Statysime kartu
Šilalės rajonas, kuriam, atrodo, galima pavydėti nebent jo miškuose gausiai derančių grybų ir mėlynių, nušluostė nosį aplinkiniams rajonams. Mat per Šilalės gimtadienį, rugpjūčio 15 dieną, iškilmingai, dalyvaujant net pačiam premjerui A. Butkevičiui, atidarytas sporto ir laisvalaikio kompleksas. Garsiai pareikšta, kad jis esąs vienas geriausių ir moderniausių Žemaitijos regione.
Šilališkiai nuo rugsėjo pirmosios plaukios 25 metrų ilgio keturių takelių baseine, lepinsis pirčių komplekse, sūkurinėje vonioje, net atskirame masažiniame baseine. Vaikučiai krykštaus tik jiems skirtame baseinėlyje, o vandens atrakcionai su kriokliu naujos energijos suteiks bet kuriam lankytojui. Po vandens procedūrų įspūdžius bus galima aptarti jaukioje komplekso kavinukėje. Ateityje planuojama statyti ir sporto salę, kurioje tilptų apie 600 žiūrovų, ją būtų galima transformuoti į krepšinio, tinklinio ar kitokias sporto aikšteles.
Tokį sveikatinimo kompleksą Šilalės rajono savivaldybė pastatė per trejus metus. Dabar rajono vadovai visai Lietuvai didžiuodamiesi pasakoja, jog toks objektas padidins ir investuotojų trauką. Betgi ir mes, gargždiškiai, jau daug metų svajojame apie baseiną. Pirmieji gandai esą Gargžduose jis būsiąs prie tuometės trečiosios vidurinės mokyklos buvo pasklidę dar sovietmečiu. Paskui ši idėja sklandė tik per balandžio pirmąją. Tačiau prieš kelerius metus sumanymas vėl atgaivintas ir pradėta kurti daugiafunkcio sporto centro vizija. Kad jis reikalingas jokių abejonių nekilo nei rajono vadovams, nei Gargždų bendruomenei – aršios diskusijos užvirė tik dėl planuojamų statybų vietos. Vieni siūlė prie parko, kiti Dariaus ir Girėno gatvėje. Kol abi pusės formavo šalininkų (net Sabonis reiškė savo nuomonę) gretas, ieškojo neginčijamų argumentų, griežė dantį vieni ant kitų įžvelgdami asmeninius interesus, laikas tiesiog ėjo, galimybės pasinaudoti tuomete ES parama tirpo. Kita vertus, kas nežino, kad skubos darbą velnias rauna: gal ir gerai, kad visi išsisakė, išsiputojo. Aistroms aprimus, nuoskaudas nurijus šiuo metu visuomenei jau pranešamos viltingos naujienos: daugiafunkcio sporto centro statyba Gargžduose būsianti pradėta 2017 m., o baigta po poros metų. Atrinktos 4 vietos bus pateiktos komisijai, viešinamos, todėl bus laukiama pasiūlymų ir iš visuomenės. Taigi, kartu planuodami, reikšdami savo nuomonę, po ketverių metų daugiafunkcio centro atidarymo ceremonijoje, kaip tame sovietmečiu populiariame filmuke apie krokodilą Geną, galėsime smagiai visi kartu ištarti: „Statėme, statėme ir pagaliau pastatėme!“
Tiesa, kol tokia džiugi įkurtuvių akimirka ateis, teks sudėvėti ne vienerias klumpes: artimiausiu metu jau reikės parengti techninį projektą, skelbti konkursus, ieškoti finansavimo šaltinių, o dar ir Vyriausybę, ir Seimą priversti patikėti, kad toks centras Gargždams itin reikalingas, kad jis turės kokį nors išskirtinumą, o tuo pačiu būsiąs funkcionalus ir puošiantis miestą pastatų kompleksas. Tikrai ateityje norėtume žinoti tų didžiavyrių pavardes, sugebėjusių įtikinti valdančiuosius, kad Gargždams baseinas ir kt. – būtinybė. Juk užduotį apsunkina tai, kad Klaipėda, Palanga – mums ranka paduoti. Ogi ten taip pat bus statomi nauji baseinai. Tad ar liks kas Klaipėdos rajonui, kaip visada striukiui beuodegiui? Juk dažnai lemia elementarus argumentas: esate šalia uostamiesčio, tai kam jums ligoninė, tai kam jums policija ir t. t. Mažinti, siaurinti, uždaryti – tokius verdiktus ne kartą esame patyrę.
Pirmuosius savo veiklos žingsnius žengia Gargždų miesto vietos veiklos grupė. Tik šiemet Vietos plėtros strategijų rengimo taisyklės davė startą bendruomenės inicijuojamai vietos plėtrai Lietuvos miestuose. Kaimiškose teritorijose toks metodas jau sėkmingai taikomas nuo 2004 metų ir akivaizdžiai pasiteisino, nes tai iniciatyva „iš apačios“, atliepianti bendruomenės, verslo ir valdžios poreikius, kurie turi būti suderinti bendru sutarimu.
Gargždų miesto vietos veiklos grupės valdybai labiausiai reikėtų palinkėti iniciatyvumo, gebėjimo išgryninti idėjas, o svarbiausia – pasimokyti iš kaimiškųjų VVG klaidų, kurių neišvengta. Kam lipti ant to paties grėblio?