Žalą patyręs moksleivis vėžaitiškis su atsakovais susitarė taikiai

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono teismo rūmuose šiemet buvo gautas ieškinys Vėžaičių pagrindinei mokyklai dėl žalos atlyginimo, motyvuojant, kad įstaigoje nebuvo sukurta saugi aplinka. Atlyginti patirtą žalą dėl sužalojimo nepilnametis ieškovas reikalavo ir iš grupės fizinių asmenų. Tačiau teismas klausimą išsprendė rašytinio proceso tvarka – nutraukė civilinę bylą gavus šalių sudarytą taikos sutartį.


Paraginti „Bangos“ skaitytojo laiško, pasakojome, kad Vėžaičių pagrindinė mokykla buvo paduota į teismą siekiant prisiteisti finansinę žalą. Ją patyrė nepilnametis ieškovas E. Š. pernai spalio mėnesį mokykloje įvykusio incidento metu.
Teismui pateiktame ieškinyje jis prašė priteisti iš grupės atsakovų – fizinių asmenų ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos 4 185,86 Eur dydžio patirtą žalą dėl sveikatos sutrikdymo. Atsakovė – ugdymo įstaiga pateikė atsiliepimą, kad su ieškiniu nesutinka. Su ieškiniu nesutiko ir grupė fizinių asmenų, prašiusi jį atmesti bei priteisti iš ieškovo jų naudai visas patirtas bylinėjimosi išlaidas. Teismo nutartimi ginčas buvo perduotas teisminei mediacijai, mediatore paskirta Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja. Klaipėdos rajono teismui buvo pateikta šalių pasirašyta taikos sutartis ir prašymas patvirtinti ją bei nutraukti civilinę bylą.
LR Civilinio proceso kodekso 42 str. 1 d., 140 str. 3 d. numato, kad bet kurioje proceso stadijoje šalys gali bylą baigti taikos sutartimi. Prieš pasirašant taikos sutartį nepilnamečio E. Š. patirtai žalai atlyginti mokėtojai sumokėjo 2 400 eurų, atlygindami jam turtinę ir neturtinę žalas bei proceso išlaidas. Ieškovas, pagal įstatymą atstovaujamas mamos, atsisakė savo ieškinio dalies reikalavimo iš Vėžaičių pagrindinės mokyklos. Jis patvirtino, kad dėl įvykio pernai spalio mėnesį šiai atsakovei pretenzijų neturi ir neturės ateityje.
Civilinė byla dėl ieškinio žalai atlyginti nutraukta.


Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių