Viešai pliumpiant svaigalus – ne pagalba, o bauda

(Ne)kasdieniškas vaizdas – ant žemės paslikas guli žmogus, o šalia jo – išvirtęs alaus butelis. Pastebėjęs alkoholį joks žmogus nestabteli paklausti, ar parkritusiajam nereikia pagalbos. Aplinkiniai tarsi išsigina – jau „etatiniai“, todėl lyg gyvenimo nurašyti. Visgi viešoje vietoje gerti draudžiama, todėl dėl pažeidimo būtina informuoti policijos pareigūnus.

Padėti nenorima

Pačiam praėjusią savaitę teko susidurti su situacija, kai pakrūmėje už galvos atmestomis rankomis vyras su išvirtusiu buteliu gulėjo ant žemės. Vidinis saugiklis tarsi sakė, jog eik tolyn, tačiau nusprendžiau grįžti ir atlikti socialinį eksperimentą. Pro vyrą takeliu praėjo ne vienas suaugęs, iš darbo grįžtantis žmogus, jaunuoliai, vaikai, mama su kūdikiu vėžimėlyje. Daug kas atsisuko, pažvelgė į išgėrusį žmogų, tačiau savais reikalais dūmė tolyn. Šiuo atveju taikliai tinka lietuvių liaudies patarlė „ne mano daržas, ne mano pupos“.

Galiausiai matydamas, kad joks kitas praeivis nepadės, pasiteiravau, ar nereikia pagalbos. Žmogus pramerkė akis, atsisėdo ir atsakė, kad ne. Tik prašė pinigų alui, kurių, žinoma, nedaviau. Jis papasakojo, kad prigulė ant žolės, kad jo nematytų. Juk nesvarbu, kad pusiau esi ant asfalto, o kita dalimi ant žemės.

Įsitikinęs, kad nereikia kviesti greitosios medicinos pagalbos, ėjau savais keliais mąstydamas, jog esant bėdai beveik niekas nesustoja bent paklausti. Suprantu, kad kiekvienas turime savų rūpesčių, nesibaigiančių darbų, tačiau verta suvokti, jog galbūt esame tie, kurių pagalbos tuo metu labiausiai reikia.

Išgertuvės – nuolatinės

„Bangos“ skaitytoja informavo dar apie kitokią situaciją – labai dažnai skvere prie „Senukų“ prekybos centro dienos metu pastebi lėbaujančius asmenis. Negana to, jie garsiai kalba, keikiasi, todėl praeiviams kelia nepatogumų, paprašyti liautis – užgaulioja.

Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė „Bangai“ teigė, jog tokiu atveju reikia kreiptis bendruoju pagalbos numeriu 112. „Nėra jokių ypatingų „receptų“, jei jie trikdo viešąją rimtį ir įžeidinėja žmones. Atvažiavus policijos pareigūnams gali būti užpildytas protokolas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą“, – minėjo R. Stasiulaitienė.

Pasikartojant pažeidimams vėl baudžiama. „Yra pirmas kartas, tada pakartotinis – baudos griežtėja ir didėja. Priklauso ir nuo kontingento, pvz., bedarbių, kuriems suma tik kaupiasi. Daugiau nieko negalime padaryti, nes tokia nuobauda kaip areštas jau seniai yra panaikinta“, – akcentavo komisariato viršininkė.

Pasitaiko, jog policijos automobilis pravažiuoja nesustojęs, nes nebuvo iškvietimo į įvykį. „Jeigu policininkai viešoje vietoje mato geriančius asmenis, be abejo, neturėtų likti abejingi. Akivaizdžiai regint pažeidimą privaloma reaguoti“, – kalbėjo R. Stasiulaitienė.

Baudos plonina piniginę

Klaipėdos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti vedėjo funkcijas, Gitana Bajorinienė komentavo, jog jie turi galimybę kontroliuoti ir bausti pagal LR Administracinių nusižengimų kodeksą. Į Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnus galima kreiptis darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.

Už alkoholio gėrimą viešose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymą viešai gresia bauda nuo 20 iki 100 Eur. Pakartotinis pažeidimas sumą padidina nuo 100 iki 200 Eur. Pagal kitą straipsnį už alkoholio vartojimą ar turėjimą jaunesni nei dvidešimties metų asmenys gali būti nubausti nuo 10 iki 14 Eur, pakartotinai – nuo 14 iki 30 Eur bauda. Už viešosios rimties trikdymą skiriama nuobauda nuo 20 iki 80 Eur. Dar kartą užfiksavus pažeidimą gresia paploninti piniginę 80–300 Eur.

Robertas MACIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių