Vietoj Gargždų karjerų šabakštyno – šiuolaikiška sporto stovyklavietė

Buvusioje apleistoje teritorijoje jau įrengtos 3 futbolo aikštelės ir tinklinio aikštynas, pastatyti 8 mobilūs nameliai su sanitariniais mazgais, pontoninis tiltas.

Nors Gargždų futbolo klubui „Banga“, rungtyniaujančiam A lygoje, šis sezonas švelniai tariant ne itin sėkmingas, tačiau rajono futbolininkai turi kuo pasidžiaugti – jau beveik įgyvendintas pirmasis sporto stovyklos Gargždų karjerų teritorijoje etapas. Buvęs šabakštynas virsta patrauklia sporto baze, teritorija keičiasi neatpažįstamai.

„Gargždų futbolo“ idėja
300 vietų stovykla su didžiuliais sporto aikštynais, apgyvendinimui reikalinga infrastruktūra prie Gargždų–Dovilų karjerų – tokią idėją dar prieš keletą metų pasiūlė VšĮ „Gargždų futbolas“. 
Stovyklavietės techninio projekto pirkimas buvo pavestas VšĮ „Gargždų futbolas“, kadangi idėja jiems ir priklauso, be to, čia dirbantieji geriausiai žino jaunųjų futbolininkų poreikius. Vieta, kurioje numatyta stovyk­la, yra valstybei priklausančioje teritorijoje. Ji driekiasi važiuojant J. Basanavičiaus gatve sodų link, Kulių kaime, šalia karjerų. Už 20 tūkst. Eur (Savivaldybės biudžeto lėšos) techninį projektą parengė UAB „Neoforma“.

Baigiamas pirmasis etapas
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad pirmasis etapas jau keliauja į pabaigą, bus atliekamos statybos užbaigimo procedūros. Rangovas – UAB „Jakaita“. Pirmojo etapo darbų vertė siekia 600 tūkst. eurų, iš jų 200 tūkst. eurų – Europos Sąjungos ir Valstybės biudžeto lėšos, likusi dalis – Savivaldybės biudžeto lėšos.

Jau įrengtos 3 futbolo aikštelės ir tinklinio aikštynas; pastatyti 8 mobilūs nameliai (du kompleksai, po keturis namelius persirengimui) su sanitariniais mazgais ir pontoninis tiltas; pasėta žolė, įrengiama tvora, vandentiekio, nuotekų ir drenažo tinklai. „Teritorija sparčiai tvarkoma, tad pavasarį, kai sužaliuos žolė, jau turėsime gražią erdvę“, – neabejoja Klaipėdos rajono savivaldybė.

Pirmojo sporto stovyklos įrengimo etapo darbų vertė siekia 600 tūkst. eurų.

Aikštynams – pritaikyta veja
UAB „Jakaita“ direktorius Darius Jakaitis informavo, jog darbai buvo įgyvendinti pagal planą, truko maždaug metus. „Teritorija buvo labai apleista, šlapia. Daug metų buvo šabakštynas, kone šiukšlynas, tad labai džiugu, kad Savivaldybė investuoja į tokius projektus, gražina miesto prieigas. Juk tai vienas iš įvažiavimų į Gargždus“, – kalbėjo D. Jakaitis. Anot jo, iššūkių kėlė teritorijoje besilaikantis vanduo, tad įrengta melioracinė sistema, ilgainiui turėtų susiformuoti kapiliarų sistemos ir sudrenuoti perteklinį kiekį.

„Jakaitos“ direktorius D. Jakaitis kalbėdamas apie įrengtus aikštynus paaiškino, jog pirmiausia turi susiformuoti žolės šaknų sistema, sportininkams tai yra ypatingai svarbu. „Pasėjome aukštos kokybės žolę, specialiai pritaikytą futbolo stadionams. Vejos sėklą sudaro penkios sudedamosios dalys, tai penki skirtingi augalai. Tad ji atspari mindžiojimui. Sporto aikštynuose yra įrengtos ir laistymo sistemos, tai labai svarbu. Reikšmės turės ir tolimesnė aikštynų priežiūra: pjovimas, tręšimas. O substratui taip pat naudojome kelis elementus: durpes, juodžemį ir sijotą smėlį. To reikėjo, kad tinkamai drenuotųsi teritorija. Šaknų sistema turi suvešėti ir suaugti visi augalai, kurie yra sėkloje. Manau, bus graži danga, kuria galės džiaugtis žaidžiantieji futbolą“, – kalbėjo D. Jakaitis.

Veikla – nuo 2023-iųjų
VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas akcentuoja, jog sporto bazės sėkmė labai priklausys nuo įrengtų aikštynų kokybės, tai ypač svarbu, siekiant pritraukti tiek sportininkų iš Lietuvos, tiek iš užsienio. „Labai džiaugiamės atliktais darbais ir kaip jie padaryti. Tilpta į terminus. Aišku, norėtųsi, kad žolė jau būtų anksčiau sudygusi, bet tikime, kad nuo pavasario viskas bus gerai. Kiti metai bus lemiami kokybei, bus aišku, kaip sudygs, augs, kaip bus prižiūrima. Kad būtų galima žaisti, veja turi visiškai susiformuoti, tad veiklą toje teritorijoje planuojame 2023 metais, juk kol kas įgyvendintas dar tik pirmas etapas, o yra dar keturi. Dabar pastatyti persirengimo kambariai, tačiau nėra gyvenamųjų namelių, pagrindinio namelio, kur būtų galima pamaitinti sportininkus, rengti susitikimus. Visa tai dar reikės įgyvendinti“, – „Bangai“ kalbėjo R. Mikalauskas. VšĮ „Gargždų futbolas“, kaip šios stovyklavietės idėjos autorius, viliasi, kad sporto bazės administravimas bus patikėtas jiems. Kol kas Savivaldybėje nėra oficialaus sprendimo šiuo klausimu.

Savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja E. Badalova, paklausta, ar yra numatytas finansavimas kitiems stovyklavietės įrengimo etapams, atsakė: „Antram etapui lėšų Savivaldybės biudžete nenumatyta – bus ieškoma išorinių finansavimo šaltinių.“

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių