Vartojimo paskola: svarbiausia, susidūrus su problemomis mokant įmokas, bendrauti su kreditoriumi

Nors žmonės skatinami kiek įmanoma labiau atsiriboti nuo materializmo, gerai pagalvojus, tai – iš tiesų sudėtinga. Nesvarbu, ar kalbėtume apie maisto kainas parduotuvių lentynose ar skaičius, nurodytus sąskaitose už komunalines paslaugas, aišku viena: pinigų reikia visiems ir tikrai nemažai. O kartais – ir daugiau nei įprastai. Pavyzdžiui, žiemą, kai ir taip tenka plačiau atverti piniginę mokesčiui už šildymą, susiduriama ir su papildomomis išlaidomis kalėdinėms dovanoms bei šventinio stalo ruošimui.

Jei reguliariai gaunamų pajamų nepakanka, o rezervo, kuriuo būtų galima „užlopyti“ finansines skyles, nėra, vienu iš racionaliausių sprendimų gali tapti vartojimo paskola.

Skolintis iš mamos ar kredito bendrovės?

Jei Jūsų gyvenime realiai iškiltų toks pasirinkimas, žinoma, rinkitės mamą ar kitą artimą, nuoširdžiai padėti norintį asmenį! Nesvarbu, kokios mažos bebūtų vartojimo paskolos palūkanos, kreditorius skolina ne už „ačiū“, tuo tarpu žmogus iš artimos aplinkos dažniausiai procentų neprašo. Vadinasi, grąžinsite tiek, kiek ir pasiskolinote.

Deja, kasdienybėje dažnesni tokie atvejai, kai šeimos nariai, draugai ar pažįstami neturi galimybių padėti finansiškai. O kur dar įvairūs asmeniniai niuansai, dėl kurių negalima/nenorima skolintis iš artimųjų. Galiausiai, užtenka vien prisiminti liaudies išmintį, jog, norint netekti draugo, tereikia jam paskolinti pinigų.

Vartojimo kreditas – tai finansinė paslauga, teikiama kredito bendrovių. Vartojimo paskolos internetu – dalykinis sandoris tarp paskolos teikėjo ir gavėjo, paremtas griežtai sutartyje numatytomis sąlygomis, išvengiant bet kokio asmeniškumo.

Vartojimo paskolos be užstato – tai galimybė pasiskolinti reikiamą sumą pinigų be užstato ar pradinio įnašo. Priklausomai nuo to, kokią sumą nuo savo biudžeto galite ir norite „nurėžti“ kas mėnesį, rinkitės paskolos laikotarpį. Kuo ilgesniam laikotarpiui imama vartojimo paskola, tuo, savaime suprantama, mėnesinė įmoka bus mažesnė.

Pasinaudoję kredito kainos skaičiuokle, greitai ir paprastai, be jokių įsipareigojimų imti paskolą, galite sužinoti, kiek Jums kainuos vartojimo kreditas internetu. Tai – nemokamas, laisvai prieinamas įrankis, esantis kiekvieno kreditoriaus internetiniame puslapyje. Tereikia suvesti pagrindinius duomenis (pageidaujamą paskolos sumą ir terminą) ir sistema automatiškai apskaičiuos preliminarų mėnesinės įmokos dydį. Aišku, konkrečią kredito įmokos sumą sužinosite tik pateikę paraišką, kurią kreditorius, remiantis tam tikrais objektyviais kriterijais, įvertins ir pateiks atsakymą, ar paskolą Jums gali būti išduota ir kokiomis sąlygomis.

Ar vartojimo paskola – visada tinkamas sprendimas?

Pasirašydami vartojimo paskolos sutartį, Jūs įsipareigojate laiku šią grąžinti, reguliariai mokėdami nustatyto dydžio įmokas. Klysta tie, kurie mano, jog blogiausias scenarijus –  neigiamas finansinės situacijos pokytis, trukdantis tai padaryti. Aišku, blogai, kai gaunamos pajamos netikėtai sumažėja, tačiau dar blogiau, jei paskolos gavėjas apie tai neinformuoja kreditoriaus. Už kiekvieną pavėluotą sumokėti įmoką dieną „kapsi“ tam tikro, sutartyje nurodyto, dydžio delspinigiai. Jei delsimas atsiskaityti su kreditoriumi nėra trumpalaikis epizodas (maža ką, kartais galima tiesiog pamiršti), rizikuojama susidurti su skolų išieškojimo bendrovėmis.

Nors paskolos be užstato yra išduodamos internetu, be jokio tiesioginio kontakto su kredito bendrovės darbuotoju, tai nereiškia, jog, vienu ar kitu klausimu kreipusis į kreditorių, Jūs atsimušite tarsi į sieną. Kredito įmonės yra suinteresuotos, jog jų klientai tinkamai vykdytų finansinius įsipareigojimus ir yra pasiruošusios padėti susidoroti su iškilusiais sunkumais. Tad, jei matote, jog vartojimo paskola Jums tapo sunkiai įveikiamu finansiniu krūviu, pirmasis žingsnis – kreiptis į kredito bendrovę.

Paskolos įmokos sumažinimas, pratęsiant kredito laikotarpį, galimybė tam tikram laikui atidėti paskolos įmokų mokėjimą (kredito „atostogos“), kreditų refinansavimas: sprendimų, kuriuos Jums gali pasiūlyti kreditorius, yra ne vienas. Pasikartosime: norint, jog vartojimo paskola netaptų, vaizdžiai tariant, akmeniu po kaklu, būtina reguliariai mokėti kredito įmokas. Jei tam galimybės nėra, svarbu laiku informuoti kreditorių ir ieškoti tinkamiausios išeities. 

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių