Jaunimo vasaros estradoje aidėjo Europos diena

„Švęsk. Esi Europos dalis!“ – taip vadinosi Europos dienos šventė Jaunimo vasaros estradoje, kurią nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungos pradžios jau keturiolikti metai organizuoja Jono Lankučio viešoji biblioteka. Ketvirtadienį scenoje pasirodė Klaipėdos rajono kultūros centrų meno kolektyvai, mokyklų ir darželių jaunieji atlikėjai, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro ugdytiniai. Vyko įvairūs žaidimai, viktorinos, edukacijos, meninės programos, veikė mugė „Eurojomarkas“.

Netrūko nei prizų, nei košės

Bibliotekos darbuotojai vėl surengė gražią šventę rajono bendruomenei. Visą dieną naujoje erdvėje – Jaunimo vasaros estradoje – koncertavo organizatorių partneriai, šurmuliavo mugė, buvo dalijama informacinė medžiaga apie ES, šventės dalyviai aktyviai dalyvavo įvairiuose konkursuose, viktorinose, o nugalėtojai apdovanoti specialiais prizais su ES atributika. Itin daug dėmesio sulaukė kariškių palapinė, kur buvo galima net pašaudyti. Visą dieną susirinkusieji buvo vaišinami trijų rūšių koše, arbata ir kava, karštą dieną nepritrūko ir geriamojo vandens.

Nuotaikingas koncertas

Priekuliškiai švęsti Europos dienos atvažiavo pasipuošę Klaipėdos krašto tautiniais drabužiais. Klaipėdos rajono TAU studentai, nuolatiniai bibliotekos partneriai, paruošė šokių, net aprangą dukart keitė. Jų vadovei Giedrei Malūnavičienei teko persirengti ir trečiąkart, nes ji šoko linijinius šokius ir su kitu savo kolektyvu „Gargžde“.

Kaip visada šventine energija užkrėtė Gargždų muzikos mokyklos mokytojo Broniaus Vaičiaus mokiniai ir jo vadovaujama Gargždų kultūros centro diksilendo grupė. Gargždiškis Arūnas Birbalas į renginį atsinešė gitarą ir dovanojo keletą romantiškų dainų.

Tiek jaunimo ansamblių vienoje vietoje seniai Gargžduose teko matyti. Tai didžiulis Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro Dainavimo studijos ir „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytojo Ringaudo Stoškaus nuopelnas.

Vadovė Enrika Stropienė po breiko atlikėjų pasirodymo kartu pašokti pakvietė visus susirinkusiuosius. Smagią programą dovanojo Gargždų kultūros cent­ro šokių studija „Trepsiukas“, Gargždų muzikos mokyklos vokalinis ansamblis „Svirplys“, Artūro Petruokos grupė „Pečius griūn“.

Buvo galima iš arti pasigrožėti Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro siuvimo ir dekoravimo studijos džinsine rūbų kolekcija (mokyt. Jūratė Kuprienė).

Gaila, kad jaunimo parkas, kur visą dieną vyko šventė, nesulaukė daug žiūrovų. Tačiau atėjusieji džiaugėsi koncertu medžių šešėlyje, išbandė treniruoklius, suposi hamakuose, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, konkursuose.

Padėkos partneriams

„2018-ieji paskelbti Europos kultūros paveldo metais, Lietuva ir dar keturios ES šalys mini Nepriklausomybės šimtmečius. Valstybių šimtmečiai – ne tik priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Šiemet taip pat ruošiamės 2019 metų Europos Parlamento rinkimams“, – kalbėjo renginį vedusi bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė.

Šventės dalyvius ir svečius su Europos diena sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės Violeta Riaukienė ir Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Tarybos nariai Rasa Petrauskienė, Regina Kernagienė ir Vaclovas Macijauskas. Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis šventėje nepasirodė.

Kalbėjusieji džiaugėsi lietuvių galimybėmis Europos Sąjungoje laisvai keliauti, mokytis, dirbti, gauta materialine parama vystyti infrastruktūrą, renovuoti kultūros ir švietimo objektus, vykdyti projektus. KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302-osios pėstininkų kuopos vadas kpt. Linas Ambraziūnas be ES gaunamos naudos paminėjo ir minusus – Lietuva po įstojimo į ES neteko energetinės nepriklausomybės uždarius Ignalinos AE, o įvedus eurą šoktelėjo kainos.

Padėkas už europietiškų idėjų sklaidą ir ES dienos organizavimą Gargžduose įteikė Europos parlamentaro Bronio Ropės padėjėja Akvilė Matulaitytė ir LR Seimo nario Broniaus Markausko padėjėjas Raimundas Daubaris.

Apie „Erasmus +“ programą ir galimybes jaunimui savanoriauti užsienyje kalbėjo 19 m. austras Jan Obernosterer. Jis bibliotekoje savanoriauja nuo liepos mėn.

Eurojomarkas – dar gausesnis

„Eurojomarke“ dalyviai atvežė ne tik įvairių rankdarbių, bet ir naminių kiaušinių, sūrių, duonos. Agluonėniškė Jurgita Kupšienė dalyvavo su papuošalais iš karoliukų, endriejaviškė Aldona Paulauskienė, plikiškė Ingrida Šilaitė ir vėžaitiškė Juzefa Šachova – su mezginiais ir nėriniais. Priekuliškiai Stasys Šimkus ir Algirdas Kiela pintais krepšiais viliojo pirkėjus, o dituviškė Ona Mankuvienė – pynimais iš laikraščių. Žadeikiškė Angelė Srėbalienė pristatė dekupažo techniką.

Zita Kazlauskienė iš Plikių atvežė rankų darbo žvakidžių, vazų, gėlių vazonų, dekoruotų butelių.

VšĮ Klaipėdos rajono amatų centras ne tik tautodailės gaminių turėjo, bet ir edukacijomis džiugino lankytojus. Buvo galima išmokti pinti iš vytelių, megzti ant grėblio, rišti juostas. Švėkšnos tradicinių amatų centras sudomino edukacija „Sukurk Europos žemėlapį“, keramikos gaminiais, iš perdirbto popieriaus, mediniais raktų pakabukais. Gargždų socialinių paslaugų centras ir Kretingos rajono neįgaliųjų draugija „Eurojomarką“ papildė įvairiausiais dirbiniais, paveikslais, pieštais akmenukais.

Ilgiausios eilės nutįso prie naujų bibliotekos edukacijų – ženk­liukų gamybos bei 3D pieštukų. Beje, bibliotekininkų pagamintais šventiniais ženkliukais papuošti šventės dalyviai ir svečiai.

Renginys buvo filmuojamas, tad šventės akimirkas bus galima pamatyti J. Lankučio viešosios bibliotekos paskyroje www.youtube.com.

Vida VALAITYTĖ-IVAKHNENKO


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?