Vasario 16-oji Dubajuje: Martynas Levickis ir „Beauštanti aušrelė“

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena buvo paminėta ir pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“. Lietuvos paviljone surengtas šventinis diplomatų ir parodoje dalyvaujančių valstybių atstovų priėmimas. Po jo pagrindinėje renginių erdvėje – Jubiliejinėje scenoje koncertavo akordeonistas Martynas Levickis, sugrojęs specialiai šiai progai skirtą kūrinį „Beauštanti aušrelė“.

M. Levickio ir jo vadovaujamo kamerinio ansamblio „Mikroorkéstra“ koncerte gausiai publikai, susirinkusiai Jubiliejaus parke  skambėjo Antonio Vivaldi, Johann Strauss, Johannes Brahms, Georges Bizet, George Gershwin ir kitų garsių pasaulio kompozitorių kūriniai.

Po koncerto jame dalyvavę tautiečiai buvo pakviesti į Lietuvos paviljoną, kur Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė tęsėsi iki vėlyvo vakaro. Jungtiniuose Arabų Emyratuose, o ypač Dubajuje, lietuvių bendruomenė gausi ir aktyvi. Iš viso čia gyvena ir dirba apie 1 tūkst. lietuvių.

„Kaip nė vienoje iš ankstesnių pasaulinių parodų, čia sulaukiame svečių iš Lietuvos kasdien bent po kelias dešimtis“, – sako Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Generalinis komisaras Romas Jankauskas. – Jie atvyksta su įvairiomis delegacijomis ar paprasčiausiai atostogauti ir beveik visi  apsilanko EXPO parodoje“.

Pasaulinę parodą per keturis su puse mėnesio jau aplankė 13,5 mln. lankytojų, apie 500 tūkst.  lankytojų  sulaukė ir Lietuvos paviljonas. Po nedidelės pauzės dėl  netikėtų liūčių ir Omikron bangos paroda vėl gausiai lankoma: per paskutinę savaitę ją aplankė daugiau kaip 1 mln. žmonių. Tarp jų ir princas Viljamas, Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas, Bollywoodo superžvaigždė Ranbir Kapoor ir kt.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių