteisti kitoje byloje, prokuroro skundą taip pat atmetė.

Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas įsigalioja nuo jo paskelbimo dienos.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdyba, jį kontroliavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių