Verslo dakarui laimėti – naujas logistikos centras

Naujo logistikos centro statybų pradžią žyminčią kapsulę į ceremoniją atvežė lenktynininkas A. Juknevičius, kuris įsiamžino su (iš kairės): „Vlantanos“ Transporto logistikos direktoriumi, akcininku Alfredu Stončiumi, Dauparų–Kvietinių seniūne Judita Čekuoliene, „Vlantanos“ įkūrėju, akcininku, vykdančiuoju direktoriumi Vladu Stončiumi ir „Vlantanos“ žmogiškųjų išteklių direktoriumi, akcininku Stanislovu Stončiumi.

Dakaro raliui besiruošiantis lenktynininkas Antanas Juknevičius ketvirtadienį gavo neeilinę užduotį – į UAB „Vlantana“ teritoriją pristatė simbolinę naujo logistikos centro statybų pradžią žyminčią kapsulę. Ją įkasė bendrovės, rajono ir Klaipėdos miesto vadovai, kurie neabejoja, jog iki šiol sėkmingai iššūkius įveikianti „Vlantana“ ir šįkart įgyvendins ambicingus planus.

Šalia automagistralės Vilnius–Klaipėda jau kitų metų rudenį bus baigtos naujo modernaus bendrovės „Vlantana“ logistikos centro statybos. Jame bus įrengtos sandėliavimo ir administracinės patalpos, taip pat 100 vietų motelis vilkikų vairuotojams. Tai 20 mln. eurų investicijos Klaipėdos rajone, kurios planuojama sukurs ir 60 naujų darbo vietų.

Kad naujas kompleksines paslaugas teiksiantis „Vlantanos“ logistikos centras bus vienas progresyviausių ir pažangiausių visoje Lietuvoje, įsitikinę (iš kairės) Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Bogdanovas, Klaipėdos meras V. Grubliauskas, „Vlantanos“ įkūrėjas, akcininkas V. Stončius, „Vlantanos“ generalinis direktorius T. Stonys ir lenktynininkas A. Juknevičius.Rajonas nukonkuravo LEZ‘ą

Kapsulės įkasimo ceremonijoje dalyvavęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas pastebėjo, jog šiemet jau antrą kartą dalyvauja panašiame įvykyje, dar liepos pabaigoje buvo iškilmingai paminėta SBA grupės Technologijų ir inovacijų parko statybos darbų pradžia. „Čia besikuriantys ir besiplečiantys verslai kelia pasididžiavimo jausmą, vadinasi, tikite Klaipėdos rajonu ir jo žmonėmis“, – neabejojo A. Bogdanovas, kuris „Vlantanos“ vadovams įteikė rajono vėliavą kaip verslo palaikymo ženklą.

Naujomis investicijomis rajone džiaugėsi ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas, UAB „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas Jonas Dumašius.Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas prisipažino jaučiantis lengvą pavydą, kad per tokį trumpą laiką rajone tai jau antros tokios didelės investicijos. „Tačiau tai stiprus impulsas visam Klaipėdos regionui. Tai pajusime visi“, – įsitikinęs Klaipėdos meras.

„Vlantanos“ įkūrėjas, akcininkas Vladas Stončius susirinkusiesiems sakė, jog per 23 bendrovės veiklos metus buvo visko: ir sunkumų, ir krizių: „Juos įveikėme ryžtingai, drąsiai. Kai šioje teritorijoje leidome pirmąsias šaknis, daug kas stebėjosi, klausė, kodėl tai darome ne Laisvojoje ekonominėje zonoje. Čia nebuvo infrastruktūros, kelių… Tačiau mes gimėme Klaipėdos rajone, čia užaugome, todėl ir investuojame rajono teritorijoje“, – akcentavo V. Stončius. „Vlantanos“ generalinis direktorius Tomas Stonys patikino, kad versle būna daug iššūkių, patikima komanda ir partneriai – tos stiprybės, kurios skatina nesustoti ir toliau įgyvendinti ambicingus tikslus.

„Aš noriu laimėti Dakarą, o Jums linkiu laimėti verslo dakarą“, – nedaugžodžiaudamas taikliai „Vlantanos“ vadovams linkėjo Lietuvos vardą garsinantis lenktynininkas A. Juknevičius.

Atliepė į sandėliavimo patalpų stygių

Naujasis logistikos centras iškils šalia jau esančio „Vlantanos“ logistikos centro, kurio esamas sandėliavimo plotas – 20 000 kv. m. Užbaigus statybas, rinkai bus pasiūlyta dar daugiau kaip 30 000 kv. m sandėliavimo ploto su administracinėmis patalpomis, o bendras „Stonus Group“ įmonių valdomas sandėliavimo plotas sieks daugiau kaip 50 000 kv. m.

Daug dėmesio skiriama pastato energiniam efektyvumui. Šiuo metu svarstoma galimybė ant esamo logistikos centro stogo statyti saulės jėgainę, kuri elektra aprūpintų abu logistikos centrus.

„Aš noriu laimėti Dakarą, o Jums linkiu laimėti verslo dakarą“, – nedaugžodžiaudamas taikliai verslininkams linkėjo lenktynininkas A. Juknevičius, kuris demonstruodamas vairavimo viražus į ceremoniją atvežė simbolinę statybų pradžią žyminčią kapsulę.Anot T. Stonio, kuris yra tiek UAB „Vlantana“, tiek UAB „Stonus Group“ generalinis direktorius, 20 mln. eurų investicijas į naująjį logistikos centrą paskatino rinkoje stebimas sandėliavimo patalpų ir logistikos paslaugų trūkumas. „Europoje fiksuojamos ženklios investicijos į sandėliavimo ir logistikos segmentą, o Lietuvoje, nepaisant kasmet augančios paklausos, itin didelio investicijų proveržio šioje srityje nėra. Iš didžiausių savo klientų girdime, kad jie itin jaučia sandėliavimo patalpų trūkumą“, – teigia T. Stonys. Rinkos dalyviams bus siūloma nuomotis įvairaus dydžio sandėliavimo plotus.

Naujajame logistikos centre bus teikiamos visos kompleksinės sandėliavimo paslaugos, atliekami įvairūs krovos darbai, siūlomos prekių rūšiavimo, ženklinimo, pakavimo, paruošimo transportuoti ir kitos logistikos paslaugos.

Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnė Judita Čekuolienė džiaugiasi, kad tokios didžiulės investicijos – jos kuruojamoje seniūnijoje: „Kai prieš 4 metus pradėjau dirbti, iškart susipažinau su čia įsikūrusiu verslo sektoriumi. Labai džiugu, kad pasaulinio lygmens bendrovė „Vlantana“ visada buvo ir yra atvira bendradarbiavimui. Ar reikėdavo pasitarti, ar pagalbos, niekada nebūdavo užvertos durys.“


ĮDOMU

  • UAB „Stonus Invest“ priklauso UAB „Stonus Group“ įmonių grupei, vienijančiai septynias įmones, tarp kurių – ir viena didžiausių šalies transporto bendrovių „Vlantana“.
  • Naująjį logistikos centrą projektavo UAB „In ACE“, projekto valdymo paslaugas teikia UAB „Pro-hausas“.
  • „Vlantana“ šiuo metu skaičiuoja turinti 1500 sunkvežimių, kuriuos vairuoja apie 2200 vairuotojų. Pusė vilkikų vairuotojų – ukrainiečiai. Čia dirba ir baltarusiai, Moldovos, Kazachstano, Gruzijos piliečiai. Visas „Vlantanos“ kolektyvas sudaro apie 2500 žmonių. Įmonė skaičiuoja turinti per tūkstantį klientų, jų kroviniai keliauja po įvairiausias Europos šalis.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Reklama: https://log-net.lt/lt/kroviniu-gabenimas-juru-transportu.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių